Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozkład Jazdy 2018/19
#61
Tylko jedno połączenie Zielona Góra - Warszawa (TLK Warta). Czy to jakiś żart?
Odpowiedz

#62
Brak rannego TLK z Wawy do Krakowa to jakiś chory żart. Najpierw wygasili Poznań, teraz widzę za Kraków się biorą.
Odpowiedz

#63
W aplikacji Rozkład Kolejowy, a więc zapewne na Portalu Pasażera też, jest dostępny rozkład jazdy 2018/19.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz

#64
Witam, mam pytanie odnośnie rozkładów jazdy Smile Do jakiej instytucji się zwrócić w sprawie rozkładu jazdy..chodzi o godziny odjazdów pociągów. Bezpośrednio do przewoźnika ? Czy do władz danej miejscowości ?
Dominik
Odpowiedz

#65
Jeśli ma się jakieś dojścia do władz to najwięcej szans na zmiany jest w ten sposób. Ja pisałem do przewoźników to jest totalna olewka. Jeśli cokolwiek odpowiadają to jest jakiś totalny bełkot.
Odpowiedz

#66
(21.09.2018, 23:43)sztaba napisał(a): W aplikacji Rozkład Kolejowy, a więc zapewne na Portalu Pasażera też, jest dostępny rozkład jazdy 2018/19.

W PKP IC został zatrudniony niezły fantasta jeśli chodzi o relacje niektórych pociągów. Wiem że większość z nich to łączenie relacji, ale mimo wszystko wygląda to zabawnie. Oto kilka "kwiatuszków" które rzuciły mi się w oczy:

TLK "Mamry" BIAŁYSTOK - Olsztyn - Poznań - Wrocław - KATOWICE  917 km czas  12:47h
TLK "Pobrzeże" WROCŁAW GŁ. - Łódź - Warszawa - Trójmiasto - KOŁOBRZEG 945 km czas 12:00h
TLK "Branicki" KRAKÓW GŁ. - CMK - Warszawa - Białystok - Olsztyn - GDYNIA GŁ. 944 km czas  13:07h
TLK "Ustronie” PRZEMYŚL GŁ. – Kraków – Kielce –Częstochowa – Inowrocław – Toruń – Iława – Trójmiasto – KOŁOBRZEG 1256 km, czas 17:21h.
W nowym rozkładzie nie będzie już IC “Pogoria” Katowice – Gdynia Gł., oraz krakowskiego łącznika TLK “Uznam” Kraków Gł. – Świnoujście. W zamian Górny Śląsk z Trójmiastem połączy TLK “Rozewie” relacji BIELSKO BIAŁA – Katowice – Wrocław – Poznań – GDYNIA GŁ., a IC “Przemyślanin” będzie kursował w relacji Przemyśl – Świnoujście przez cały rok. 

Plusem są całoroczne weekendowe dwie pary pociągów na linii Podsudeckiej. Będą to pociągi relacji Kędzierzyn – Kłodzko i Gliwice – Kłodzko, natomiast w drodze powrotnej oba w relacji Kłodzko – Gliwice. Szkoda tylko że pierwszy poranny pociąg z Kędzierzyna do Kłodzka nie będzie skomunikowany z niczym od strony Gliwic. Moim zdaniem bardziej racjonalniej by było, gdyby te pociągi kursowały w relacji Kędzierzyn – Kłodzko – Kędzierzyn, a dalej pociągi “dowozowe” relacji Kędzierzyn – Katowice – Kędzierzyn. W weekendy między Katowicami a Gliwicami pociągów jest mniej, więc takie Regio do Kędzierzyna nie byłoby konkurencją dla KŚ, przez co UMWŚ mógłby się do nich dorzucić. 

Nowością będzie także weekendowe połączenie “Kolei Śląskich “Kubalonka” relacji GLIWICE – Knurów – Rybnik – Żory – Strumień – WISŁA GŁĘBCE. 

Natomiast dość dużą plamę dały Koleje Dolnośląskie. Kosztem reaktywacji linii Legnica – Lubin nieco ucierpi linia zgorzelecka, ponieważ kilka pociągów kursujących obecnie w relacji Lubań – Węgliniec – Wrocław zostanie skrócone do Legnicy i tam przesiadka do Wrocławia. Zlikwidowane zostaną także wszystkie połączenia Drezno – Wrocław, przez co w kilku przypadkach do czasu elektryfikacji podróżnych ze Zgorzelca czekają dwie przesiadki – w Węglińcu i Legnicy. 
Na plus zachowane zostaną wakacyjne połączenia do Adršpach i Trutnova. 

