• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak nazywa się ta część dworca?
#1
Witam, mam pewnie śmieszne dla niektórych pytanie. Jak nazywa się ta część dworca? I czy można na nią legalnie wejść bez specjalnego pozwolenia?


Załączone pliki Miniatury
   
  Odpowiedz
#2
Na mapie słabo widać co pokazujesz, ale jeśli dojść tam trzeba przez tory to jest to nielegalne.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
  Odpowiedz
#3
Koledze chyba chodzi o tory, grupę odstawcza, warsztat, ogólnie cześć niedostępna dla podróżnych.
  Odpowiedz
#4
Tam zwykły przechodzień nie ma prawa wejść. Ta część jest tylko dla pracowników kolei.
  Odpowiedz
#5
(06.10.2019, 13:20)KeM9T napisał(a): Witam, mam pewnie śmieszne dla niektórych pytanie. Jak nazywa się ta część dworca? I czy można na nią legalnie wejść bez specjalnego pozwolenia?

Bardziej poprawnie byłoby - część stacji, bowiem pojęcie dworca jest kojarzone z budynkami i urządzeniami do obsługi pasażerów i usług towarzyszących.
Wskazana na mapce część stacji Wrocław Główny to grupa postojowa F wraz z myjnią wagonową. Oczywiście część ta jest niedostępna dla osób postronnych.
Warto pamiętać, że na stacjach kolejowych jedynymi dostępnymi bez żadnych ograniczeń miejscami dla podróżnych, ale także osób pozostałych, np. zwiedzających, są perony i wyznaczone dla ruchu podróżnych kładki nad torami, przejścia podziemne oraz przejścia w poziomie szyn (te ostatnie bardzo rzadko).
Chęć obejrzenia pozostałych części stacji, związana z koniecznością przechodzenie przez tory i poruszania się po terenie kolejowym poza wyznaczonymi dla podróżnych miejscami, motywowana zamiłowaniem (modelarstwo kolejowe) może być usankcjonowana tylko specjalnym pozwoleniem władz kolejowych, często z przydzieleniem tzw. pilota (przewodnika), ale jest to trudne, najlepszym sposobem jest poszukanie znajomego, pracującego na kolei, który może pomóc...
  Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Meeting loop - jak to się nazywa po polsku? pociągseksualny 27 4 256 29.06.2011, 19:25
Ostatni post: mikrobart

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości