Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Remont linii kolejowej 33
#1
Witam serdecznie, Smile
Czy orientuje się ktoś, jak w tej chwili wygląda linia nr 33 na odcinku Sierpc Rypin?? Czy udało się rozpocząć, planowany od czerwca do września, remont torów? Tak szumnie nagłaśniany przez media. Jest to podobno warunek konieczny, aby pociąg relacji Katowice-Gdynia przez Płock, został uruchomiony od grudnia tego roku.
Odpowiedz

#2
To bardzo dobre pytanie. Co prawda sam odcinek wymaga modernizacji, nie tylko do Rypina, ale odcinek Płock - Brodnica, na którym jest potrzeba przeprowadzenia prac remontowych.
Sam odcinek Płock - Brodnica powinien również przejść elektryfikację razem z linią kolejową nr 208 do Jabłonowa Pomorskiego co z kolei umożliwiłoby uruchomienie połączeń PKP Intercity bez konieczności podmiany lokomotyw, oraz uatrakcyjniłoby to ruch lokalny. W szczególności po elektryfikacji odcinka Płock - Sierpc Koleje Mazowieckie nie musiałby wtedy wysyłać spalinowych autobusów szynowych do Kutna, czy Płocka. Za to ich obsługę przejęłyby elektryczne zespoły trakcyjne w tym również nowe Flirty.
Z kolei również patrząc na plany takie jak budowa kolejowej obwodnicy Płocka, czy uwzględnienie KDP myślę, że linia kolejowa nr 33 w tym przypadku bardzo dużą rolę mogłaby odegrać. Nie wiem czy sensowne byłaby przebudowa odcinka Płock - Sierpc - Brodnica na dwutorowy z uwzględnieniem obwodnic w Sierpc lub Brodnicy. Choć fakt linia w paru miejscach bardzo kręta. Nie wiem jak inni taką koncepcję by postrzegali ?

Wiem trochę dałem jakieś swojej analizy co do 33-ki, ale chyba jest to dobry temat na taką dyskusję i pytania o tą linię. Po prostu trochę mnie to gryzło, ale nie było za bardzo o tym wątku aby to napisać.
Odpowiedz

#3
Na razie ją trochę łatali. Właśnie skończyły się roboty Szczutowo - Sierpc, ale ograniczenia prędkości nadal nie są pościągane Sad
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Remont linii kolejowej nr 292 wojtasss298 0 2 395 24.08.2020, 09:47
Ostatni post: wojtasss298
  ELEKTRYFIKACJA LINII KOLEJOWEJ nr 71 RZESZÓW – OCICE mirmur2 1 3 053 11.06.2020, 19:03
Ostatni post: KazET21224142
  Ścieżka rowerowa na linii kolejowej nr 115 Tarnów -Szczucin skalt 9 7 011 07.03.2018, 16:54
Ostatni post: Dominik Piotrowicz
  Modernizacja linii kolejowej nr 18 na odcinku Kutno-Toruń krankeze 1 2 911 13.06.2017, 03:02
Ostatni post: vulcan
  Remont linii nr 306 fred77 3 5 673 10.09.2016, 08:25
Ostatni post: fred77

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.