Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Class 66 JT42CWRM
#1
Witam 
Mam pytanie odnośnie lokomotywy typu Class66, a mianowicie czy te lokomotywy zaglądają regularnie (a w szególności w niedziele, ponieważ tylko w tedy mam jakiś czas wolny) w jakieś miejsce na podkarpaciu, i czy ktoś posiada jakieś dokumenty
mogące przybliżyć mi budowę tej lokomotywy?
Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedz

#2
Dokumentów nie posiadam, natomiast jeżeli chciałbyś to mogę udzielić Ci informacji na temat tego pojazdu, gdyż samemu zgłębiałem tajniki budowy tego dwusuwowego potwora i mogę w prosty sposób opisać Ci pewne rozwiązania Smile
Odpowiedz

#3
No dobra to czekam na kontakt na PW
Odpowiedz

#4
Przesłałem odpowiedź Smile
Odpowiedz

#5
Od czasu do czasu kursują do Gniewczyny i Głogowa Małopolskiego, Rzeszowa Staroniwy.
Co do budowy napisz mi PW, co Cię konkretnie interesuje.
Odpowiedz

#6
Witam.
Jestem projektantem mostowym i poszukuję informacji o tej lokomotywie - interesuje mnie nacisk na oś lokomotywy oraz rozstaw osi po jej długości. Czy posiadacie może takie informację? 

Pozdrawiam
Odpowiedz

#7
Nacisk na oś 206 kN , 21 t/oś , rozstaw osi 2400 mm długość całkowita 21 400 mm
Odpowiedz

#8
Nie do końca dane, które podałeś się zgadzają.

- Masa pojazdu

Jest kilka odmian lokomotywy Class 66, które poruszają się po naszych torach i różnią się one masą własną.
JT42CWR - 126 000 kg (Class 66 - DB, Kotlarnia itd.)
JT42CWRM - 129 600 kg (Inna jednostka napędowa i przełożenie przekładni mechanicznych przenoszących moc i moment obrotowy z silników trakcyjnych na osie zestawów kołowych - Class 66/6 - FPL)

- Rozstaw osi w wózkach

Rozstaw osi w wózkach lokomotywy Class 66 jest asymetryczny, więc wartość 2400 mm jest niepoprawna - środkowy zestaw kołowy jest przesunięty bliżej wewnętrznego zestawu kołowego.
Rozstaw osi w wózku to:
2083 mm między wewnętrznym, a środkowym zestawem kołowym
2134 mm między środkowym, a zewnętrznym zestawem kołowym

Rozstaw czopów skrętnych wózków to 14 143 mm.

- Długość pojazdu

Długość pojazdu to 21 485 mm.

- Naciski osi zestawu kołowego

Naciski też nie będą identyczne (jeżeli się nie pomyliłem przy obliczeniach):
JT42CWR -  21,0 ton (205,94 kN ~ 206 kN)/ zestaw kołowy
JT42CWRM - 21,6 tony (211,82 kN ~ 212 kN) / zestaw kołowy
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.