Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nauka do pracy dla dorosłych
#1
Dzień dobry, jest sporo tematów dotyczących kształcenia się do stanowiska kolejarza, ale mało dla osób dorosłych. 
Mam 25 lat i ukończoną szkołę średnią, pracowałem rok na stanowisku rzemieslnik w pkp ic po czym rozstalem się że spółką. Chciałbym wrócić, mimo, że teraz zarabiam większe pieniądze. Tamta praca sprawiała mi radość a ambicje nieco podrosły. W planach mam zostanie maszynistą, nie wiem dokładnie do jakiej szkoły się wybrać. Potrzebuję takiej, w której będę mógł w między czasie się uczyć i pracować i musi to być szkoła dla dorosłych. Jest kilka w pomorskim, ale dla ludzi świeżo po gimnazjum i chcących się kształcić dziennie pn-pt. 
Proszę o porady, jaką szkole byście wybrali? Myślałem o elektrycznej, ale jakiej? Uzyskać kwalifikacje SEP czy poprostu technika elektryka? 

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi oraz rady. 
Pozdrawiam Spokojnie
Odpowiedz

#2
Jak masz średnie to Ci licencja jest potrzebna, nie szkoła.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#3
Aby zostac maszynista nie musisz miec zadnej specjalnej szkoly, mozesz byc nawet piekarzem. Po prostu musisz miec dobre zdrowie oraz sporo checi do nauki, no i troche kasy na badania oraz licencje.
Odpowiedz

#4
Licencje muszę zrobić na własną rękę? Myślałem, że jak skończę szkołę to mnie ewentualnie zakład wyślę.

Jeśli wydam te 8tys. na licencję i zdam badania lekarskie to jaka jest szansa na znalezienie zakładu u którego zrobię świadectwo że średnim wykształceniem? Pracując w ic większość ludzi miało wyższe.

Rozmawiałem z Naczelnikiem i od lipca wrócę do pkp ic na stanowisko rzemieślnik. Stamtąd mogę iść prawie pewnie na rewidenta po kilku latach stażu, ale jakoś mnie to nie kręci. Do tego mój tata był rewidentem więc wiem sporo na ten temat.

Edit: Są organizowane szkolenia na świadectwo w Trójmieście? Wszystkie kursy jakie widzę są na terenie Warszawy / Krakowa.
Odpowiedz

#5
Przewoznicy dzisiaj mają gdzies wyksztalcenie, u mnie w grupie na swiadectwie są ludzie z golym srednim wyksztalceniem lub z wyzszym humanistycznym. Co do rewidenta to aby isc na kurs musisz miec rok pracy jako rzemieslnik. Co do licencji to malo kto organizuje darmowe kursy, zazwyczaj trzeba samemu zaplacic. W Trojmiescie chyba nie ma zadnego osrodka, najblizej to CargoMaster w Toruniu. ICki organizują kursy na licencje z gwarancją pracy ale pieniadze na kurs I badania to juz twoja dzialka, dostaniesz najwyzej pismo do PUP ktory może ci sfinansowac kurs.
Odpowiedz

#6
najpierw przejdź badania (ważne 2 lata)
medycyna pracy

potem poszukaj ośrodka w swojej okolicy (w gdańsku np. attyka)
lista ośrodków

Z tego co widzę wykształcenie nie gra żadnej roli. Nie inwestuj w żadnego technika/sep.
Po przejściu badań zrób sobie wycieczkę po siedzibach przewoźników (skm, intercity, cargo, pr, lotos itp.) i zaklep sobie miejsce w ewentualnej rekrutacji na świadectwo.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Lightbulb Nauka w szkole kolejowej Zaciekawiony 2 1 177 14.11.2021, 18:21
Ostatni post: CounterSpace838

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.