Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Technikum Kolejowe a wada wzroku.
#1
Cześć, przychodzę do Was z pytanie dotyczącym rekrutacji do Technikum Transportowego nr 4 w Sosnowcu. Ostatnio zapoznawałem się z wymaganiami dotyczącymi rekrutacji na ten kierunek, zawarty jest tam taki punkt 1. Do klas pierwszych przyjmuje się kandydatów którzy
b) posiadają zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań   do podjęcia praktycznej nauki zawodu.
A tak się składa że mam dosyć dużą wadę wzorku, skreśla mnie to z pójścia do takiej szkoły?
Odpowiedz

#2
Nie wiem jakie są wymagania zdrowotne do technikum kolejowego Ale aby pracowac na stanowisku ruchowym musisz mieć przynajmniej 2 kategorie wzroku
Odpowiedz

#3
Takie zaświadczenie wymagane jest w każdym technikum, w moim przypadku wymagało to pójścia do lekarza rodzinnego i odpowiedzi na pytanie, czy na coś choruję. Druk dali w szkole.

P.S. A co zamierzasz robić po technikum kolejowym z wadą wzroku?
P.P.S. Rozmawiając z chłopakami z tego technikum mam wrażenie, że poziom nauki d*py tam nie urywa, naprawdę wybitne jednostki, które coś wiedzą uczyły się we własnym zakresie. Nie ubliżając nikomu, oni są specyficzni.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#4
Po technikum zamierzam się podjąć laserowej korekcji wzroku.  Oczywiście wiem że muszę mieć oprócz tego jakieś ale.
Odpowiedz

#5
Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że jest ryzyko niezakwalifikowania się do korekcji?
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#6
Tak, cały czas mam taką opcje pod uwagą. Chciałem się jednak dowiedzieć czy z wadą wzroku można do takiego technikum iść bo zależy mi na nim.
Odpowiedz

#7
Żeby nie było, że nie ostrzegaliśmy.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Technikum logistyczne lub kolejowe .-. 3 1 171 04.10.2022, 09:02
Ostatni post: bonusCTUN
  Ile nauki w technikum kolejowym? Kibelek 4 1 666 06.09.2021, 15:02
Ostatni post: Kibelek
  Wymagania co do wzroku mateo1 26 17 132 28.08.2021, 17:41
Ostatni post: Ogórkowy
  Korekcja wzroku, badania, licencja maszynisty Szymczak101 8 3 115 25.08.2021, 06:30
Ostatni post: Szymczak101
  wada wzroku a licencja maszynisty sfyt 18 7 430 03.04.2020, 14:58
Ostatni post: PeKaP

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.