Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stare czy nowe? Zmiana warty w taborze kolejowym PKP CARGO S.A. i innych przewoźników
#5
Cytat:...zaś rekord obciążenia pociągu prowadzonego przez E6ACT w tej firmie to aż 4644 tony! (o ile dobrze pamiętam). Takich składów nie prowadzają ani nawet nie byłyby w stanie prowadzić (a co dopiero z sensowną prędkością) nawet lokomotywy dwuczłonowe serii ET41 i ET42. Można więc w pełni uznać Dragony za pełnoprawnych następców wszystkich ciężkich towarowych lokomotyw elektrycznych eksploatowanych w Polsce.
Taka informacja raczej jest mało prawdopodobna. Zresztą ET42 dobrze się trzymają pomimo wielu kryzysów na PKP. 
Cytat:Wszystkie lokomotywy serii EU45 (1 sztuka)...
Ciekawi mnie tylko jedno, czy PKP Cargo zwróciło leasingodawcy dobrowolnie, czy mieli jakąś umowę do kiedy mogą w ich flocie jeździć ? Zresztą zauważyłem też że coraz mniej Eurosprinterów pracuje u Polskich przewoźników. Z tego co mi się wydaje to pracuje aż 11 lokomotyw pod różnymi oznaczeniami (oczywiście licząc PKP Cargo). Ciekawe czy dla polskich przewoźników leasing polskich lokomotyw typu Dragon i ET22 będzie bardziej opłacalny niż lokomotyw z Niemiec.
Cytat:...Jeśli kiedykolwiek (co jest niestety mało możliwe) PKP CARGO zdecyduje się na sprzedaż którejkolwiek z posiadanych przez siebie ET22 na wolny rynek  to wówczas należy się spodziewać ewentualnych modernizacji...

Podobno prywaciarze mogą kupić lokomotywy, które przewoźnik wystawił do kasacji. Nie jestem pewien ale na IPT pisało że SM42-482 kupił przewoźnik pomimo że Przewozy Regionalne wystawiły go do kasacji. Jeśli wiesz coś to napisz.

Ciekawe czy modernizacje polegałyby coś na wzór 207E tyle że z innym podwoziem i rodzajem kabiny.
Odpowiedz



Wiadomości w tym wątku
RE: Stare czy nowe? Zmiana warty w taborze kolejowym PKP CARGO S.A. i innych przewoźników - przez KazET21224142 - 11.09.2019, 12:41

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  PKP Cargo kupi nowe lokomotywy DamianT 29 12 771 16.12.2015, 16:17
Ostatni post: yahya

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.