Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Licencja maszynisty (po raz setny)
#1
Witajcie internetowi maszyniści xD
W życiu każdego człowieka nadchodzi taki moment, że budzi się z myślą "Co ja tutaj właściwie robię?!" Ten moment nadszedł 2 lata temu, wtedy zapytałem się samego siebie, czy może warto moje zainteresowanie koleją warto przekuć na sposób na życie i spróbować zostać maszynistą. To tyle słowem wstępu.
Piszę do firm z zapytaniem czy oferują kurs na licencję + świadectwo maszynisty, lecz jak to bywa w naszych "rodzinnych firmach" - pan zadaje za dużo pytań, więc Anetka nie odpisze bo jest zajęta jedzeniem pączka xD (czytaj nikt nie odpowiada nawet prostym "nie, nie robimy szkoleń w tym roku").
Zrobiłem mały wywiad w internecie i już wiem, że w samym Gorzowie nie ma nawet miejsca gdzie można zrobic kurs na licencję, a co dopiero znaleźć zatrudnienie jako maszynista.

W związku z tym powstało pytanie: Gorzów Wlkp jest dobrym miejscem dla maszynisty? Chciałoby się rzec, że nie.
Czy macie informacje o firmach w promieniu do 100km od Gorzowa które zatrudniają maszynistów?
Co teraz zrobić? Ehhh....
Pozdrawiam
Odpowiedz

#2
W Gorzowie maszynistow zatrudniają Przewozy Regionalne oraz Lotos Kolej który ma dużo pracy w okolicach Gorzowa. Duzo firm wozi również maszynistów do pracy spod domu taksówkami.
Odpowiedz

#3
Witam mam takie pytanie ponieważ w gąszczu instrukcji i nauki przed egzaminem trochę się zakręcilem. Mianowicie wyjazd na sygnał Sz na blokadę polsamoczyna, jedziemy 40km/h do końca okręgu zwrotnicowego czy do końca obszaru posterunku ruchu?
Odpowiedz

#4
Posterunku ruchu. SZ nie informuje Cię co pokazuje następny semafor
Odpowiedz

#5
Dzięki za odpowiedź a jeszcze takie pytanie?na blokadach P i S (nie mylić z niczym innym złym??)na kierunek przeciwny wjeżdżamy na rozkaz pisemny, ale przy jednoczesnym sygnale zezwalajacym i W24?
Odpowiedz

#6
Gdy blokada jest nie przystosowana jazda w kierunku przeciwnym do zasadniczego - sygnał zezwalajacy lub Sz + wyświetlony W24, lub w porze dziennej nieoswietolna tablica z W24 plus rozkaz pisemny, chyba że wcześniej masz na R307 wydrukowany no i PC2 na czole
Odpowiedz

#7
PodziękowałSmile
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Licencja maszynisty w firmie zajmującej się doszkalaniem ludzi kempa240 1 665 04.09.2023, 08:15
Ostatni post: Manio
  Licencja maszynisty InterCity Yattamam 5 3 427 18.03.2023, 13:29
Ostatni post: Yattamam
Heart Jakie instrukcje do nauki na Egzamin Licencja Maszynisty Szymczak101 16 6 353 22.10.2022, 11:43
Ostatni post: SILENCEISGOLDEN
  Licencja Maszynisty ! Notatki pytania itp shady173 7 2 907 28.07.2022, 15:07
Ostatni post: Paweł Piotr
  Licencja maszynisty sonnes1 418 117 271 25.11.2021, 17:52
Ostatni post: Pyth00n

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.