Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sygnał Zastępczy, podg
#1
Siemka, jestem początkujący na tym forum i mam pytanko dotyczące ruchu kolejowego.
1.Jadąc na SZ na semaforze drogowskazowym jedziemy z prędkością do 40km/h do momentu minięcia czołem pociągu semafora wyjazdowego czy całym składem ?
2.Dostając sygnał zastępczy na semaforze wjazdowo-wyjazdowym ,,A" jedziemy z prędkością 20km/h do semafora wjazdowego z przeciwnego kierunku ,,B" czy odstepowego ,,C" (zalącznik)
Odpowiedz

#2
1. W przypadku jazdy na Sz prędkość obowiązuje na całej drodze przebiegu, interpretacje są różne, ja osobiście trzymam się wersji, że całym składem za semafor wyjazdowy.
2. Załącznik się nie dodał. Jeżeli jazda odbywa się na sygnał zastępczy na semaforze wjazdowym odnoszącym się do wyjazdu pociągu na blokadę samoczynną to jedziemy 20 km/h do semafora odstępowego.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#3
Droga przebiegu - do ostatniej zwrotnicy w przebiegu. Co to jest semafor wjazdowo/wyjazdowy?
Odpowiedz

#4
Semafor wjazdowo/wyjazdowy jest to potoczne określenie bo takiego czegoś nie ma. 
Tu chodzi o taki posterunek jak np podg bez semafora wyjazdowego czyli ten semafor jest wjazdowym na posterunek (potocznie wyjazdowym na szlak)
Odpowiedz

#5
(11.09.2020, 07:50)mikus39 napisał(a): Droga przebiegu - do ostatniej zwrotnicy w przebiegu. Co to jest semafor wjazdowo/wyjazdowy?

Wyjazdowy-odnoszący się do wyjazdu pociagu 
Wjazdowy- odnoszący się do wjazdu pociagu
Drogowskazowy- wskazujący drogę
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  PODG Masz 1 1 606 28.03.2021, 19:53
Ostatni post: rustsaltz
  wjazd na tor prawy na sygnal zastepczy przy wyswietlonym w 24 .... piasek76 9 4 933 28.05.2019, 20:55
Ostatni post: Paweł Piotr

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.