Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BAHN - Połączenia kolejowe Głogów-Leszno
#1
Witam!
Bawię się w programie BAHN w budowę symulacji ruchu kolejowego w zachodniej Polsce, początkowo miało być tylko lubuskie, lecz mapka rozrosła się o węzły Szczecin, Poznań i Wrocław. Ruch pociągów pasażerskich na mapie odbywa się wg. RJ 2009/2010. I tu pojawia się kilka wątpliwości.
Otóż na linii Głogów-Leszno kursowały (i kursują) szynobusy woj. Wielkopolskiego. Czy szynobusy te nocwały w Głogowie?
Z RJ wynika że mogły lecz nie musiały gdyż:
(przyjazd do Głogowa-> odjazd z Głogowa)
6:20->6:26
9:09->9:15
13:09->13:16
16:30->16:35
19:51->20:00
Czyli może to być obsługiwane "jednym obiegiem" lecz też mogą być to dwa różne obiegi.
Mam nadzieję że ktoś pamięta :-)
P.S. Zainteresowanych mapką zachęcam do współpracy, mapa dostępna jest w starszej wersji na oficjalnej stronie BAHN.
Pozdrawiam!
Odpowiedz

#2
kolejarzpkp, częśc kursów była w relacji Głogów - Ostrów Wielkopolski.
6:20,13:16 i 16:35 jechały do Ostrowa, a z Ostrowa jechał ten co przyjeżdżał do Głogowa o 20:00.
Nie nocowały w Głogowie, a na cały obieg Ostrów - Krotoszyn - Leszno - Głogów potrzebne były 3 szynobusy (być może obsługiwały one jeszcze inne połączenia np. Leszno - Gostyń\Jarocin czy też przechodziły na obieg do Wolsztyna\Zbąszynka)

edit: po przeanalizowaniu dokładniej rozkłądu rano były potrzebne nawet cztery szynobusy: 5:11 Leszno - Głogów, 5:36 Leszno - Ostrów, 5:02 Kratoszyn - Leszno oraz 5:32 Ostrów - Leszno)
Odpowiedz

#3
Dzięki za odpowiedź. Oczywiście wiedziałem że niektóre pociągi nie kończyły biegu w Lesznie. :-)
Za niedługo będę robić Leszno od początku, bo skopany miałem Zbąszynek. Teraz do poprawienia mam całą trasę Zbąszyń-Leszno. Dlatego na razie wstrzymałem się z Lesznem, na które na pewno przyjdzie kolej, może uda się mi załatwić jakieś plany stacji.
Odpowiedz

#4
Połączenia do Ostrowa bardzo często są zastępowane autobusem na odcinku Głogów - Leszno. Co jedzie dalej to już nie wiem...
Odpowiedz

#5
No a teraz wgl. pociągi osobowe tam nie jeżdżą. Jest tylko ruch towarowy...
Odpowiedz

#6
Cytat:No a teraz wgl. pociągi osobowe tam nie jeżdżą. Jest tylko ruch towarowy...

Tak jak większość lini w okolicach Głogowa .
-Lina do Żagania tylko towarówki
-Lina do Leszna tylko towarówki
-Linia Legnica0Rudna Gwizdanów (przedłużenie do Głogowa ) zawieszony ruch dla osobowych

Zostaje tylko rozsypująca się Odrzanka
Odpowiedz

#7
Witam!

Ostatnio powróciłem do symulacji w programie BAHN. Jako że poprzednią wersję uważam za zakończoną, teraz podjąłem się nowego wyzwania, jakim jest przełożenie nowego rozkładu jazdy na symulacje.
Zabrałem się za układy torowe skopanych nieco wcześniej stacji. I tu zwracam się z pierwszą prośbą do Was. Jeżeli ktoś jest w posiadaniu schematów stacji:
-Szczecin Port Centralny (rejony SPA, SPB i SPC), Szczecin Dąbie
-Czerwieńsk (część "osobowa" i "towarowa")
-Zbąszynek (także stacja pasażerska i towarowa)
-Krzyż, Piła Główna
-stacje w woj. Kujawsko-Pomorskim czyli Bydgoszcz Główna, Toruń Główny, Toruń Kluczyki
to byłbym wdzięczny i pozwoliłoby mi to odwzorować jak najlepiej układy torowe stacji.
Ponadto poszukuję dodatków C i D dla pociągów spółek PKP Intercity, Przewozy Regionalne, Koleje Wielkopolskie, Arriva Rail Polska, Koleje Dolnośląskie, SKM w Trójmieście do nadchodzącego rozkładu jazdy.
Za pomoc z góry dziękuje, wszelkich informacji dla zainteresowanych symulacją będę udzielać na bieżąco.
Pozdrawiam!
Odpowiedz

#8
kolejarzpkp napisał(a):Jeżeli ktoś jest w posiadaniu schematów stacji:
-Szczecin Port Centralny (rejony SPA, SPB i SPC),
Schematy tak dużych stacji rozrządowych są trudno dostępne. Jest natomiast dostępny układ linii w Szczecińskim Węźle Kolejowym, obejmujący także zawiłości linii, łącznic i torów łączących stacji Szczecin Port Centralny, który zapewne się przyda:
http://mareczek.szczecin.pl/ciekawostki/wezel/wezel.gif
kolejarzpkp napisał(a):-Czerwieńsk (część "osobowa" i "towarowa")
Dysponuję schematem Czerwieńska Zakład Taboru. Przyda się?
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.