To na razie tyle z moich wstępnych obserwacji. Zapraszam do dzielenia się Waszymi obserwacjami dotyczącymi nowego rozkładu Smile
Odpowiedz

#67
Co do Uznana to nie będzie również gorzowskiego łącznika.
Odpowiedz

#68
Przetrasowanie Ustronia (czemu ono służy?) spowoduje że nie będzie już nic nocnego z Warszawy do Gdyni i dalej Kołobrzegu, przynajmniej poza sezonem letnim. Na szczęście Karpaty będą ruszać nieco wcześniej z Warszawy, o ile będą planowo oczywiście.
Niestety mnie najbardziej razi brak wczesnego TLK z Warszawy do Krakowa. Kombinowali, kombinowali aż przekombinowali. Do Lublina pierwszy pociąg też trochę późno, bo przyjazd dopiero przed 11.
Odpowiedz

#69
(26.09.2018, 10:47)EN57fan napisał(a): Przetrasowanie Ustronia (czemu ono służy?) spowoduje że nie będzie już nic nocnego z Warszawy do Gdyni i dalej Kołobrzegu

Wydaje mi się że jest to spowodowane nocnymi zamknięciami na remontowanym odcinku Warszawa - Radom, a gdyby IC puściło ten pociąg Wiedenką to znowu byłby dubel dla Karpat.

(26.09.2018, 10:47)EN57fan napisał(a): Niestety mnie najbardziej razi brak wczesnego TLK z Warszawy do Krakowa. Kombinowali, kombinowali aż przekombinowali. Do Lublina pierwszy pociąg też trochę późno, bo przyjazd dopiero przed 11.

Faktycznie skrócenie Uznama do Warszawy nie dając niczego w zamian do Lublina nie jest zbytnio poważnym pomysłem. A propos "Uznama", to jednak będzie miał on łącznik z południa kraju, tyle tylko że nie z Krakowa a z Bielska Białej w TLK "Rozewie"
Odpowiedz

#70
(26.09.2018, 12:04)Adams napisał(a):
(26.09.2018, 10:47)EN57fan napisał(a): Przetrasowanie Ustronia (czemu ono służy?) spowoduje że nie będzie już nic nocnego z Warszawy do Gdyni i dalej Kołobrzegu

Wydaje mi się że jest to spowodowane nocnymi zamknięciami na remontowanym odcinku Warszawa - Radom, a gdyby IC puściło ten pociąg Wiedenką to znowu byłby dubel dla Karpat. 

Myślę że jest zapotrzebowanie nawet na taki "dubel". Poza tym są to połączenia w zupełnie innych godzinach.
Odpowiedz

#71
Na obecną chwilę pociąg RYBAK kursuje z kategorią TLK. Kategoria ta może ulec zmianie w przyszłym roku.
Jaka wyglada wagon na pociąg IC Gryf Szczecin - Olsztyn?
Odpowiedz

#72
Pogoria wylatuje całkowicie?

Dobrze jestem poinformowany, że Gorzów zostaje bez nocnego?

Łączenie relacji w takie półkoliste "banany" (na mapie to tak wygląda) poskutkuje dalszym spadkiem liczby pasażerów. Dłuższa relacja jest bardziej podatna na opóźnienia, choć oczywiście to samo dotyczy krótszych, ale skomunikowanych relacji. Pamiętam taki jednoroczny, weekendowy wynalazek, wówczas jeszcze bezimienny TLK (wszystkie były wtedy bezimienne) Bydgoszcz - Zakopane, też właśnie taki banan. Do kolejnego rozkładu jazdy nie przetrwał.
Jaro

Odpowiedz

#73
Tak, Gorzów zostaje bez nocnego...

Będą dwa pociągi wyjeżdżające o 6:52 i 6:58 oraz 3 o 15:42.
Odpowiedz

#74
Autor internetowego bloga Koleją po Dolnym Śląsku opisał jak będzie wyglądał nowy rozkład w tym regionie. Czy będzie gorzej czy lepiej niż obecnie? Zachęcam do lektury i oceny Smile
Odpowiedz

#75
Witam wszystkich Smile jestem nowym użytkownikiem ,miło mi dołączyć do Waszego grona.
mam pytanko : czy ktoś z forumowiczów mógłby dodać link do projektu rozkładu jazdy IC 2018/19  w PDF który był tu niedawno wrzucony ale niestety wygasł ? Nigdzie nie mogę go znaleźć... Sad
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Information Rozkład jazdy 2024/2025 pasażerSzczecin 20 5 386 17.04.2024, 20:31
Ostatni post: pasażerSzczecin
Lightbulb Rozkład jazdy 2023/2024 pasażerSzczecin 144 63 535 29.10.2023, 09:23
Ostatni post: pasażerSzczecin
  Rozkład jazdy 2022/23 Adams 64 67 776 22.05.2023, 10:41
Ostatni post: Adams
  Rozkład jazdy 2021/2022 pasażerSzczecin 87 62 318 02.02.2022, 13:59
Ostatni post: Adams
  Służbowy rozkład jazdy pociągów w wersji elektronicznej fru_jay_km 3 6 811 22.10.2021, 21:07
Ostatni post: Siódemkowiec

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.