Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Książki kolejowe
#46
To ja odkurzę temacik ;-) Wczoraj przyszedł do mnie znany Wam już pewno ATLAS LINII KOLEJOWYCH POLSKI 2010. Książka jest naprawdę duża i zawiera w sobie mnóstwo ciekawych informacji, map i zdjęć. Oprócz tego jest tam mapa z najciekawszymi kolejowymi rarytasami w Polsce (np: most obrotowy, semafory kształtowe na bramkach czy inne niespotykane tego typu rzeczy). Książka kosztowała mnie 111 zł z przesyłką. Jak dla mnie jest to bardzo mało w porównaniu z tym, co ta lektura oferuje. Gorąco polecam i jak dla mnie to warto ją kupić ;-).
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.picasaweb.google.com/mattlerpl">www.picasaweb.google.com/mattlerpl</a><!-- w -->
Odpowiedz

#47
Były święta, i razem z nimi stałem się posiadaczem kolejnej w moich zbiorach książki kolejowej. Tą książką jest "Lokomotywy w Polsce" wydawnictwa Carta Blanca. Czegoś mi zawsze brakowało w książkach tego wydawnictwa jeżeli chodzi o "kolej" w tym wypadku spotkałem się z naprawdę fajnym albumem. Tą książkę do innych o kolei z tego wydawnictwa porównałbym do nowego Ferrari 458, zawsze jakieś braki, a tu nagle coś pięknego!
Przejdźmy do tego z czego składa się ta książka. Nie mamy w niej zamieszczonych samych artystycznych fotografii lokomotyw z lakonicznymi podpisami. Jest coś więcej, historia, opisy, ciekawostki. Czasem kilka stron zajmuje tekst i schemat. Mamy opisane jak znakuje i maluje się lokomotywy. W skrócie mówiąc Album jest udanym połączeniem książek "Atlas Lokomotyw" oraz "Pociągi 1001 fotografii"
Książka nie ma wymiarów kieszonkowych:
-Wysokość 16cm
-Szerokość 27cm
- Grubość 3,5cm i 353 stron.
Podsumowując, tą książkę zaliczam do grona najlepszych o kolei z jakimi miałem styczność.
Volenti non fit iniuria
Odpowiedz

#48
Ja z niecierpliwością oczekuje na książke aktualnego w-ce ministra infrastruktury, pana A.Massela o mojej ulubionej linii--> Centralnej Magistrali Kolejowej. Mam nadzieję, że pomimo nowych obowiązków książka zostanie dokończona i wydana.
Ostatnio natomiast wzbogaciłem swoje kolekcje służbowych rozkładów o najnowszy zeszyt 709 (linia Warszawa-Kutno-Poznań-Frankfurt oraz Zbąszynek-Zielona Góra).
Odpowiedz

#49
Dzięki za opis tej książki Tomek, bo chciałem ją kupić lecz stwierdziłem że kolejnego albumu nie potrzebuje. Na pewno nie długo ją zakupie, widziałem ją w empiku.
Odpowiedz

#50
Od kilku miesięcy na naszych półkach gości książka "Ilustrowane kompendium Koleje świata" Książka jest wydawana przez to samo wydawnictwo które wydało taki tytuł jak 1000 lokomotyw. Książka posiada bardzo ładną okładkę, ale zaraz... książki nie ocenia się po okładce więc lepiej opiszmy to co jest w niej zawarte.
Pierwszy mankament z którym mamy do czynienia to strony z papieru kredowego a nie błyszczącego.
Książka opisuje najpiękniejsze, najciekawsze i warte przebycia linie kolejowe na każdym kontynencie, zasady funkcjonowania kolei, np. Koleje wysokich prędkości w europie. Przy każdym temacie mamy mapkę z pokazanym przebiegiem linii kolejowych. Na początku książki mamy przedstawioną historię i rozwój kolei. Z dodatkowych rzeczy mamy opisane wiadukty, tunele, dworce oraz obecność kolei w filmach i literaturze.
Jeżeli chodzi o obecność polskich tras, to mamy przedstawioną kolej Warszawsko-Wiedeńską oraz kolejkę leśną w puszczy białowieskiej.
Dokładnemu opisowi zostały poddane słynne i legendarne pociągi takie jak min: The Ghan, Orient Expres, Glacier Expres.
Cała książka jest dobrze przyozdobiona ładnymi, klimatycznymi ilustracjami.
Gabaryty książki są prawie identyczne jak w przypadku "1000 Lokomotyw" Koleje świata mają materiał rozłożony na 305 stron.

