Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pociąg specjalny Wrocław Główny - Syców
#16
W celu odpowiedzi na Twoje pytanie.

To w końcu jaka jest oficjalna wersja? Przejazd ogólnodostępny od Oleśnicy?
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#17
mikrobart napisał(a):A pojawiła się informacja, że jest bezpłatny i ogólnodostępny, ktoś chyba pomylił fakty.
Niestety KSK Wrocław urządza sobie kpinę. Zapewniam, że przejazd nie jest wart 100 PLN.
Odpowiedz

#18
Jeśli moja ekipa się zepnie i każdemu będzie pasować to na pewno będę ścigał skład. Z tym ze od Oleśnicy. Poza tym jeśli taki odcinek ma kosztować 100zl to tym bardziej jestem zdecydowany na auto Wink

Kurcze tegoroczny kwiecień jest imprezowy :-P Ten w/w przejazd, Chojnice, Wolsztyn... Będzie co robić 8-)
Zapraszam na <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.gssk.cba.pl">www.gssk.cba.pl</a><!-- w -->
Odpowiedz

#19
W marcu jeszcze Żnińska KP i Średzka KP. W maju Przeworska KD, Gnieźnieńska KW oraz SA143 do Turoszowa. Imprez teraz sporo, ale pewnie w wakacje nie będzie nic. ;-)
Odpowiedz

#20
Czyli co? Jednak płatny, i to słono?
Jaro

Odpowiedz

#21
ET40 napisał(a):Czyli co? Jednak płatny, i to słono?
Niestety tak. Darmowy jest TYLKO dla uczniów liceum w Sycowie. Cry
Odpowiedz

#22
Właściwie to rozumiem taką decyzję. Nie dość, że koszty darmowego przejazdu byłyby dla organizatorów bardzo duże, to jeszcze mogłoby to spowodować nieprzewidziane zdarzenia w postaci przeładowania składu. A za licealistów wyłożyła pewnie szkoła lub inny sponsor.
Właściwie to od początku coś mi się nie zgadzało z tym darmowym przejazdem :-)
Jaro

Odpowiedz

#23
Liceali¶ci te¿ pewnie p³ac±, ale jest to informacja znana im i ich rodzicom, do publicznej wiadomo¶ci nie podana. Nie wierzê, ¿eby jak±¶ polsk± szko³ê by³o staæ na takie "zachcianki" jak nawet na porz±dne krzes³a i ³awki nie ma kasy.
Odpowiedz

#24
kaktus napisał(a):W marcu jeszcze Żnińska KP i Średzka KP. W maju Przeworska KD, Gnieźnieńska KW oraz SA143 do Turoszowa. Imprez teraz sporo, ale pewnie w wakacje nie będzie nic. ;-)

GKW pewnie znowu czegoś nie dociągnie...


Szkoła to inna bajka. Złożą się i tyle.
Zapraszam na <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.gssk.cba.pl">www.gssk.cba.pl</a><!-- w -->
Odpowiedz

#25
Polecam przeczytanie tematu na PMK, tak jest wszystko wyjaśnione, przejazd jest nagrodą dla licealistów z Oleśnicy za wolontariat w KSK.

http://groups.google.com/group/pl.misc. ... 696218aaa#
Odpowiedz

#26
Bardzo ładnie ktoś napisał- KPINA!!! jakie tu zaliczenie linii?? ani nie polowa linii... Na szczęście nie mam tego problemu bo jeszcze udało mi się zaliczyć cala linie w ruchu planowym :-P Patrząc na mapę jest bardzo duzo dojazdów do linii wiec autem jadać sporo fot się zrobi. Poza tym jestem ciekaw. Tak to przejazd płatny (min. 100zl), a licealiści za free za wolontariat... :roll: Hm ciekawy kto jest takim hojnym sponsorem- bez komentarza. 8-)
Zapraszam na <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.gssk.cba.pl">www.gssk.cba.pl</a><!-- w -->
Odpowiedz

#27
Sam zorganizuj tego typu przejazd ogólnodostępny za darmo lub za symboliczną kwotę od osoby i wtedy pisz dopiero, że coś jest kpiną albo nie.
Nie chcesz - nie musisz jechać. Szkoda, że nikt z KSK nie sprostował na swojej stronie informacji o darmowej przejażdżce, która poszła uprzednio w eter.

