Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PesaDart
#31
Przeganiają nieźle tego Darta. Jeden dzień w Żmigrodzie, potem Toruń, Olsztyn, a teraz Warszawa.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#32
sm31-131 napisał(a):FPS na dniach otwartych chwalił się że nie robią takiej popeliny. Czyżby PESA musiała się douczyć? Przecież ta "łyżka dziegdziu" wygląda jak poligon po przejściu kompanii z bronią ASG. Undecided

Pozdrawiam
sm31-131
Przepraszam, a FPS w ostatnich latach jaki ma dorobek porównując do Pesy, poza prototypem nieudanego, lodówkowatego tramwaju? Kto mnie zna, ten wie, że do fanbojów Pesy nie należę, ale nie mam do tej firmy też szczególnie negatywnego nastawienia, jeżeli zrobią coś dobrze, to ja tego nie neguję, a udaje im się to coraz częściej.
Jaro

Odpowiedz

#33
Cały czas trwają testy i dopuszczenia wagonu z windą dla osób niepełnosprawnych produkcji FPS.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#34
ET40, źle zrozumiałeś moją wypowiedź :-).
Jestem gorącym fanem PESY i Newagu, bo są dowodem na to że w tym kraju czasem się DA. Na co dzień przejeżdżając koło FPS smutno mi że w Poznaniu się NIE DA. Mój komentarz odnosił się tylko do faktu "niedoróbki" jaką była ściana boczna składu pokazana na zdjęciu, i było to powiedziane w kontekście mojej nadziei na poprawę tego. Komentarz odnośnie FPS'u przytoczyłem po ostatniej wizycie u nich i krótkim wykładzie na temat tego jak oni sobie z tym radzą, i niestety muszę się zgodzić z tym że FPS ostatnio zajmuje się głównie modernizacjami i ciężko im idą nowe projekty.

pitagoras23, widziałem tą windę w trakcie pokazu - jak dostała cięższą osobę (zdrową bez wózka) i obsługę to cienko "śpiewała" - wiesz na jakie obciążenie jest testowana, bo obsługa nie wiedziała Undecided a obłożenie chętnych na windę było takie że nie miałem okazji się przyjrzeć?

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#35
No może rzeczywiście zbyt pospiesznie przeczytałem Twoją wypowiedź Smile
Jaro

Odpowiedz

#36
Nie gniewam się :-).

A wracając do tematu...

ED161-001 ma pierwszy rekord na swoim koncie:

Cytat:30 maja o godz. 2:57 na Centralnej Magistrali Kolejowej (odcinek Psary – Góra Włodowska) pojazd Pesa Dart – na podstawie wszystkich wymaganych do tego rodzaju prób pozwoleń – osiągnął prędkość 200 km/godz.

Czekam niecierpliwie na ogłoszenie wyniku przekraczającego 250 km/h(Vmax Darta) i mam dużą ochotę powiedzieć "a nie mówiłem" jak dobije do 280 km/h :-).

RK

Pozdrawiam
sm31-131
Odpowiedz

#37
sm31-131 napisał(a):pitagoras23, widziałem tą windę w trakcie pokazu - jak dostała cięższą osobę (zdrową bez wózka) i obsługę to cienko "śpiewała" - wiesz na jakie obciążenie jest testowana, bo obsługa nie wiedziała Undecided a obłożenie chętnych na windę było takie że nie miałem okazji się przyjrzeć?
Zdaje się że 350 kg.
Odpowiedz

#38
Tymczasem Dart jechał dziś na testy na E20:

[Obrazek: sxmCcol.jpg]

//Edit: Na 99% to był -004.
Odpowiedz

#39
DART otrzymał dokumenty dopuszczające do eksploatacji :-)

Cytat:Pesa otrzymała dziś (30 października) ok. godz. 18:30 dokumenty dopuszczające do eksploatacji pierwszy pojazd Dart. Jego przekazanie PKP Intercity ma odbyć się najpóźniej w poniedziałek, 2 listopada ze względu na świąteczny weekend.

Przypomnę tylko że trwa wyścig z czasem, ponieważ PESA do końca roku 2015 musi dostarczyć PKP IC 20 sztuk. Termin jest ostateczny ponieważ pieniądze na zakup DART'a PKP IC otrzymało z UE. Niestety PESA oprócz pierwszego który czeka już na odbiór końcowy ma jeszcze 4 które mają tylko odbiór "fabryczny". Pozostałe 15 sztuk jest na różnym etapie zaawansowania a z artykułu wynika że jak PESA się nie wyrobi do końca roku to PKP IC chce im oddać wszystkie które zostaną dostarczone i zrezygnować z zakupu.

Link do artykułu na RK

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#40
sm31-131 napisał(a):Czekam niecierpliwie na ogłoszenie wyniku przekraczającego 250 km/h(Vmax Darta) i mam dużą ochotę powiedzieć "a nie mówiłem" jak dobije do 280 km/h :-).
Ciekawe czy oraz o ile zaniżyli prędkość konstrukcyjną
Odpowiedz

#41
sm31-131 napisał(a):z artykułu wynika że jak PESA się nie wyrobi do końca roku to PKP IC chce im oddać wszystkie które zostaną dostarczone i zrezygnować z zakupu.

Sprawa jest zbyt polityczna, żeby zrezygnować zupełnie z zakupu.
Opcja dostępna: kary umowne. Po prostu.
Odpowiedz

#42
przewoz napisał(a):Sprawa jest zbyt polityczna, żeby zrezygnować zupełnie z zakupu.
Opcja dostępna: kary umowne. Po prostu.

Zasadnicze pytanie jest takie - ile dofinansowania straci IC, gdy Pesa nie dostarczy Dartów do końca roku. Jeśli całe dofinansowanie przepadnie (a to jest z tego co widzę ponad 40% wartości kontraktu), to skąd IC weźmie brakujące pół miliarda? Pomoc z budżetu? Kredyt?
Odpowiedz

#43
To pewnie oprze się o sąd, żeby zrzucić winę na producenta i od niego brakującą kasę uzyskać, czyli obciążyć karami po prostu.
Odpowiedz

#44
No to będzie gorąco - CBA po kontroli procesu dostarczania DARTA oraz FLIRTA złożyła wniosek do prokuratury. Nie wiadomo co dokładnie jest we wniosku, ale pewne jest że CBA nie spodobało się to że PKP IC przedłużyło obu dostawcom terminy na oddanie do użytku EZT'ów. Chodzą słuchy że to Newag doniósł na Pesę.

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#45
Polecam poczytać, ciekawe "njusy":
http://www.pb.pl/4348303,19527,pesie-grozi-wykolejenie

http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... t128384066
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.