Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bibliografia serii SN51
#1
Witam, chciałbym zapytać, czy istnieje jakaś bibliografia w formie PDF dotycząca serii SN51 ? 
Chodzi mi o informacje dotyczące wszelkich danych dotyczących ich służby zarówno przed wojną w kolejach niemieckich, jak i na PKP. Warto wspomnieć, że około 12 sztuk po wojnie eksploatowała PKP (prawdopodobnie wszystkie były przydzielone do różnych lokomotywowni na Dolnym Śląsku, ale nie mam pewności).

Mimo to bardzo poszukuję bibliografii, która opisałaby historię eksploatacji serii SN51 zarówno w PKP jak i w Niemczech przed II wojną światową.
Odpowiedz

#2
W serię SN51 wrzucono wszystko przedwojenne, co trafiło na PKP. Sporo opisane jest w monografii o wagonach silnikowych PKP wydajnej przez Kolpress. Zdaje się, że w Świecie Kolei też bywały pojedyncze artykuły na temat pojazdów.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#3
Kolpress to mówisz tutaj o książce Normalnotorowe Wagony Silnikowe PKP 1945-1990 Roberta Kromy ?
Ze Świata Kolei mam trochę czasopism, ale tutaj musiałbym przeszukać. Wiesz w jakich numerach była opisana historia eksploatacji SN51 ?
Odpowiedz

#4
Tak jest, chodzi o tę książkę. Konkretnych numerów nie pamiętam, a nie mam za bardzo możliwości poszukać.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#5
@rustsaltz: Rozumiem. Dzięki za informacje. Będę musiał zobaczyć cenę książki.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Upublicznienia nowych serii, istotne zmiany w skrypcie mikrobart 221 89 873 18.05.2023, 23:15
Ostatni post: Kolejman75
  Brak numerów serii Desiro SzymekP12 1 1 629 06.04.2022, 08:22
Ostatni post: KazET21224142

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.