Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Praca Maszynisty
#1
Witam chciałbym zapytac czy mam szanse pracowac jako maszynista aktualnie mam 18lat i ide do 3klasy lo.
Mam problem ze wzrokiem -3,75 i astygmatyzm (jak miałbym podejmować jakieś kroki to po pierwsze poszedłbym na laser usunąć wade)
co do słuchu mam generalnie dobry tylko przy 6000Hz słysze od 25-30db podobno dobry jest na to miłorząb japoński.
reszta czyli psychika i krążenie jest normalne Big Grin

Proszę o odpowiedź czy są jakieś szanse zawsze chciałem być maszynistą, zawsze się interesowałem koleją ale poszedłem do liceum bo wiedziałem że w tech kol nie ma czego szukać z takim wzrokiem. Nie wiem czy zdrowie i wykształcenie będzie odpowiednie i co dało by się zrobić, oraz czy może w przyszłości zmienią się wymogi co do zdrowia tak jak kierowcy mogą prowadzić w widełkach -8,+8 w okularach to chyba kolejarz też może być w okularach no ale wiadomo J**** UTK. Proszę o jakieś odpowiedzi w tym temacie.
Odpowiedz

#2
Ze wzrokiem nie masz szans. Korekcja powinna pomóc, wykształcenie nie ma znaczenia.
P.S. Za dyspozytora i prezesa też można na kolei pracować, tam wzroku nie badają.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#3
o dzięki a jeszcze mam pytanie bo jak poddam się korekcji to co ze słuchem bo reszte częstotliwosci tzn 250, 500, 1000, 2000, 8000hz mam w normie tylko przy tych 6000hz jest troche problem ale jak mowie nieznaczny bo w zakresie 25-30dB.
Odpowiedz

#4
Nie wiem jak w innych przychodniach, w Katowicach się specjalnie o słuch nie czepiają. Pamiętaj natomiast, że maszyniści z czasem tracą słuch.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#5
A to jak na kolejnych badaniach bo to chyba nie jest raz na całe życie tylko co jakiś czas ich kontrolują.
Odpowiedz

#6
Kolejne są mniej rygorystyczne od tych pierwszych
Odpowiedz

#7
A okej dzięki ;p jeszcze takie pytanie jak to z tymi badaniami w warszawie jest i ogólnie mazowieckim?
Odpowiedz

#8
Ja robiłem na licencje w warszawie na grochowskiej w multimed. W porządku wszystko, bardzo mili specjaliści.
Odpowiedz

#9
A jak sprawdzali tam słuch i wzrok?
Odpowiedz

#10
Słuch to audiogram. Zakładasz słuchawki i puszczają ci dzwieki o różnych częstotliwościach. Jak słyszysz to naciskasz guzik. Nic trudnego. Okulista to badanie ogólne z tablicy 8 rząd musisz czytać, potem widzenie barw czyli tablica ishihary, postrzeganie kontrastu, widzenie w trójwymiarze, jak dobrze widzisz to nie ma się o co martwić. Proste łatwe i przyjemne.
Odpowiedz

#11
a jak oni kontroluja ten audiogram czy ktos nie oszukuje hehe
Odpowiedz

#12
Kobita która to obsługuje widzi na urządzeniu kiedy wciskasz guzik po zadanym przez nią dźwięku, więc wciskanie na pałę mija się z celem
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Astygmatyzm, a praca na stanowisku maszynisty. Miko12345dd 2 389 28.01.2024, 12:07
Ostatni post: Miko12345dd
  Praca maszynisty w regionie opoczyńskim. EdeKolej 2 1 418 25.04.2022, 18:11
Ostatni post: EdeKolej
  Licencja/Praca dla maszynisty Kielce/Świętokrzyskie Marock 19 7 832 12.12.2019, 02:38
Ostatni post: CounterSpace838
  Licencja maszynisty a druga praca aMT 2 3 542 11.05.2016, 15:25
Ostatni post: Alexej
  Praca maszynisty a zdrowie yahya 18 12 022 27.09.2014, 18:35
Ostatni post: yahya

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.