Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zagrożone połączenia międzynarodowe PR!
#1
Na stronie "Nie dla likwidacji połączeń kolejowych na Śląsku" na Facebooku pojawiła się taka oto informacja:

Cytat:Jak dowiedzieliśmy się Ministerstwo Infrastruktury chce odebrać dotacje na pociąg REGIO Katowice(13:54)-Bohumin(16:23). Wiąże się to z likwidacją(od 01.06) tego pociągu jeżeli marszałek nie zgodzi się na płacenie za to połączenie.

Dotacja na połączenia międzynarodowe dla PR ma zostać solidnie ograniczona. Znowu walka z konkurencją IC z poziomu ministerialnych stołków?
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#2
W takim wypadku co z połączeniami Wrocław-Drezno? Czy ktoś wie czy one są finansowane przez MI czy samorządy lokalne?
REGIOchłopak BLOG- Informacje, promocje, podróże.
http://regiochlopak.blogspot.com/
---
Odpowiedz

#3
To po³±czenie to chyba DB sponsoruje nieprawda¿?
Odpowiedz

#4
A trzeba je w ogóle sponsorować? Much ponoć nie wozi.
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#5
Wszystkie połączenia Drezno-Wrocław mają frekfencję ponad stan. Wszak są to najszybsze i jedyne bezpośrednie połączenia kolejowe Zgorzelca ze stolicą Dolnego Śląska.

Poza tym na Dolnym Śląsku jest wiele innych fajnych połączeń z Czechami. Czy te połączenia też mają zniknąć???

Niestety ale są także likwidowane połączenia międzynarodowe które od lat cieszyły się dużą popularnością. Najlepszym tego przykładem była likwidacja pociągu "Skalnica" łączącego Kraków ze słowacką Żyliną. Wiele razy jeździłem tym pociągiem i tak po polskiej, jak i po słowackiej stronie miał bardzo przyzwoitą frekfencję. Wkońcu było to jedyne i bardzo dogodne połączenie Krakowa z Beskidem Śląskim i Żywieckim, a poza tym w Żylinie był dobrze skomunikowany z pociągami do Bratysławy, Koszyc i Bańskiej Bystrzycy.
Ciekawe komu to przeszkadzało.
Odpowiedz

#6
REGIOchłopak napisał(a):W takim wypadku co z połączeniami Wrocław-Drezno? Czy ktoś wie czy one są finansowane przez MI czy samorządy lokalne?
Przez MI.
Odpowiedz

#7
Adams, zwróciłeś uwagę że w obu przypadkach dałeś przykłady wysokiej frekwencji jedynie na odcinku krajowym? Undecided
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#8
@REGIOchłopak
Panowie, sęk w tym, aby nie tyle zlikwidować "międzynarodówki", ale przekazać je całkowicie prestiżowej spółeczce. I tak RE Wrocław-Drezno staną się EC Wrocław-Drezno po zaporowej cenie (miejscówka 12,50 zł) ;-) Sprytny plan nie :?: (Skok na międzynarodowe RegioEkspresy). DB je prowadzi i dalej będzie, tylko zmieni się spółka z DB Regio na DB Ferkehnwehr :lol:
Odpowiedz

#9
Już wyniszczyli Katowice-Zilina, Krakow-Zilina, czy Plavec-Krynica-Plavec. Teraz tną kolejne. To całe MI jest wnerwiające. Szkoda, że PR nie uruchamia za nie swoich R+.

//edit by Obleśny Szczur.
Pisownia.
Odpowiedz

#10
No jak ma uruchamiać, skoro traci dotacje?
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#11
A takie RE Drezno-Wrocław-Drezno bez dotacji nie może śmigać? Przecież tam frekwencja przekracza 100 %.
Odpowiedz

#12
Podobnie na frekwę nie narzekała Zilina i taki do Kosic już w Tarnowie by na siebie zarobił.
Odpowiedz

#13
psim napisał(a):Adams, zwróciłeś uwagę że w obu przypadkach dałeś przykłady wysokiej frekwencji jedynie na odcinku krajowym? Undecided

Nie tylko. Wczytaj się dokładnie w mój post. W przypadku "Skalnicy" napisałem że ten pociąg miał przyzwoitą frekfencję po obu stronach granicy. Nawet gdyby było inaczej, to i tak tego pociągu niema, nawet na polskim odcinku.

Co do dofinansowania, to orientuje się może ktoś czy połączenia Jelenia Góra - Harrachov też są dofinansowywane z MI? Mam nadzieje że do tej lini się nie dobiorą, bo to by już był totalny skandal.
Odpowiedz

#14
Co do Skalnicy potwierdzam. Na Słowacji bardzo często jechał pełny.
Podobnie ten do Kosic był pełny do Tarnowa i od granicy z Polską.
Odpowiedz

#15
Adams napisał(a):Co do dofinansowania, to orientuje się może ktoś czy połączenia Jelenia Góra - Harrachov też są dofinansowywane z MI?

Tak też.

Ale w lutym obecnego roku przyjęto nowelę ustawy.Teraz finansowanie połączeń międzynarodowych może być zadaniem własnym samorządu wojewódzkiego.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  weekendowe połączenia do Puszczy Knyszyńskiej kazio 0 1 879 18.05.2017, 07:53
Ostatni post: kazio

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.