Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
krótkie platformy - prośba
#1
Moi drodzy,
Pilnie poszukuję krótkich platform (max 10m ze zderzakami) o ładowności minimum 50t. Będę wdzięczny za jakiś namiar, typ, symbol, cokolwiek co mnie przybliży do zidentyfikowania takich wagonów.
Odpowiedz

#2
Katalog wagonów towarowych przewoźników? Osobiście wątpię, by tak krótkie pojazdy miały taką ładowność, przynajmniej w katalogu PKP Cargo nie widzę nic takiego, CD Cargo też raczej nie ma, 12.4 to najkrótsze.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#3
IMHO nie znajdziesz tak krótkiego wagonu z taką ładownością - proszę mnie poprawić, jeśli się mylę.
Odpowiedz

#4
Problem w tym, że takie wagony istnieją. Niestety nie mogę ich odnaleźć, a potrzebuję je pozyskac.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz

#5
Jeżeli jest to wagon amerykański to mogą mieć inne normy nacisku, dlatego takie wagony istnieją. W warunkach europejskich musiały być czteroosiowy, żeby nie przekroczyć dopuszczalnego nacisku na oś.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#6
Te wagony, których zdjęcie wrzuciłem jeżdżą w ruchu technologicznym na bocznicy w GB. Wagony, których szukam są planowane na ich zastąpienie. Tak więc potrzebuję wagonów, które mógłbym kupić najlepiej w PL, wyremontowac tu i wywieźć do GB. Wagony wewnętrzne więc nie potrzebują świadectw i EVN. Te, które widać to prawdopodobnie przerobione podwozia od cystern. W zasadzie teraz tez możemy kupić jakieś wagony innego typu i przerobic na platformy. Sa tylko dwa warunki "technologiczne". Musi mieć 50 t nośność i nie więcej niż 10 m ze zdwrzakami.
Odpowiedz

#7
To powodzenia z szukaniem takich wagonów w Polsce. Jak już zostało wyżej wspomniane, u nas coś takiego na dwóch osiach nie pojedzie - co do reszty świata to się nie wypowiem.
Przy okazji - proszę, nie cytuj posta pod postem.
Odpowiedz

#8
Teoretycznie 401Vc by się nadał, o ile istnieje opcja przerobienia tego na platformę. Można też popatrzeć na inne samowyładowcze (rodzina F).
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#9
Dzięki!
To jest pomysł! Nawet znalazłem już 30 sztuk do sprzedania.
Odpowiedz

#10
(25.03.2021, 08:30)Ogórkowy napisał(a): To powodzenia z szukaniem takich wagonów w Polsce. Jak już zostało wyżej wspomniane, u nas coś takiego na dwóch osiach nie pojedzie - co do reszty świata to się nie wypowiem.
Przy okazji - proszę, nie cytuj posta pod postem.

Chyba wyjątkiem są jedynie wagony PWM10 i pochodne konstrukcje, które można w pewnym stopniu uznać za platformę kolejową. Jeżeli mówimy o innych krajach to zależy jakie, gdyż w każdym kraju obowiązuje inny standard.
Odpowiedz

#11
Tylko czy PWM-10 ma taką ładowność?
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wagony platformy mirmur2 0 13 339 03.07.2019, 10:36
Ostatni post: mirmur2

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.