Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nabor na swiadectwo w IC
#1
Witam, wystartowal kurs na swiadectwo w IC mam do was pytanie czy wiecie o co pytaja mnien wiecej podczas tego ich testu ?? I jak to teraz wyglada ?? . Az dziwne ze wogole szukaja a juz myslalem ze to koniec szans na jakiekolwiek nabory na maszynistów. Oraz czy to nie jest problem jak mam licencje zrobia w 2018 roku ?? Bo wtedy ja zdalem niestey nabor zbytnio nie bylo a teraz to juz wogole jak kot napłakał moze jak coronka odpusci to sie ruszy w innych spolkach. Czytalem inne posty to jedni pisza ze luka jest ogromba i perspektywa drudzy zas ze np. W IC to maja wszedzie full to skad te nabory ? Czy im sie ludzir zwolnini czy jak ?? Jesli tak to jakie sa temu powody ......
Odpowiedz

#2
Powtórzę/napiszę raz jeszcze. Ludzi w IC jest ponad stan. Nabory są dlatego że spółka w ciągu kilku lat, o czym są nawet wzmianki w internecie planuje wzrost pracy przewozowej aż o kilkadziesiąt procent. Wyszkolenie maszynisty trwa nawet do dwóch lat. A więc już wtedy maja być większe przewozy. Ale odejść jest lub będzie mniej niż przyjęć przez najbliższe pięć lat.
Odpowiedz

#3
Aha, a pytanko jak wyglada ich ten egzamin ??? Czyli powoli beda konczyc nabory
Odpowiedz

#4
Tutaj napisałem: https://www.forumkolejowe.pl/showthread....#pid143514
Odpowiedz

#5
Czyli defacto przyjecia beda jeszcze
Odpowiedz

#6
Będą, ale co raz mniej. Dla przypomnienia teraz już jest chyba 17 kurs.
Odpowiedz

#7
Hej hej,
wybaczcie że odkopuje temat, jednak potrzebuje Waszej pomocySmile
Mianowicie, gdzie znajdujecie informację o kursie na świadectwo (konkretne strony, jakieś oferty pracy, ogłoszenia) ?
Nie chodzi mi konkretnie o IC, a o wszystkich przewoźników.
Od dłuższego czasu przyglądam się tematowi, w sierpniu chciałem ruszyć u siebie w Krakowie na licencję, jednak o świadectwie wszędzie gdzie szukam cisza.
Moglibyście mnie oświecić w tym temacie, gdzie dokładnie szukać informacji o kursach na świadectwo ? Znając życie, to poprostu ja szukam zbyt słabo.
Dzięki wielkie za pomocSmile
Odpowiedz

#8
Niestety wszędzie trzeba dzwonić. W IC nabór ruszy w przyszłym miesiącu, szczegóły będą na ich stronie.
Odpowiedz

#9
Przecież jeszcze poprzednie świadectwo nawet się nie zaczęło.
Odpowiedz

#10
Będą potrzebowali jeszcze więcej osób. Ci którzy dostali pozytywny wynik pod koniec lipca i zwolnili się z pracy niedługo zaczynają (np. w Krakowie w połowie września), reszta która ma dłuższy okres wypowiedzenia prawdopodobnie zacznie kurs z następna rekrutacją (więc pewnie po nowym roku ale termin nie jest znany). Dzwoniąc tam niedawno dowiedziałem się, że aby przyspieszyć start kursu powinniśmy od razu po otrzymaniu pozytywnego wyniku dać znać kiedy będziemy dostępni, bo jeżeli terminy kilku osób się pokrywają łatwiej jest im stworzyć grupę.
Odpowiedz

#11
A czdmu maja jeszcze wiecej szukac skoro tyle rekrutacji juz bylo
Odpowiedz

#12
Bo w większości sekcji nadal brakuje maszynistów.
Zdanie powyżej, że ludzi jest ponad stan to bzdury. Na pewno nie w IC.
Minęło Cię już kilka rekrutacji, nie wiem czy po prostu tego nie śledzisz... Nikt Ci nie zapuka do domu zapytać czy chcesz iść do kurs, bo masz licencję.
Odpowiedz

#13
Ta, ta będzieta kręcić za 2500 na rękę "w imię prestiżu" Big Grin Że tam ktoś chce jeszcze pracować to jest hit...
Odpowiedz

#14
No wlasnie ja wiem ze bylo juz duzo naborow. Na fb byl ostatnio pojazd na IC ze na rozmowach wszystko pieknie itp. A jak przychodzi wyplata to zdziwko. No wlasnie cholera wie komu wierzyc. Jeden pisze ze aaaaa juz full ludzi maja drudzy pisza ze ciagle braki. To jezeli takie to po jakiego uja te testy robia?? Zeby co ? Juz na wstepie mam sie poczuc ze startuje do spolki prestiżu jak prawie NASA??
Odpowiedz

#15
Skoro są co chwila nabory to jest cały czas zapotrzebowanie. Z perspektywy czasu dobrze ze robią jakieś testy, przesiew.. Czasem trafia się typowy mikol który się dostaje i chce zostać maszynista. Gdy zacznie jeździć pod nadzorem, doznaje w końcu olśnienia że nikt mu papierów nie da od ręki, a i trzeba się sporo naprawdę uczyć a czas nieubłaganie do egazminu ucieka. Frustracja, stres, po co mi to było, to nie tak miało być, lojalka będzie do spłaty, czarne myśli, przecież kolej taka piękna była z peronu i aparatu fotograficznego a tu takie nieludzkie zderzenie z rzeczywistością, gdyby człowiek wiedział że tak to wygląda..
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Świadectwo w Kolprem Stażysta 1 1 068 03.06.2023, 07:22
Ostatni post: Ajron24
  Nabór na dyspozyturę erap2 2 1 379 14.02.2023, 17:36
Ostatni post: erap2
  Świadectwo maszynisty IC Katowice Himmer 6 1 719 25.07.2022, 00:20
Ostatni post: Kamilnexia
  Gdzie szukać informacji o kursie na świadectwo ? VoyTeck 3 2 182 29.06.2022, 07:24
Ostatni post: Manio
  Jaki przewoźnik na swiadectwo gradziak 0 1 173 28.05.2022, 09:16
Ostatni post: gradziak

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.