Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fukushima dzień po dniu
#91
Już wspominałem w tym wątku, dlaczego przerzucenie się Polski na własne EJ mogłoby oznaczać dla kolei poważne kłopoty.

Ale Ty wciąż żądasz ode mnie powtarzania argumentów, które podałem wcześniej - nie wiem, czy ich nie czytałeś, czy czytałeś ale nie przyjąłeś. I skoro ich nie chcę w koło powtarzać - oznajmiasz że jestem głuchy.

[ Dodano: 2011-04-13, 16:59 ]
Cytat:ale do jasnej choinki nie jest ich tak dużo, żeby można było panikować z tego powodu. Nie znam się na tym, ale nie wydaje mi się aż takim problemem składowanie odpadów w rejonach niezamieszkanych

Niebywałe. W jednym zdaniu oświadczasz że się na tym nie znasz, a w drugim oznajmiasz światu że bynajmniej nie ma powodów do paniki. Trochę schizofreniczne to.
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#92
psim napisał(a):W tym samym b³êdzie tkwi± osoby przeliczaj±ce koszt jazdy samochodem (zamiast poci±giem) wy³±cznie na podstawie kosztu benzyny... zawsze mnie to rozwala, gdy s³yszê podobne "racjonalizacje".

Nie s±dzê ¿eby przeciêtny Kowalski przelicza³ ile bêdzie wyprodukowane CO2 i w zwi±zku z tym wybra³ bardziej ekologiczny ¶rodek transportu. Dlaczego? Bo niie jeste¶my na tyle bogatym spo³eczeñstwem ¿eby pozwoliæ sobie na takie "wybrzydzanie", a zwyk³y Kowalski mówi±c krótko ma to w d***e - je¶li ma mieæ 20z³ wiêcej w portfelu jad±c samochodem to pojedzie samochodem. I powiem Ci szczerze, ¿e te¿ bym tak zrobi³, za te zaoszczêdzone pieni±dze kupiê drzewko, posadzê je na dzia³ce i bêdê mia³ wiêksze poczucie bycia ekologicznym ni¿ kupuj±c dro¿szy bilet na ekologiczny transport.
Odpowiedz

#93
psim napisał(a):Bardzo obiektywny jest ten ulubiony blog Son.'a:

Ten blog, psim, jest tworzony przez ludzi związanych z bardzo renomowaną uczelnią i przez ludzi mających pojęcie o atomistyce, a nie przez domorosłych speców od ekologii co to się na wszystkim znają. Znaj proporcją, mocium panie.
Odpowiedz

#94
A wiecie o tym, że prąd z wiatraków jest dwa razy droższy od takiego z elektrowni węglowej? Miałem okazję rozmawiać z wysoko postawioną osobą z elektrowni Bełchatów (PGE) na ten temat. Taka elektrownia ma obowiązek posiadania właśnie takich wiatraków i tylko dlatego one są - z obowiązku. Gdyby chcieli postawić tylko na to, to odbiorcy rachunki mieliby dwa razy wyższe.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#95
http://www.sfora.pl/Przelom-ekoenergii- ... wej-a31213

Może ktoś zweryfikować tę informację? Źródło jest niezbyt wiarygodne, dlatego proszę o weryfikację lub chociaż ocenę wiarygodności informacji.
Jaro

Odpowiedz

#96
To chyba bardziej chciejstwo, w którym moc maksymalna elektrowni wiatrowych i słonecznych jest liczona jako ciągła, a energia ze spalania biomasy i odpadów jest traktowana jako ekologiczna. Przejrzałem raport na bazie którego są te newsy i moje wątpliwości budzi również spora ilość odwołań w bibliografii do źródeł w postaci publikacji prasowych, których dokładność jest w takich opracowaniach niezbyt, cóż... dokładna.
Odpowiedz

#97
Czyli rozumiem, dzięki. Więc żadnej rewolucji nie ma, nadal atom jest najwydajniejszy a przy tym względnie czysty :-)
Jaro

Odpowiedz

#98
ET40, żeby nie było nieporozumień, nie mam danych do jakiejkolwiek obiektywnej oceny tego raportu. Mam tylko wątpliwości na jego temat.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dzień otwartych dzwi na Franowie? Czapajew Animations 2 622 06.07.2023, 17:05
Ostatni post: Czapajew Animations
  Dzień dobry - mówimy, czy nie? psim 42 12 360 05.07.2013, 11:55
Ostatni post: DamianT

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.