Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szlak przyległy.
#1
Czy ma ktoś jakieś informacje lub wiedzę opartą na instrukcjach odnoście definicji i innych o szlaku przyleglym? W kontekście znajomości szlaku
Odpowiedz

#2
Ir-1 nic na ten temat nie mówi, mam wrażenie, że panuje tutaj zasada "każden ch*j na swój krój". Szlak przyległy każdy interpretuje tak, żeby mu było wygodnie. Poza kwestią znajomości jest jeszcze problem zmiany trasy (no bo jeżeli pociąg był trasowany po jednej linii, a jedzie inną to zmienił czy może nie zmienił trasy). A co w kontekście trasowania konkretną linią zrobić w przypadku szlaku wielotorowego? No i jaka to znajomość szlaku przyległego, który może się różnić nie tylko drogą hamowania, ale też blokadą (a skąd maszynista tą informację ma wziąć, jeśli nie ma rozkładu) albo kilometrem punktów eksploatacyjnych?
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#3
(25.01.2021, 16:47)rustsaltz napisał(a): Ir-1 nic na ten temat nie mówi, mam wrażenie, że panuje tutaj zasada "każden ch*j na swój krój". Szlak przyległy każdy interpretuje tak, żeby mu było wygodnie. Poza kwestią znajomości jest jeszcze problem zmiany trasy (no bo jeżeli pociąg był trasowany po jednej linii, a jedzie inną to zmienił czy może nie zmienił trasy). A co w kontekście trasowania konkretną linią zrobić w przypadku szlaku wielotorowego? No i jaka to znajomość szlaku przyległego, który może się różnić nie tylko drogą hamowania, ale też blokadą (a skąd maszynista tą informację ma wziąć, jeśli nie ma rozkładu) albo kilometrem punktów eksploatacyjnych?
Ir1 nic, Bt1 nic, to że traktuje się jak jest wygodniej to zgadza się wszystko na p@łę. Jak dla mnie pół biedy gdy faktycznie jest szlak wielotorowy i jest informacja w rj, a co gdy idą sobie dwie linie równolegle od tych samych i do tych samych stacji...
Odpowiedz

#4
Między Sosnowcem a Będzinem jest szlak wielotorowy jednej linii, na którym zabudowane są różne blokady (dobrze, że ten tor z półsamoczynną jest zamknięty), między Zawodziem a Katowicami jest szlak wielotorowy dwóch linii, a między Ząbkowicami a Łazami szlak wielotorowy z trzech linii z trzema przebiegami. Pytanie - zagadka: gdzie i po jakich torach mam mieć znajomość osobno?
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Szlak z Gliwic do Opola Głównego przekazany do modernizacji Petyniak 5 3 960 18.07.2010, 15:17
Ostatni post: Petyniak

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.