Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolej to nie tylko pociągi ...
#1
Witajcie ! postanowiłem założyć nowy temat na forum ( mam nadzieje że w dobrym dziale Wink )

Nazwa tematu jest nieco jakby to powiedzieć nietypowa, ale którymś razem jak spotkałem się z moim znajomym w rozmowie z nim doszliśmy do wspólnego wniosku że Kolej to nie tylko " rarytasy " czyli odmalowane lokomotywy w barwach historycznych, iż wg niektórych to jest tylko warte uwiecznienia i złapania ( tutaj mowa o młodszych MK choć nie jest to reguła, sam lubię czasem sfotografować jakąś siódemkę w stylu 338 Wink )  oraz to że nie tylko pociągi same w sobie są warte uwagi, ale również stare dworce kolejowe, i w szczególności zapomniane przez świat nieczynne linie kolejowe i infrastruktura jej towarzysząca są również ciekawe  Wink

Przechodząc do meritum postu, w   ostatnim czasie zainteresowałem się nieczynnymi liniami kolejowymi w mojej okolicy, wynikło to z przypadku.

Otóż jadąc załatwić pewną sprawę do Gniewu ( woj. pomorskie ) , zorientowałem się że pomimo faktu iż bywałem to dosyć często, to nigdy nie zwróciłem szczególnej uwagi na nieczynną od kilkunastu lat linię kolejową 244 Morzeszczyn-Gniew.

Jako że po załatwieniu spraw, miałem dużo czasu, będąc mobilnym ( byłem tam autem ) postanowiłem w swoisty sposób dokonać choćby małej eksploracji szlaku Wink

Co prawda zrobiłem tego dnia kilka zdjęć ale na początek przedstawie tylko jedno zdjęcie z tej eksploracji, a jest to fotka mostu nad rzeką Wierzyca, w okolicach Brodów Pomorskich.
[Obrazek: 13063765_zapomniany-most-.jpg]

Zapraszam do dyskusji, i podzielenia się opinią czy takie spojrzenie na jakby nie było historii kolei jest warte uwagi ?

Czy wśród nas na naszym forum są również "amatorzy" , sympatycy eksploracji dawnych linii kolejowych i dworców ?

Pozdrawiam norbis97 Wink
Odpowiedz

#2
"Amatorów" możesz też poszukać na forach eksploratorskich.
Odpowiedz

#3
Dzisiaj kolejne zdjęcie z zeszłorocznej eksploracji nieczynnej linii kolejowej 244 z Morzeszczyna do Gniewu. Smile


Tym razem prezentuje zdjęcie szyny kolejowej produkcji ThyssenKrupp z 1943 roku.

10 marca 2019
Morzeszczyn

[Obrazek: 13061276_szyna-kolejowa-thyssenkrupp-.jpg]

Kolejne zdjęcia już wkrótce Smile
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.