Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2 pytania (TLK) - Uznam / Bory Tucholskie...
#1
Cześć,

Mam 2 pytania-zagadki, tyczące się konkretnych pociągów TLK. Nie to, że nie mogę przez to spać, ale już dłuższy czas ciekawią mnie odpowiedzi:

1. Przed laty - i przed długi czas - skład pociągu Uznam z Warszawy do Świnoujścia to było często 100%+ zapełnienia. Piszę głównie o weekendach (gł. pt, niedz), odjazd najczęściej był między 22:00 a 22:45 (no czasami ciut wcześniej i wyjątkowo ciut później chyba). Wielokrotnie wtedy słyszałem rozmowy pasażerów, że np. "ludzie wracają z W-wy na weekend i tylko 5 wagonów dali" (to piątek). To było kilka lat temu (gdzieś do 2018?). Od dłuższego czasu jednak - i piszę tu o czasach jeszcze przed pandemią - kiedy tylko nim jechałem, to wiatr hulał po wagonach (6), a na pewno po 3-4 z 6, frekwencja była ostatnio, w "normalnych czasach" - nie wiem - jakieś 20-30%. Kilka razy się zastanawiałem, co spowodowało taki spadek popularności konkretnego, stałego przecież połączenia? Czy coś w ostatnich czasach - względem lat wcześniejszych - pogorszyło się na odcinku Poznań-Szczecin, może Szczecin - Świnoujście? Jakieś objazdy, postoje, zwolnienia, że ludziom przestało się opłacać korzystać? Pewnie ktoś z woj. zachodniopomorskiego będzie wiedział...To jest w ogóle ciekawe - powody, dla których pewne linie w krótkim czasie zyskują albo tracą na popularności...

2. Kilka lat temu, z tytułu jakichś remontów, wrócił - o ile dobrze pamiętam - pociąg TLK na trasę biegnącą m.in. przez Bory Tucholskie. Pamiętam, że wtedy gdzieś na forach miłośnicy kolei się ekscytowali, że taka egzotyczna trasa będzie znowu udostępniona. Wiecie, o jaką trasę mi chodzi? Trochę mnie to męczy. Dajcie znać, czy pociągi dalekobieżne tamtędy nadal jeżdżą? Czy to może było tylko na okoliczność objazdów? Jaka to były przystanki i jaka relacja w ogóle?

Pozdrawiam.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bilety IC - pytania gremlin 15 8 381 28.06.2015, 08:15
Ostatni post: pitagoras23

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.