• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak to jest z badaniami lekarskimi na stanowisko maszynisty?
#1
Witam,

Jak to jest z tymi badaniami? Żeby uczestniczyć w licencji trzeba zrobić badania lekarskie i oddać je tam gdzie się odbywa szkolenie na licencję. A po zdaniu licencji idzie się do przewoźnika szkolić się na świadectwo i on znowu kieruje na badanie ? Big Grin

Czy te badania które się robi na licencję lekarz przybija na jakiś okres czasu i można je potem pokazać przewoźnikowi? 

Bo to by było dziwne, we wrześniu robię licencję ale ośrodek chce żebym na początku wakacji czyli koniec czerwca, początek lipca przyjechał z badaniami z medycyny i podpisał z nimi umowę o szkolenie. I wtedy będę miał zarezerwowane miejsce na szkolenie na wrzesień. Licencja potrwa do grudnia, z końcem grudnia egzamin, a dalej trzeba będzie iść się szkolić na świadectwo. I tu mnie właśnie zastanawia, czy te badania które zrobię w czerwcu / lipcu będą miały jakiś dłuższy okres ważności i przy szkoleniu na świadectwo zapewne w styczniu albo lutym nikt mnie nie wyśle znowu do medycyny, czy jednak wyślą.  

Rozporządzenie też mówi o tym, że wyniki badań lekarskich są ważne 6 miesięcy od daty ich wydania. Hmm..
  Odpowiedz
#2
Najpierw robisz badania na licencję za swój hajs a potem idziesz na kurs na licencję. Jeżeli po kursie znajdziesz przewoźnika chętnego do przeszkolenia Ciebie to robisz badania ale na świadectwo i zarazem do pracy(tutaj prscodwaca daje skierowanie). To że zaliczyles badania na licencję nie oznacza że zaliczysz badania na świadectwo...jeżeli dostaniesz niezdolność to nikogo nie interesuje że wcześniej wydales kilka tysięcy złotych....taka nasza Polska rzeczywistość
  Odpowiedz
#3
Konrad1961

Dzięki Kolego za odpowiedź. Coś o tym słyszałem, ale jaka jest rozbieżność między badaniami na licencję, a na świadectwo? W "internetach" znalazłem tylko wymagania zdrowotne na licencję maszynisty, myślałem że w przypadku świadectwa są one analogiczne.

Mówię tutaj o rozporządzeniu ministra infrastruktury i rozwoju  z dnia 10 lutego 2014 r. w sprawie licencji maszynisty.

Jakiegokolwiek rozporządzenia czy ustawy odnośnie badań na świadectwo nie znalazłem, więc myślałem że to jest rozporządzenie dot. badań zarówno na świadectwo jak i na licencję ;/.

EDIT: No tak, te badania są analogiczne, dlaczego więc miałbym ich nie zdać skoro pomiędzy jednym a drugim badaniem minie z 7 - 8 miesięcy? Big Grin
  Odpowiedz
#4
Bo różnie bywa, wzrok może Ci się pogorszyc, psychokog do czegoś się przyczepi, cukier może ci skoczyć. Pamiętaj że mogą badać Cię różni lekarze i każdy może mieć swoje zdanie.
  Odpowiedz
#5
(22.04.2019, 18:18)Konrad1961 napisał(a): Bo różnie bywa, wzrok może Ci się pogorszyc, psychokog do czegoś się przyczepi, cukier może ci skoczyć. Pamiętaj że mogą badać Cię różni lekarze i każdy może mieć swoje zdanie.

Okej, dzięki.

Chyba ostatnie moje pytanie - Co ile czasu jest badanie okresowe na zachowanie ważności świadectwa, a co ile na przedłużenie ważności licencji?
  Odpowiedz
#6
Jak robisz badania na świadectwo to odrazu przedłużają Ci licencję, potem badania robisz co 2 lata a po 50tce co rok
  Odpowiedz
#7
(22.04.2019, 17:22)Konrad1961 napisał(a): To że zaliczyles badania na licencję nie oznacza że zaliczysz badania na świadectwo...jeżeli dostaniesz niezdolność to nikogo nie interesuje że wcześniej wydales kilka tysięcy złotych....taka nasza Polska rzeczywistość

Nie strasz człowieka. Po pozytywnym zaliczeniu badań na licencję, nie zaliczyć tych na świadectwo to trzeba się postarać.
  Odpowiedz
#8
@Konradowi się udało Big Grin
  Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Koszt zostania maszynistą od A do Z oraz szkoła średnia odpowiednia na to stanowisko Gruchu 16 1 017 23.04.2020, 20:45
Ostatni post: UNITA1975
  Jakie stanowisko dla mnie? kamil.kak 2 1 483 01.03.2016, 21:02
Ostatni post: kamil.kak
  Okulary i stanowisko nastawniczego Quarion23 2 2 716 21.12.2015, 22:55
Ostatni post: Patrol
  Poświadczenie świadectwa złożenia egzaminu na stanowisko maszynisty andijaw 22 6 351 11.05.2014, 11:19
Ostatni post: rustsaltz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości