Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak to jest z badaniami lekarskimi na stanowisko maszynisty?
#1
Witam,

Jak to jest z tymi badaniami? Żeby uczestniczyć w licencji trzeba zrobić badania lekarskie i oddać je tam gdzie się odbywa szkolenie na licencję. A po zdaniu licencji idzie się do przewoźnika szkolić się na świadectwo i on znowu kieruje na badanie ? Big Grin

Czy te badania które się robi na licencję lekarz przybija na jakiś okres czasu i można je potem pokazać przewoźnikowi? 

Bo to by było dziwne, we wrześniu robię licencję ale ośrodek chce żebym na początku wakacji czyli koniec czerwca, początek lipca przyjechał z badaniami z medycyny i podpisał z nimi umowę o szkolenie. I wtedy będę miał zarezerwowane miejsce na szkolenie na wrzesień. Licencja potrwa do grudnia, z końcem grudnia egzamin, a dalej trzeba będzie iść się szkolić na świadectwo. I tu mnie właśnie zastanawia, czy te badania które zrobię w czerwcu / lipcu będą miały jakiś dłuższy okres ważności i przy szkoleniu na świadectwo zapewne w styczniu albo lutym nikt mnie nie wyśle znowu do medycyny, czy jednak wyślą.  

Rozporządzenie też mówi o tym, że wyniki badań lekarskich są ważne 6 miesięcy od daty ich wydania. Hmm..
Odpowiedz

#2
Najpierw robisz badania na licencję za swój hajs a potem idziesz na kurs na licencję. Jeżeli po kursie znajdziesz przewoźnika chętnego do przeszkolenia Ciebie to robisz badania ale na świadectwo i zarazem do pracy(tutaj prscodwaca daje skierowanie). To że zaliczyles badania na licencję nie oznacza że zaliczysz badania na świadectwo...jeżeli dostaniesz niezdolność to nikogo nie interesuje że wcześniej wydales kilka tysięcy złotych....taka nasza Polska rzeczywistość
Odpowiedz

#3
Konrad1961

Dzięki Kolego za odpowiedź. Coś o tym słyszałem, ale jaka jest rozbieżność między badaniami na licencję, a na świadectwo? W "internetach" znalazłem tylko wymagania zdrowotne na licencję maszynisty, myślałem że w przypadku świadectwa są one analogiczne.

Mówię tutaj o rozporządzeniu ministra infrastruktury i rozwoju  z dnia 10 lutego 2014 r. w sprawie licencji maszynisty.

Jakiegokolwiek rozporządzenia czy ustawy odnośnie badań na świadectwo nie znalazłem, więc myślałem że to jest rozporządzenie dot. badań zarówno na świadectwo jak i na licencję ;/.

EDIT: No tak, te badania są analogiczne, dlaczego więc miałbym ich nie zdać skoro pomiędzy jednym a drugim badaniem minie z 7 - 8 miesięcy? Big Grin
Odpowiedz

#4
Bo różnie bywa, wzrok może Ci się pogorszyc, psychokog do czegoś się przyczepi, cukier może ci skoczyć. Pamiętaj że mogą badać Cię różni lekarze i każdy może mieć swoje zdanie.
Odpowiedz

#5
Okej, dzięki.

Chyba ostatnie moje pytanie - Co ile czasu jest badanie okresowe na zachowanie ważności świadectwa, a co ile na przedłużenie ważności licencji?
Odpowiedz

#6
Jak robisz badania na świadectwo to odrazu przedłużają Ci licencję, potem badania robisz co 2 lata a po 50tce co rok
Odpowiedz

#7
(22.04.2019, 17:22)Konrad1961 napisał(a): To że zaliczyles badania na licencję nie oznacza że zaliczysz badania na świadectwo...jeżeli dostaniesz niezdolność to nikogo nie interesuje że wcześniej wydales kilka tysięcy złotych....taka nasza Polska rzeczywistość

Nie strasz człowieka. Po pozytywnym zaliczeniu badań na licencję, nie zaliczyć tych na świadectwo to trzeba się postarać.
Odpowiedz

#8
@Konradowi się udało Big Grin
Odpowiedz

#9
Gdzie najlepiej w centralnej Polsce udać się na badania na licencję maszynisty ? Dzwoniłem do łodzi i Kutna ale telefonu nikt nie odbiera. Robią w ogóle obecnie badania czy wszystko wstrzymane ?
Odpowiedz

#10
Multimed Warszawa spróbuj.
Odpowiedz

#11
Dzwonilem. Badania są wstrzymane ( chociaż ponoć jest jakaś możliwość ale nie do końca to przejrzyste ). Kolejowa medycyna pracy w Łodzi nie robi takich badań i pani kazała dzwonić do Warszawy. Codziennie próbuje się dodzwonić ale telefon tam mają chyba dla żartów. Dziwi mnie to że firmy szkolące robią nabory jak nie można zrobić badań. Mam jeszcze telefon do Lubina. Tam jeszcze spróbuję się dodzwonić.
Odpowiedz

#12
Firmie szkolącej to lotto. Pieniążki wykładasz, robią kurs, są czyści, a badania to broszka kursantów . Najwyżej utk nie wyda licencji.. taka mała tam drobnostka Smile
Odpowiedz

#13
Zapytaj w Krakowie, tam robili niedawno.
Odpowiedz

#14
Trzeba mieć szczęście, żeby dodzwonić się do przychodni medycyny kolejowej. Odwiedzisz taki przybytek, to zobaczysz jak się tam pracuje...
W 2017 Łódź nie robiła badań na licencję, Kutno ponoć tak. Ja niestety musiałem jechać do Warszafki
Odpowiedz

#15
Niestety ?;0 Miałem nadzieję że utrudniony kontakt jest spowodowany przez koronawirusa. Widzę że tam po prostu tak jest . Czytałem opinie o medycynie na nowogrodzkiej to piszą że tam czas się zatrzymał na komunie. Dzwoniłem pytać się o kurs to już sami nie wiedzą czy się rozpocznie. Ile czasu jest ważne badanie na licencję ?
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Smile Badania na stanowisko konduktora EgonMilosnikKolei 0 925 17.04.2023, 11:29
Ostatni post: EgonMilosnikKolei
  Koszt zostania maszynistą od A do Z oraz szkoła średnia odpowiednia na to stanowisko Gruchu 16 6 137 23.04.2020, 20:45
Ostatni post: UNITA1975
  Jakie stanowisko dla mnie? kamil.kak 2 2 827 01.03.2016, 21:02
Ostatni post: kamil.kak
  Okulary i stanowisko nastawniczego Quarion23 2 4 690 21.12.2015, 22:55
Ostatni post: Patrol
  Poświadczenie świadectwa złożenia egzaminu na stanowisko maszynisty andijaw 22 10 977 11.05.2014, 11:19
Ostatni post: rustsaltz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.