Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolejowa Medycyna Pracy
#16
Lekarz musi być wpisany na listę podmiotów uprawnionych do badań:
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=& ... _5fqGCzxNg

Takie pytanie:
Restrykcyjnie podchodzą tam do wytycznych: nie zgadza się o bardzo (bardzo bardzo) mało ostrość widzenia oka gorzej widzącego to mówią "nie będzie Pan pracować, żegnam pana" czy badają na inne sposoby: ostrość widzenia w oku gorzej widzącym ma Pan troszeczkę złą, ale nie zaburza to Panu widoczności więc jest ok, możemy to uznać.
Odpowiedz

#17
Jak niedowidzisz jednego rzędu to dowiadujesz się, czy w danej placówce mają zwykłą tablicę po czym uczysz się fragmentu na pamięć. Zanim przeczytasz tablicę to pewnie dostaniesz serię pytań o pogodę, życie, szkołę, pracę, wzrok itd.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#18
rustsaltz napisał(a):Jak niedowidzisz jednego rzędu to dowiadujesz się, czy w danej placówce mają zwykłą tablicę po czym uczysz się fragmentu na pamięć.
Mój patent-myślałem już nad tym.
rustsaltz napisał(a):Zanim przeczytasz tablicę to pewnie dostaniesz serię pytań o pogodę, życie, szkołę, pracę, wzrok itd.
Po co zadadzą mi te pytania? Czy dobrze widzę jaka jest pogoda, czy o to, jak widzę w danej pogodzie "jak pan widzi teraz-podczas deszczu?"
Odpowiedz

#19
To po prostu rutyna, wywiad z pacjentem, też to miałem.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#20
Byłem u okulisty w środę. Okazało się, że bez problemu mieszczę się w normach dotyczących ostrości wzroku bez korekcji. Patrząc zarówno lewym, jak i prawym okiem na tablicę bez problemu widziałem każdy rząd. Pani okulistka zaleciła mi okulary które mało co poprawiają, ale poprawiają ostrość widzenia-zalecane do pracy przy komputerze, czytania.

Mówiąc wprost nie mam żadnych problemów ze zdrowiem i w zostaniu maszynistą nie będzie żadnych problemów.
Odpowiedz

#21
Pozostałe badania też sobie zrobiłeś?
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#22
Nie-pozostałych jeszcze nie zrobiłem. Został słuch, rozpoznawanie barw (znam zasadę badania-w ciemnym pomieszczeniu wyświetlane są sygnały kolorami-trzeba rozpoznać) robiłem to w domu ( :-D) przy współpracy z rodziną . Pole widzenia-z tym nie mam problemu.
Odpowiedz

#23
Poza okulistą i rozpoznawaniu kolorów itd. zostało Ci badanie audiogramowe, laryngolog, neurolog, RTG, EKG, krew+ mocz oraz testy psychologiczne.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#24
Z krwią i moczem, RTG, EKG zawsze było bez problemów. Zrobię to za kilka miesięcy w ośrodku badań wpisanych na listę podmiotów UTK.
Odpowiedz

#25
Dużo ludzi uwalają na testach psychologicznych :-)( :-P )
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz

#26
Witam wszystkich.

Jak widać jestem nowy na forum, mam na imię Szymon i aby nie tworzyć nowego wątku, (a ten jest chyba najodpowiedniejszy), chciałbym dowiedzieć się czy ja również mogę zrobić sobie prywatnie badania w wytyczonych przez utk podmiotach do przeprowadzania badań lekarskich?
Już piszę jaka jest sytuacja otóż z koleją nigdy nie miałem do czynienia, od 2-3 lat zaczęła mnie interesować,a dokładnie zawód maszynisty. W Warszawie robią szkolenia właśnie na maszynistę i z tego powodu chciałem właśnie zrobić sobie badania po których będę wiedział czy jestem zdolny do prowadzenia tychże pojazdów (oczywiście przed samym szkoleniem). Czy ktoś mógłby mi udzielić takiej odpowiedzi?

Pozdrawiam
Odpowiedz

#27
Jeżeli zapłacisz to możesz. Oczywiście w okularach, z wyższym cukrem czy ciśnieniem nie masz co podchodzić, więc bardziej opłaca się zrobić sobie badania w zwykłym laboratorium, bo szkoda pieniędzy (czy widzisz i słyszysz z grubsza stwierdzisz sam). Wszak skoro poradziłeś sobie z internetem to skończonym idiotą na pewno nie jesteś i psychotechniczne przejdziesz bez problemu.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#28
Słuch i wzrok mam dobry, niestety mam nadciśnienie, ale biorę leki od tego, więc w domu mam normalne gorzej jest na wizycie u lekarza czy gdziekolwiek w klinice bo zawsze mam wysokie mimo brania leków (prawdopodobnie jest to syndrom białego fartucha;P). Obawiam się psychotestów czy łato jest oblać?
Odpowiedz

#29
Z tym ciśnieniem to może być biednie. Norma jest do 140, czasem udaje się ponoć troszkę naciągnąć (sam nie próbowałem, bo 120 to dla mnie dużo). Psychotesty to jest w znacznej mierze pic na wodę, byle się nie stresować. Poćwicz ewentualnie trochę na grach logicznych i sudoku, wtedy na pewno zdasz.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#30
Zrobiłem te badania wszystko pięknie cacy, ale niestety u orzecznika nie przeszedłem bo powiedziałem że choruję na nerki (czasami lepiej kłamać) tzn. aktualnie biorąc leki moja choroba nie jest wykrywalna. I moje pytanie jest następujące: Czy robiąc badania ponownie w innej Medycynie Kolejowej Pracy to czy mają wgląd do kartoteki tam gdzie robiłem wcześniej badania czyli w Warszawie?
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaka medycyna kolejowa najlepsza jeśli chodzi o badania lekarskie? BaKu_Mechanik 1 1 473 18.11.2022, 09:15
Ostatni post: MR Q
  Medycyna pracy dla inżyniera budownictwa kolejowego Kiler 6 8 987 13.07.2013, 16:11
Ostatni post: Kiler

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.