Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prywatny pociąg
#1
Dzień dobry, chciałem się zapytać czy w Polsce/Europie jest możliwość poruszania się prywatnym pociągiem? Szukałem informacji na ten temat w internecie ale nic nie mogłem znaleźć. 
Pozdrawiam  Smile
Odpowiedz

#2
Co to znaczy "prywatny pociąg"? Prywatni przewoźnicy jak najbardziej istnieją i mają spory udział w rynku przewozów towarowych w Polsce.
Odpowiedz

#3
Chodzi mi o to, czy można mieć swój pociąg tak samo jak można mieć prywatny samolot i się nim przemieszczać gdzie się chce korzystając z lotnisk publicznych
Odpowiedz

#4
Nie,nie można jeździć pociagiem po torach PKP PLK. Na infrastrukturze kolejowej w PL należy posiadać stosowne licencje /zezwolenia/autoryzacje jak zwał tak zwał,czyli najprościej posiadać spółkę kolejową którą PLK dopuściła do korzystania z torów. Wiąże się to z tego , że aby móc z innymi poruszać się po sieci kolejowej należy znać zasady i przepisy i się do nich stosować. A że żaden milioner tego jeszcze u nas nie zrealizował podejrzewam że prościej jest wykupić bilet na lot w kosmos u Muska niż toczyć batalie z PLK ?
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

#5
Czyli można jeździć pociągiem po torach PKP PLK - trzeba tylko spełnić określone warunki, zresztą tak samo jak w przypadku statku powietrznego. Krótko mówiąc - jak najbardziej się da. Oczywiście, nie jako maszynista, chyba że ktoś posiada stosowne uprawnienia.
Odpowiedz

#6
Myślę, że najprościej by było zrobić tak, jak zrobiło Wojsko Polskie. Zlecić jakiemuś przewoźnikowi, np. PKP Intercity zakup pociągu, jaki Ci odpowiada, przeprowadzić jego homologację, by otrzymać dopuszczenie do ruchu i oni by tym pociągiem z Tobą jeździli. Więc to na pewno się da. Pomijamy tu zupełnie aspekt finansowy, ale rozumiem, że jak chcesz kupić pociąg, to finanse nie stanowią problemu Wink
Odpowiedz

#7
Dziękuję za odpowiedź, niestety nie jestem milionerem żeby taki pociąg nawet chcieć posiadać. Pytanie zaistniało w mojej głowie podczas jednej z podróży naszym ukochanym PKP. Pozdrawiam
Odpowiedz

#8
Gdyby to nie było możliwe, nie istniałyby w Polsce koleje drezynowe. Smile
Jaro

Odpowiedz

#9
(01.09.2021, 15:34)Kolejowyswir napisał(a): Chodzi mi o to, czy można mieć swój pociąg tak samo jak można mieć prywatny samolot i się nim przemieszczać gdzie się chce korzystając z lotnisk publicznych https://pozyczkase.pl/
No powiem, że bardzo ciekawe pytanie. Odpowiedź jest prosta. Nie Smile
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.