@mikrobart, gdzie znalazłeś informację o tym kursie?

EDIT: Rozumiem, ktoś puścił informację nie do końca prawdziwą na PMK.
Jaro

Odpowiedz

#28
Na PMK, ale jeszcze przed wybuchem dyskusji - widziałem to, gdy w temacie była tylko jedna wiadomość.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#29
ET40 czytaj ze zrozumieniem. Kpina to to jest za 100 zł kilka km??!! Śmiesz żartować? Kpiną to nazwał ktoś na PMK i ma 100% racji. Skoro kurs jest dla uczniów to już na wejściu im to się ZWRACA!! chyba ze idą w straty (to nie wiem jaki tego sens). Myślisz że nie organizowałem?? Nie rozmieszaj człowieku malej wiary 8-)

// edit by mikrobart: "Skoro", a nie "z koro".
Zapraszam na <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.gssk.cba.pl">www.gssk.cba.pl</a><!-- w -->
Odpowiedz

#30
Ogryzek napisał(a):Bardzo ładnie ktoś napisał- KPINA!!! jakie tu zaliczenie linii?? ani nie polowa linii... Na szczęście nie mam tego problemu bo jeszcze udało mi się zaliczyć cala linie w ruchu planowym :-P Patrząc na mapę jest bardzo duzo dojazdów do linii wiec autem jadać sporo fot się zrobi. Poza tym jestem ciekaw. Tak to przejazd płatny (min. 100zl), a licealiści za free za wolontariat... :roll: Hm ciekawy kto jest takim hojnym sponsorem- bez komentarza. 8-)

Ogryzek napisał(a):ET40 czytaj ze zrozumieniem. Kpina to to jest za 100 zł kilka km??!! Śmiesz żartować? Kpiną to nazwał ktoś na PMK i ma 100% racji. Skoro kurs jest dla uczniów to już na wejściu im to się ZWRACA!! chyba ze idą w straty (to nie wiem jaki tego sens). Myślisz że nie organizowałem?? Nie rozmieszaj człowieku malej wiary 8-)

// edit by mikrobart: "Skoro", a nie "z koro".

Zachowujesz się jak typowy troll, nie mający pojęcia o czym pisze. Ktoś już w tym temacie wytłumaczył Ci dlaczego przejazd jest płatny, ale widać, że do Ciebie to nie dociera, więc postaram się Ci to wytłumaczyć. A więc, grupa licealistów z LO w Oleśnicy, w dni wolne od nauki tj. w soboty i niedziele, kiedy inni chleją albo siedzą całe dni przed komputerami, z własnej nieprzymuszonej woli, postanowiła pomóc KSK Wrocław w renowacji wagonów, dojeżdżając za własne pieniądze do Wrocławia i cały dzień poświęcać na pomoc przy wagonach. A nie jest to łatwe zadanie. Gwarantuje Ci, że nie wytrzymałbyś nawet godziny (sam sprawdziłem).

Dodatkowo, zanim zaczniesz nazywać coś kpiną, warto by było poczytać o działalności KSK Wrocław. Przytoczę taki skromny, nie warty przeczytania news

