Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakończenie jazdy pociągowej a rozpoczęcie jazdy manewrowej.
#1
Cześć Smile  Czy jeżeli kończe jazde pociągową przed semaforem i wyświetlona zostanie tarcza manewrowa mam obowiązek zatrzymania się. Wiem że tak się praktykuję i w trakcie zatrzymania zmiana osygnalizowania i dalej manewry. Zastanawiam się czy wynika to wciąż z aktualnych przepisów czy już tego podkreślę obowiązku nie ma. Pozdrawiam Wink
Odpowiedz

#2
Jazda pociągowa to nie tylko fizyczny ruch pociągu, ale także właściwe i zgodne z przepisami jego osygnalizowanie (sygnał czoła pociągu, sygnał końca pociągu), które po zakończeniu jazdy pociągowej należy wygasić. W przypadku jazdy lokomotywy z wagonami, należy z ostatniego wagonu zdjąć tarczki sygnału końca pociągu lub wygasić czerwone latarnie, taka czynność wymaga zatrzymania pociągu. Dalsza jazda, będąca jazdą manewrową, będzie odbywać się na sygnał Ms 2 podany na semaforze. Sygnał taki (Ms 2) można podać na semaforze po rozwiązaniu drogi przebiegu wjazdowego pod ten semafor, co jest możliwe przed zatrzymaniem się pociągu pod tym semaforem. W przypadku jazdy EZT lub lokomotywy luzem, jeżeli możliwa jest zmiana sygnałów pociągowych na sygnał Tb 1 z kabiny maszynisty, zatrzymanie nie jest konieczne. Zaznaczam, że moja odpowiedź jest oparta wyłącznie na przepisach dotyczących usrk i pracy isdr, nie znam przepisów dotyczących pracy maszynisty - tu proszę zapyta swojego instruktora - zakładam, że jesteś maszynistą...
Odpowiedz

#3
Formalnie nie ma żadnego wymogu zatrzymania, praktykuje się zatrzymanie, żeby na taśmie był odbity postój, bo w razie jakiegoś wypadku pojawić się mógł zarzut przejechania semafora. W czasach, gdy są kamery traci to sens.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  prędkość wyższa niż w wewnetrznym rozkładzie jazdy - czy to możliwe? fioleczka2 1 1 629 04.06.2020, 17:04
Ostatni post: rustsaltz
  Dostęp do SKRJ (System Konstrukcji Rozkładu Jazdy)! szy_mat 5 11 697 23.08.2016, 15:15
Ostatni post: greenman
  surowe czasy jazdy kazio 3 2 754 02.03.2016, 21:26
Ostatni post: rustsaltz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.