Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zostać maszynista w Toruniu: )
#1
Witam, od jakiegoś dłuższego czasu poszukuje informacji, jak zostać maszynista. U nas w Toruniu znajduje sie firma robiąca licencje maszynisty jednak, ja wolałbym podpisać lojalkę ponieważ pracuje w systemie 3-zmianowym a, koszt to około 7 tyś. (a nie mam pewności ze przewoźnik jakis mnie zatrudni ). Dzwoniłem po przewoźnikach i monitoruje strony internetowe i nigdzie nie chcą osoby bez licencji i świadectwa.  Ponoć pkp cargo w zeszłym roku robili taki nabór na cała Polskę. Chciałbym dowiedzieć się w jaki sposób szukać takowej lojalki? Czy muszę zrobić licencje na własną rekę ? Czy jestem skazany na czekanie aż w końcu będą potrzebować ludzi do pracy ? Mozę jest tutaj jakas osoba która pracuje w kujawsko pomorskim i udzieli mi takich informacji? 

Z góry dziękuje ; )
Odpowiedz

#2
Nie pracuje w Kujawsko-pomorskim ale raczej będziesz musiał samemu zrobić licencję. Popytaj jeszcze w PolRegio, ale jeżeli nie tam to chyba nigdzie. PKP Cargo nabrało ludzi a teraz nie mają pracy dla nich gdyż nie ma czego wozić. Nawet jezlei zrobisz licencję to i tak będziesz czekał wiele miesięcy na pracę, boom na maszynistów się kończy niestety
Odpowiedz

#3
A jakich zarobków mozna sie spodziewać na robieniu świadectwa? Jakie firmy przewozowe moge dostac w kujawsko pomorskim ? Pkp cargo, PKP IC, polregio, arriva sa jeszcze jakieś.inne ?
Odpowiedz

#4
Trochę więcej niż najniższa krajowa, co do firm to może jeszcze jakis towarowy prywaciarz się znajdzie
Odpowiedz

#5
A może ktoś opisać jak jego droga wyglądała do pracy maszynisty w kujawsko pomorskim? Jesli to tak wygląda ze zarabia sie trochę ponad najniższa krajowa, to nie ma sensu próbować sie dostac. Szczerze mysalem ze to duża lepsza kasa niz kierowcy z C+E?
Odpowiedz

#6
Droga do zostania maszynistą wszędzie wygląda tak samo nie ważne gdzie mieszkasz. Pensja po kursie to od 3500 netto w górę. Jezeli jednak idziesz na maszyniste dla kasy to sobie odpuść, będziesz się męczyć już podczas kursu na licencję a potem przyjdzie srogie rozczarowanie podczas świadectwa gdy dostaniesz 2100 zł pensji a po egzamianch się okaże że bez nadgodzin nie wyciągniesz nawet 4000.....
Odpowiedz

#7
Szczerze mówiąc mysalem ze jest dużo lepiej, tym bardziej że jakiś czas temu było mega głośno o tym zawodzie.  Mimo wszytsko dzieki za informacjeWink
Odpowiedz

#8
Pensja 3,5-4 to jest u przewoźników z PKP w nazwie i mentalności Wink. Pójście za pieniędzmi to jest najlepsza metoda wyboru pracy.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#9
Nie musisz pracować w PKP, by nie dobijać do 4 tyś. Jeśli uwierzyłeś w te bajki medialne ile to może maszynista zarobić, odpuść sobie, będziesz rozczarowany.
Odpowiedz

#10
Nie tak dawno Arriva brała ludzi z ulicy na szkolenie licencja+świadectwo. Miesiąc temu? Nawet oferowała pakiet relokacyjny - cokolwiek to znaczy. Spóźniłeś się jakiś miesiąc.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak zostać rewidentem duzy_777 2 1 786 02.06.2021, 14:47
Ostatni post: pawel199
  jak zostać maszynistą Jurek 1 1 480 26.05.2021, 17:21
Ostatni post: CounterSpace838
  Jak zostać maszynistą w PKP Cargo ET22FAN 5 4 387 06.03.2021, 14:47
Ostatni post: CounterSpace838
  Jak zostać ustawiaczem / manewrowym? Feuer 0 1 802 08.08.2020, 22:30
Ostatni post: Feuer
Lightbulb Jak nie zostać manewrowym. Syn_derektora 14 5 126 24.06.2020, 14:30
Ostatni post: duzy_777

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.