Książkę oceniam jako dobrą alternatywę dla o wiele droższej "Historia kolei" wydawnictwa Carta Blanca.
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTTe53NvllbmzYOLotpwfJ...ytb0JWMcdO]

//edit by Obleśny Szczur
Ortografia.
Volenti non fit iniuria
Odpowiedz

#51
TOMEKKOT napisał(a):strony z papieru kredowego a nie b³yszcz±cego.

Nie rozumiem. Papier kredowy (albo te¿ kredowany - jest ró¿nica) mo¿e byæ zarówno b³yszcz±cy jak i matowy, wiêc jaki? Taki sam jak w 1000 lokomotyw?

A co do 1000 lokomotyw - mam t± ksi±¿kê, oprawa graficzna bardzo ³adna, tekst pocz±tkowo tak¿e dobry, pierwsze dwa opisane kraje (Anglia i Dania) zrobione ca³kiem nie¼le i dobrze przet³umaczone, ale potem jest o megarozdzia³ (pó³ ksi±¿ki) o pojazdach niemieckich bo autorzy z Niemiec i tu siê zaczê³y kwiatki w t³umaczeniu. Ogólnie ksi±¿ka na 3+, za b³êdy t³umaczy i za wra¿enie ¿e Niemcy to jedyny producent lokomotyw.
Odpowiedz

#52
Nie, papier nie jest taki jak w 1000 lokomotyw, jest bardziej szorstki, ale nadal jest błyszczący.
Volenti non fit iniuria
Odpowiedz

#53
Obleśny Szczur, Również posiadam książkę "1000 Lokomotyw" , też mam wrażenie , że tylko Niemcy posiadają lokomotywy. O Polsce są tylko dwie strony. W tym tylko o jednej lokomotywie elektrycznej EU07. Trochę żenada. Ale cóż.
Odpowiedz

#54
Ja mam okrojoną wersję - 333 lokomotywy, ale jakby nie patrzył - Niemcy, Niemcy, Niemcy... Dobrze, że znalazło się miejsce dla EU07 chociaż.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#55
No to mnie zdziwi³o, nie ma takich sztandarowych loków jak SM42, SU45, EP09, ET22 czy nawet w±skiego Px48 (a w czê¶ci niemieckiej w±skie s± równie¿ opisane).
Odpowiedz

#56
Za to mamy swój rodziny Atlas lokomotyw Terczyńskiego, chwała temu Panu za to.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#57
Dobrze w ogóle ujęli nasz kraj w tej książce. Ciekaw jestem czy pojawi się nowe wydanie "Atlasu Lokomotyw", bo od 2007 trochę czasu upłynęło.
Odpowiedz

#58
http://www.empik.com/lokomotywy-w-polsc ... ,ksiazka-p

Taka oto nowość.
Cytat:Ponad 320 wyjątkowych kolorowych zdjęciach, autorstwa pasjonatów kolejnictwa
w porządku chronologicznym przedstawiono zarówno najpopularniejsze typy lokomotyw, m.in. parowozy elektryczne i spalinowe: Pt47, „oelki”, po późniejsze – jak i te mniej znane, charakteryzujące się interesującą budową lub posiadające niezwykłą historię powstania.
najważniejsze informacje z historii kolejnictwa, budowy lokomotywy, zasady związane z jej oznaczaniem i malowaniem
najważniejsze muzea i niezwykłe eksponaty
rekordy i ciekawostki związane z polskim kolejnictwem
koleje pasażerskie, towarowe i przemysłowe
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#59
Do poogl±dania na kanapie w empiku, zdjêcia jakich masa, chyba ¿e kto¶ jest kolekcjonerem takich ksi±¿ek.
Odpowiedz

#60
Jest też książka: "Szerokim Torem LHS". Ktoś posiada? Warto kupić?
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy takie książki o polskiej kolei istnieją? Jackol 0 1 955 14.09.2021, 10:54
Ostatni post: Jackol
  Książki fabularne KeM9T 1 2 439 06.01.2020, 11:03
Ostatni post: rustsaltz
  Książki z tematem kolejowym DamianT 4 3 708 03.08.2015, 09:15
Ostatni post: DamianT
  Książki o pociągach japońskich xlucas87x 0 3 181 07.09.2014, 21:11
Ostatni post: xlucas87x
  Książki o sygnalizacji kolejowej grzegorz21mk 2 3 672 10.09.2012, 19:13
Ostatni post: grzegorz21mk

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.