Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EN57 - 50 lat w służbie
mikrobart napisał(a):W takim razie był wybitnie niekompetentny. Miłośnikom kolei jest łatwiej - szybciej zauważają, że jedynka jest i lecą na złamanie karku, żeby zająć tam sobie miejsce (np. mi zdarza się tak robić) ;-)
Też tak robię Smile, ale w ED72, bo na EN57 z 1 klasą jeszcze nigdy nie trafiłem. Mało jest takich jednostek.
Odpowiedz

Mariusz W. napisał(a):
EN57-0401 i EN57-0402 nie miały fabrycznie pierwszej klasy?
A co to za potworki? Wink

Cytat:W całym członie silnikowym? Czy tylko w którymś przedziale?
Tego to już nie wiem
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

rustsaltz napisał(a):
Mariusz W. napisał(a):EN57-0401 i EN57-0402 nie miały fabrycznie pierwszej klasy?
A co to za potworki? Wink
EN57 dla kolei piaskowych.
Odpowiedz

A to będę musiał podpytać.

A czy jeden z nich to nie jest/był EN57-26?
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

Dla uściślenia: EN57-402 skończył jako barak.
Odpowiedz

rustsaltz napisał(a):A czy jeden z nich to nie jest/był EN57-26?
Tego do końca nie wiadomo.

Potwierdzone informacje mówią o EN57-026 (przyjęty z PKP) i EN57-0402 (od początku dla PMP PW). Skoro był EN57-0402, to musiał też być EN57-0401, ale czy była to zupełnie inna jednostka czy może EN57-026 po przenumerowaniu, tego nie wiadomo.
ET40 napisał(a):EN57-401 został przebudowany na AKM i należy do Kolei Mazowieckich […].
A to to pierwsze słyszę. Jaki obecnie ma numer?
Odpowiedz

Gafa :-P

Pospiesznie przeczytałem nazwę jednego z filmików na YT. Los EN57-401 jest mi nieznany.
Jaro

Odpowiedz

EN57-0402 był pojazdem fabrycznie nowym, wybudowanym pomiędzy pojazdami EN57-1115 a EN57-1116 dla ówczesnego PKP w roku 1976. Natomiast tak jak pisze Mariusz, musiał być pojazd o numerze 401, nie był to na pewno pojazd nowy lecz przejęty z PKP. MD Kolejowa klatka podaje informacje że EN57-026 został przejęty przez KP Koltarnia i przebudowany na pociąg sieciowy, być może to był właśnie EN57-0401. Poszukam jakiś informacji na ten temat.
Odpowiedz

W takim razie przyjęcie EN57-026 od PKP musiało nastąpić najpóźniej w 1976 roku, gdyż w tym roku wyprodukowano EN57-0402 i chyba już od początku jeździł z takim oznaczeniem. Można spróbować przejrzeć numery fabryczne członów silnikowych. Ale to dosyć czasochłonne.
Skąd pewność, że EN57-0401 nie był to pojazdem nowy?

Pomiędzy EN57-1115 a EN57-1116 rzeczywiście jest luka:
EN57-1115s – 6B-649
EN57-0402s – 6B-650
EN57-1116s – 6B-651
Odpowiedz

Mariusz W. napisał(a):Niekoniecznie. Zależy kiedy to było. Jeszcze całkiem niedawno w niektórych pociągach osobowych 1 klasa nie była gratis.

Zgadza się. Chyba jeszcze dwa bądź trzy rozkłady temu Regio+ Orlik, wtedy jeszcze obsługiwany przez Częstochowę zawsze miał pierwszą klasę, na która trzeba było wykupić droższy bilet.

[ Dodano: 2011-12-27, 09:51 ]
mikrobart napisał(a):Miłośnikom kolei jest łatwiej - szybciej zauważają, że jedynka jest i lecą na złamanie karku, żeby zająć tam sobie miejsce (np. mi zdarza się tak robić) ;-)

Niestety dzisiaj już zamalowują zółty pasek i malują cyfrę "2" na przedziałach, które dawniej były jedynkami, także coraz trudniej wyhaczyć wygodniejsze fotele Wink Choć jak dla mnie to ja częstochowskie z jedynkami znam po numerach Wink
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

Jak będę w Pyskowicach to podpytam o tę jednostkę dokładniej, może jakieś zdjęcia wysępię Wink
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

przem710 napisał(a):MD Kolejowa klatka podaje informacje że EN57-026 został przejęty przez KP Koltarnia i przebudowany na pociąg sieciowy, być może to był właśnie EN57-0401. Poszukam jakiś informacji na ten temat.
57-26 do końca jeździła z takimi oznaczeniami, więc na pewno nie był to 0401

http://kolejpiaskowa.pl/details.php?ima ... ab740b2ec1

ciekawa dyskusja pod zdjęciem...

EDIT: http://www.youtube.com/watch?v=u5Z8SrZ3a1M
Na tym filmie widać, że jedna z jednostek ma człon ryflowany (więc jest składakiem, albo załapała się na zmianę dizajnu), obstawiam, że to właśnie jest 57-401, bo jak wiemy 402 skończyła jako barak, a 26 stoi w Kotlarni.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

Te kibelki służyły jako pociągi służbowe? Czyli zabierały pracowników z kopalni i jechały gdzie? Spora ciekawostka.
JESTĘ MIKOLĘ
Odpowiedz

@Mikol teoretyk

Dwie sztuki na pewno miała KP Szczakowa (jest chyba zdjęcie jednego na WRP). Później zostały zamienione na garaże a człon jednego z nich na pociąg sieciowy.

http://wrp.gr5.pl/details.php?image_id=7030&mode=search
Odpowiedz

Mariusz faktycznie nie ma pewności czy 401 był fabrycznie nowy, można powiedzieć nawet więcej nie ma pewności czy taki pojazd faktycznie istniał.

Jeden z komentarzy pod zdjęciem brzmi

Cytat:Więcej?? To może napiszesz konkrety!!! Bo jak na razie to konkretem jest, że w wykazie taboru PMP-PW z 1989 roku znajdują się dwa EZT EN57.

EN57-026 KP Kotlarnia
EN57-402 KP Szczakowa

Resztę pociągów służbowych obsługiwały lokomotywy różnych trakcji z wagonami 94A.

Nie ma tam mowy o żadnym 401, być może była to umowny numer EN57-026, możemy sobie tylko pogdybać. Posiada ktoś może książkę Koleje Piaskowe, myślę że tam jest odpowiedź na nasze pytania.

Trochę odchodząc od tematy, jaki jest najniższy sprawny i eksploatowany numer EN57. Dziś spotkałem EN57-020.
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.