Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moja kolejowa kolekcja
#1
Witam wszystkich Smile

Postanowiłem założyć ten wątek aby pokazać swoją kolekcje przedmiotów związanych z koleją , gdyż coraz bardziej się powiększa, więc warto aby nie tylko ja ją oglądał Smile

Bedę tutaj w miarę możliwości zamieszczał zdjęcia przedstawiające " eksponaty " z mojej kolekcji wraz z opisem.

Na początek zaczniemy od kilku rogatywek, oto one Smile


Rogatywka Dyżurnego Ruchu


[img][Obrazek: 13125520_rogatywka-dyzurnego-ruchu.jpg][/img]

Czapka wykonana jest z czerwonego sukna, widoczne jest logo PKP zwane potocznie " trumienką " wcześniej to miejsce zajmował orzeł z koroną, poniżej na otoku umieszczona była uskrzydlona ośka. 





Rogatywka z nowym orzełkiem

Czapka wykonana jest z granatowej elanowełny, na czapce umieszczony jest orzełkiem " branżowy " ustanowiony na wniosek ZPK jako tzw godło branżowe. Od 2006 roku jest w użyciu. Sam orzełek nawiązuje do orła wzór 19

[img][Obrazek: 13126441_rogatywka-pkp.jpg][/img]
Odpowiedz

#2
Dzisiaj prezentuje takie " drobiazgi " z kolekcji Smile

Od lewej orzełek PKP stosowany na czapkach w okresie PRL, do lat 90. Sam orzełek wzorowany jest na orzełku wz19.

Po prawej odznaka Technikum Kolejowego noszona na czapkach uczniów tychże szkół.

Po środku znajduje się złota odznaka Przodujący Kolejarz PRL

Zaś na dole widoczna jest ośka kolejowa w kolorze srebrnym .

[Obrazek: 13407666_kolejowe-odznaczenia-.jpg]

Kolejne zdjęcia już niebawem Smile
Odpowiedz

#3
(03.10.2019, 13:15):)norbis97 napisał(a): Witam wszystkich Smile

Postanowiłem założyć ten wątek aby pokazać swoją kolekcje przedmiotów związanych z koleją , gdyż coraz bardziej się powiększa, więc warto aby nie tylko ja ją oglądał Smile

Bedę tutaj w miarę możliwości zamieszczał zdjęcia przedstawiające " eksponaty " z mojej kolekcji wraz z opisem.

Na początek zaczniemy od kilku rogatywek, oto one Smile


Rogatywka Dyżurnego Ruchu


[img][Obrazek: 13125520_rogatywka-dyzurnego-ruchu.jpg][/img]

Czapka wykonana jest z czerwonego sukna, widoczne jest logo PKP zwane potocznie " trumienką " wcześniej to miejsce zajmował orzeł z koroną, poniżej na otoku umieszczona była uskrzydlona ośka. 





Rogatywka z nowym orzełkiem

Czapka wykonana jest z granatowej elanowełny, na czapce umieszczony jest orzełkiem " branżowy " ustanowiony na wniosek ZPK jako tzw godło branżowe. Od 2006 roku jest w użyciu. Sam orzełek nawiązuje do orła wzór 19

[img][Obrazek: 13126441_rogatywka-pkp.jpg][/img]
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kolekcja "Lokomotywy Świata" TOMEKKOT 64 35 715 28.03.2020, 23:59
Ostatni post: erap2
  Kolekcja kolejowych przedmiotów - jak zacząć? fru_jay_km 49 19 707 24.03.2020, 18:13
Ostatni post: TomaszMK
  Kolekcja biletów komunikacji miejskiej Biletykomunikacyjne 0 1 710 15.11.2019, 17:54
Ostatni post: Biletykomunikacyjne

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.