Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozkład jazdy 2021/2022
#76
[Obrazek: 927f30752a5af4f09c53d5ab0b5febcb.jpg]
Rok temu 17 września już był Smile

Wysłane z mojego Redmi 7A przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz

#77
@sztaba, co było a nie jest nie pisze się w rejestr Big Grin
Odpowiedz

#78
A jak to jest z tym rozkładem jazdy w PKP? Z każdym nowym rokiem, jak zmienia się rozkład jazdy w całej Polsce, to są dodawane jakieś nowe i wydłużone połączenia kolejowe na trasach, czy są zmniejszane?
Bo przecież wiele połączeń, szczególnie tych Kolei Regionalnych w województwach było likwidowanych.
I teraz się chce je przywracać ( może nie wszystkie, ale niektóre ) w programie: kolej +.
W dzieciństwie wychowywałem się na torach kolejowych szczecińskiego dworca i stąd pozostał sentyment do kolei.

Odpowiedz

#79
OBB opublikowało RJ 2021/2022 można wyszukać połączeń do Polski które są uruchamiane przez w/w przewoźnika m.in Nightjet
Który nie pojedzie do żadnego Grazu w grudniu.
Do tego prawdopodobnie nie pojedzie do Budapesztu bo pokazuje połączenie z przesiadką w Wiedniu. Dodatkowo powraca postój w Kędzierzynie-Koźlu oraz na odcinku Wrocław-Opole z postojem w Brzegu czas przejazdu wynosi 41 minut to krócej o ok. 3 minuty.

NJ wpisany jest Berlin-Wiedeń-Berlin poniżej link do wyszukiwarki RJ na stronie przewoźnika OBB
https://www.oebb.at/en/ albo ściągać aplikację OBB Scotty
Odpowiedz

#80
Na Portalu Pasażera już jest dostępny opublikowanie rozkładu jazdy rocznego 2021/22
Odpowiedz

#81
Nieciekawy ten rozkład jazdy, zwłaszcza w porównaniu do poprzednich. Zacznijmy od Południowego Wschodu. Do Zamościa nie będzie połączenia po byłym TLK Roztocze. IC HETMAN Jako bus od Czerwca do Października (!), Więc w najbardziej korzystnym okresie, aby tam jechać - lato. Teraz przejdźmy do "Górskiego". Wyjazd z Rzeszowa około 4:15. Nikt tym składem nie będzie chciał jeździć. I ogólnie, jest to jakiś żart, że po elektryfikacji linii 71 linia ta dostaje jednego pośpiecha o powalone godzinie. Powrót jeszcze ok, ale niech dojazd zostanie o dotychczasowych godzinach... Kolejną rzeczą jest to, że planuje się, aby do Sandomierza w okresie wakacyjnym nie dojeżdżał żaden IC ! Też ich pogrzało. Sezon wakacyjny a tu klops i 23-tysięczne miasto nie ma Warszawy, a Warszawa Sandomierza.
Dalej.
Przejdźmy do NAŁKOWSKIEJ. Nie życzę powodzenia temuż składowi. Będzie stał 45 minut w Białymstoku, tylko po to, aby zrobić zmianę loka. W tym czasie, to można pojechać do Czarnego Bloku, zrobić oblot i wrócić. Biebrza będzie za późno wyjeżdżać. Będzie ona dojeżdżała dokładnie o godzinie 15:14 do Białegostoku, czyli (w zależności od korekty) po, lub o godzinie odjazdu Nałkowskiej na Suwałki !
Kolejna sprawa. Za jakie grzechy ktoś wymyślił, aby ostatnie połączenie dzienne weekendowe z Warszawy do Szczecina odjeżdżało o 13? Przecież to jeszcze nawet nie pora obiadowa. W najbliższym RJ możliwe będzie, aby dojechać do Szczecina w 6 godzin z Warszawy, więc spokojnie ostatni skład mógłby odjechać o 16, nawet 17. Ogólnie siatka połączeń na Północnym Zachodzie będzie pozostawiała dużo do Życzenia. (Tak, wiem że jest takie coś jak niekończąca się tragikomedia zwana modernizacją LK351, ale jak da się). Ostatnio bardzo, niektórzy internauci (nie mówię tu o tych z forumkolejowe) dosłownie podniecało się HETMANEM z Zielonej Góry do Lublina, zamiast pociągu do Warszawy. Moim zdaniem, po pierwsze, zamiana połączenia ze Stolicą na połączenie z Krakowem i zadupiem na wschodzie zwanym Lublinem to jakieś nieporozumienie. Przecież to jest jak zabrać np. Toruniowi Warszawę, ale dać Kraków. To nie jest rekompensata, a widzimisię. Po drugie, skład ten, ze względu na "niezawodność" lok-yw SU4210 (w przyszłości może 4220) skład ten będzie notorycznie Opóźniony. Już widzę, te odjazdy z Wrocławia z +90... Ten, jak zakładam mało frekwecyjny, Żagań będzie powodował, że ludzie z Zamojszczyzny oraz Lubelszczyzny i Podkarpacia będą bardziej sceptycznie podchodzić do tego połączenia, bo będzie notorycznie Opóźnione. To chyba wszystko. Pozdrawiam.
Odpowiedz

#82
Graz będzie w NJ od czerwca. Informacja była już jawna w czerwcu 2021. NJ bez większych zmian. Jeden wagon do Bogumina, dwa do Wrocławia. Dobre rozwiązanie.

Natomiast Hetman jest ogólnie na wylocie. Uruchamianie jest kosztowne, więc niech nikogo nie dziwi przyzwyczajnie ludności do busów.

Są prace już nad RJ 2022/2023. Będą fajne nowości Wink
Jak chcesz, pasazerSzczecin to ci dam info o tym
Odpowiedz

#83
Od 13 grudnia do 12 czerwca WYSPIAŃSKI będzie obsługiwany na ED74, oraz nowy pociąg IC LAGUNA z Gdyni do Warszawy będzie obsługiwana na ED160 i jeździ co w niedzielę.


Abo, uważam, że za wcześniej informować o rozkładu jazdy 2022/2023, obstawiam , że od stycznia będziemy dyskutować o temacie rozkładu jazdy 2022/2023. Ale jeśli masz coś o przeciekach rozkładu jazdy 2022/23 to na priv, na razie nie publikuję.
Odpowiedz

#84
(01.12.2021, 11:24)pasażerSzczecin napisał(a): Ale jeśli masz coś o przeciekach rozkładu jazdy 2022/23 to na priv, na razie nie publikuję.
Jeśli się macie czymś wymieniać prywatnie, to róbcie to od razu na PW, bo teksty typu "mam, ale nie opublikuję" na publicznym forum bardzo mnie irytują!
Odpowiedz

#85
@Adams, bądź spokojna głowa ! Ja wiem, co ja to robię, ale chyba nie sądzisz, ze w tym miesiącu jest chyba za wcześniej dyskutować o rozkładach jazdy 2022/2023. Chyba, że jak chcecie dyskutować na temacie po 12 grudnia, jak wchodzi życie w nowym rozkładu jazdy, to niech będzie, ale według mnie, ze najlepiej w styczniu można dyskutować na temacie rozkładu jazdy. Nie jestem tajnym administratorem... Jakby coś Big Grin

Ja tez mi irytują ten tajemniczy rozkłady jazdy :/
Odpowiedz

#86
Proszę bardzo: https://www.forumkolejowe.pl/showthread.php?tid=8002
Odpowiedz

#87
Korekta marcowa do 11 czerwca jest już dostępny na Portalu Pasażera

Do tego IC PRZEMYŚLANIN do Świnoujścia przetrasuje przez linią nadodrzańskiej. Ciekawe, dlaczego? Może z powodu niskiej frekwencji na trasie Przemyśl - Zbąszynek? Jeśli to możliwe, to cóż niestety.
Odpowiedz

#88
Przetasowanie Przemyślanina na Nadodrzankę to kolejny poroniony pomysł. Od zalania dziejów Przemyślanin miał zawsze dogodne połączenie w Poznaniu z Bałtykiem do Trójmiasta i była to dobra alternatywa dla bezpośredniego Rozewia, który jednak w Gdyni jest wczesnym rankiem, a wraca późnym wieczorem, a nie każdemu taka pora odpowiada. Może Rozewie odkąd jeździ do Krakowa nie cieszy się zbytnią frekwencją, przez co postanowiono odebrać tą alternatywę.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Information Rozkład jazdy 2024/2025 pasażerSzczecin 14 3 588 14.03.2024, 10:29
Ostatni post: pasażerSzczecin
Lightbulb Rozkład jazdy 2023/2024 pasażerSzczecin 144 61 953 29.10.2023, 09:23
Ostatni post: pasażerSzczecin
  Rozkład jazdy 2022/23 Adams 64 66 937 22.05.2023, 10:41
Ostatni post: Adams
  Służbowy rozkład jazdy pociągów w wersji elektronicznej fru_jay_km 3 6 704 22.10.2021, 21:07
Ostatni post: Siódemkowiec
  Rozkład jazdy 2020/2021 pasażerSzczecin 42 37 713 23.06.2021, 09:44
Ostatni post: wlodek1956

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.