Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prośba do znawców parowozów
#1
W grze Metro Exodus znajduje się taka rosyjska lokomotywa:

https://vignette.wikia.nocookie.net/metr...ora610.jpg

Tutaj inne zdjęcie:

https://www.gry-online.pl/galeria/galeri...088531.jpg

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy jest ona wzorowana na jakieś prawdziwej lokomotywie? Nie znam się kompletnie na tym i z tego co udało mi się ustalić samemu, to jest to nietypowy parowóz jak na Rosję, bo ma układ kół 2-8-8-0, cokolwiek by to miało znaczyć.
Odpowiedz

#2
Witaj uvimpaler.
Parowóz stylistycznie przypomina radzieckie parowozy konstruowane w latach 1930-ych.
Z całą pewnością w Rosji ani ZSRR nie stosowano na duża skalę lokomotyw systemu Malleta (czyli część osi napędnych pracuje w głównej ostoi parowozu, a część w przeogromnym wózku obrotowym - tak jak np. w węgierskich 601, czy w serii 4000 Union Pacific zwanej Big Boy - o węgierskich Malletach w Czechosłowacji napisałem kiedyś na www.parowozy.net), jak ten na podlinkowanych przez Ciebie zdjęciach. Kojarzę jedynie jakieś prototypy chyba z lat 1940-ych, są o nich wzmianki w książce Rakowa.
Przegubowe parowozy serii F pracowały na linii prowadzącej przez Góry Lichskie (obecnie w Gruzji, łączy Tbilisi i całą Gruzję Wschodnią z portem czarnomorskim Poti , kurortem Batumi...), ale złomowano je ok. 1933 r. po elektryfikacji odcinka Chaszuri - Zestafoni (za cara: Michajłowo - Kwiriły), ale to były niewielkie XIX-wieczne loki systemu Fairliego.
Wracając do Twojego pytania: Nie mam dobrego oka do szczegółó parowozych, więc nie wiem, czy te zdjęcia to bajka, czy też fajktyzne zdjęcia radzieckich proototypów.
Może Kolega MichałŁ poratuje?
Romek_L
Odpowiedz

#3
Dziękuję za udostępnienie.
Odpowiedz

#4
Rosyjskie lokomotywy są znane ze swojej trwałości i niezawodności i są szeroko stosowane w całej Rosji i byłym Związku Radzieckim od ponad wieku. Rosyjskie lokomotywy są szczególnie znane z parowozów, które były produkowane w dużych ilościach i używane zarówno do transportu towarowego, jak i pasażerskiego. Jednym z najbardziej znanych typów rosyjskich parowozów jest klasa FD, która była produkowana od 1910 do 1931 roku. Te parowozy były szeroko stosowane w transporcie towarowym i były znane z dużej siły pociągowej i niezawodności. Przypomniały mi się te parowozy, gdy obstawiam jedną grę z udziałem statków na stronie https://ggbets-pl.com/.
Odpowiedz

#5
Istnieje wiele lokomotyw, a "najlepsze" lokomotywy zależą od konkretnych wymagań i kontekstu. Oto jednak kilka dobrze znanych i poszukiwanych lokomotyw na świecie: Amerykańska lokomotywa spalinowo-elektryczna GE Evolution Series: Lokomotywy te, produkowane przez General Electric, są szeroko stosowane w Ameryce Północnej do transportu towarowego. Charakteryzują się dużą mocą i wydajnością. Rosyjski pociąg elektryczny Lastochka (Desiro RUS): Opracowany przez firmę Siemens, Lastochka jest nowoczesnym i wygodnym pociągiem wykorzystywanym do transportu pasażerskiego w Rosji. Na stronie goit.global dowiedziałem się, że chiński pociąg dużych prędkości CRH380A: CRH380A jest jednym z najszybszych pociągów na świecie. Osiąga prędkość ponad 400 km/h i jest używany w Chinach do transportu pasażerskiego.
Odpowiedz

#6
dzięki za udostępnienie
Odpowiedz

#7
Jeśli uważasz, że blokada była niesprawiedliwa lub chcesz zrozumieć jej powody, powinieneś skontaktować się z administracją forum Retsat lub Plus i poprosić o wyjaśnienie. Administracja zazwyczaj może udzielić informacji o przyczynach blokady i możliwych krokach w celu odblokowania konta, jeśli jest to możliwe. Być może warto poszukać bardziej eleganckiej strony, np. nie ma czegoś takiego na tej stronie, otwórz stronę. Jeśli masz problem z odblokowaniem konta, spróbuj przeprowadzić uprzejmą rozmowę z administracją i wyjaśnij swoją sytuację. Miejmy nadzieję, że Twój problem zostanie rozwiązany i będziesz mógł dalej aktywnie udzielać się na forum i cieszyć się rozmowami z innymi fanami.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nietypowe konstrukcje parowozów RysiekChaszcz 0 3 257 25.04.2013, 22:34
Ostatni post: RysiekChaszcz
  Oznaczenie parowozów w Polsce Gżągal 0 3 901 20.12.2011, 16:08
Ostatni post: Gżągal

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.