Cytat:Dnia 2 września 2010 roku zostało podpisane "Porozumienie o współpracy" pomiędzy naszym klubem a szkołą II Liceum Ogólnokształcące im Ks Jana Twardowskiego w Oleśnicy. Ze strony II Liceum Ogólnokształcącego dokument podpisała Pani Dyrektor Jolanta Kwaśniewska, drugi podpis w imieniu Zarządu Klubu złożył jego członek Marcin Kowalczyk. Podpisane porozumienie dotyczy organizacji wolontariatu wokół działalności, o której mowa w art. 4 § 16 Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku. Ustawa określa zadania w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Z racji profilu działalności KSK Wrocław dotyczy to zadań w odniesieniu do dziedzictwa kolejnictwa. Młodzież szkoły będzie miała możliwość uczestniczyć w organizowanych przez KSK Wrocław imprezach dydaktyczno, kulturalno- edukacyjnych. Zostanie zapoznana z nową formą Wolontariatu jaką jest praca na rzecz ochrony zabytków techniki i przemysłu. W planach są zajęcia prowadzone przez specjalistów związane z trudną techniką odnawiania zabytków, dbałości o realia historyczne i dokumentowaniu prac tego typu. Będzie to dla nich cenna lekcja historii. Znacznie bardziej poglądowa od tej książkowej. Będą mogli fizycznie dotknąć zabytku, przywrócić mu świetność. Zobaczyć jak zwykle hobby przerodziło się w działanie. Będzie to też dla nich swoista lekcja patriotyzmu i obycia obywatelskiego. Poznają mechanizmy działania organizacji pozarządowych i na własne oczy zobaczą efekty działania jednej z nich. Bo nie ma nic piękniejszego, gdy zwykła pasja młodego człowieka potrafi dokonać tylu pozytywnych działań. Jednocześnie zostanie im pokazane, że bycie Wolontariuszem to powód do dumy, a nie marnowanie czasu.

Jeśli dokładnie przeczytałeś, to powinno do Ciebie dotrzeć dla kogo jest ten przejazd. Nie dla "Miłośników Kolei" tylko dla licealistów, którzy nie interesują się koleją a przyczynili się do odrestaurowania taboru (czego większość "miłośników" nie potrafi zrobić i zrozumieć")

W podpisie masz napisane, że jesteś członkiem GSSK "Gn2", więc dziwi mnie Twoje oburzenie. Żebyś dokładnie zrozumiał, bo na PMK jest to dokładnie wytłumaczone.

Cytat:Dla osób spoza regionu
pociąg będzie dostępny "za zaproszeniem". Dojazd we własnym zakresie do
stacji Ole nica. Zaproszenie można uzyska po wpłaceniu darowizny na
konto KSK Wrocław w wysoko ci minimum 100zł

Tak więc jest to darowizna, i jak Ci się nie podoba to nie płać. Darowizna idzie na konto KSK Wrocław, które za te pieniądze kupuje sprzęt i materiały do renowacji wagonów, opłaca transport wagonów itp. itd. I zapewniam Cię, że znajdą się osoby, które zapłacą 100 zł a nawet więcej.

Nie wiem co organizowałeś, ale z tego co piszesz, kompletnie nie znasz się na rzeczy ...

Pozdrawiam
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.m0ke.kolej.org.pl">www.m0ke.kolej.org.pl</a><!-- w -->
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.wgk.cal.pl">www.wgk.cal.pl</a><!-- w -->
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  ZIMOWY POCIĄG SPECJALNY NA ŚREDZKIEJ KOLEI POWIATOWEJ - 23.02.2019 kysrat 0 2 794 07.02.2019, 07:24
Ostatni post: kysrat
  [SMK Chojnice] Bipą do Przechlewa - Pociąg specjalny „Przytoń” - 16 Czerwca 2018 erap2 5 10 992 17.06.2018, 12:44
Ostatni post: norbis97
  Pociąg specjalny Piast Śląski Jaworzyna-Wrocław-Wolsztyn z TKt48-18 michalkrawczyk 0 2 799 27.04.2015, 17:08
Ostatni post: michalkrawczyk
  Pociąg specjalny "Pirat" Gżągal 3 5 133 31.05.2014, 08:16
Ostatni post: lolingpl
  Pociąg specjalny Wrocław Główny - Oleśnica - Syców - Oleśnica - Wrocław Główny Marcin Piotr P. 7 4 455 24.10.2013, 20:59
Ostatni post: psim

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.