Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolejowa Medycyna Pracy
Ja Wrocław akurat dobrze wspominam, o 12 bylem po badaniach i z orzeczeniem w ręku. Panie na psychologii też bardzo spoko, nie wiem czemu ta przychodnia ma taką opinię. Psycholodzy czepiają się tylko na wstępnych badaniach. Na okresowych juz jest z górki.
Odpowiedz

Ostatecznie też wylądowałem na wstępnych badaniach we Wrocławiu ze względu na krótkie terminy i udało się przejść wszystko pozytywnie. Z organizacją jest dość kiepsko, rano trzeba odczekać swoje do rejestracji, ale trafiłem na poniedziałek i pewnie dlatego było dużo ludzi. Lekarze bardzo uprzejmi, a co do psychotestów to spodziewałem się, że będzie gorzej- kilka miesięcy temu robiłem badania dla kierowcy pojazdu uprzywilejowanego w Poznaniu i było trudniej.
Czy badania przy rozpoczęciu szkolenia na świadectwo też robi się w tych samych przychodniach?
Odpowiedz

Badania na świadectwo robi się tam, gdzie skieruje Cię pracodawca.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

No nie do końca, bo Kolejowa Medycyna Pracy to taki archaiczny twór. Tam gdzie gdzie robiłeś pierwsze badania tam jest założona Twoja karta. Jeśli chcesz następne badania zrobić w innym oddziale musisz przenieść tą swoją magiczną kartę. Co jest śmieszne, musisz pisać podanie do prezesa aby wyraził zgodę na przenosiny. Oczywiście robi to, ale wszystko trwa niemiłosiernie długo. Nikt wcześniej nie informuje o takich problemach...
Wiem, bo sam to przechodziłem
Odpowiedz

Ja robiłem wstępne w Częstochowie, a wszystkie następne w Katowicach i nie było żadnego problemu, żadnych podań nie pisałem.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

(13.09.2019, 21:15)Zone napisał(a): No nie do końca, (...)
U mnie nie było takich problemów.
Wstępne na licencję w Katowicach prywatnie.
Wstępne na świadectwo we Wrocławiu, skierowanie z zakładu pracy.
Żadnych przenosin, żadnych podań.
Odpowiedz

(13.09.2019, 21:15)Zone napisał(a): No nie do końca, (...)

Myślę, że zależy od przychodni- czy przy badaniach na świadectwo chcą kartę z badań wstępnych przed licencją. Rozmawiałem ostatnio z panią z przychodni we Wrocławiu gdzie zrobiłem wstępne badania i mówiła właśnie coś o tym, że nie będę mógł zrobić w innym miejscu i nie mogą wydać mi kopii mojej karty z badań wstępnych.

Świadectwo chciałbym robić w Krakowie i mam nadzieje, że tam nie będą robić problemów.
Gdzie robiłeś badania?
Odpowiedz

No wlasnie ja tez wroclaw milo wspominam a na kato duzo ludzi narzeka. A nie idzie sie dogadac z pracodawca ze chcesz zrobic gdzie indziej?? Np zamiast kato to wroclaw tak jak w moim przypadku. We wrocku z tego co pamietam i po obserwacji co ludzie pisza to nie ma tam tych lampek co sie krzyzuja tylko tzw. Fortepian. I ogolnir we wrocku puszczaja mechanik na okrwsowych mial tam ponad 100 cukier i lekko prwnie w kato taki numer juz nie przejdzie
Odpowiedz

W moim przypadku było pytanie, gdzie chcę mieć robione badania.
Odpowiedz

Witam robił ktoś może badania na licencje maszynisty w Tarnowskich górach? Chodzi mi głównie o lekarza okuliste jak to tam z nim wygląda czy czepialski czy spoko
Odpowiedz

Ja robiłem w Kato, natomiast znajomy właśnie w TG i bardzo sobie chwalił podobno jest łatwiej ale zalezy o co Ci konkretnie chodzi bo jak masz jakąs wadę to i tam może być problem
Odpowiedz

Witam.

Podepne się pod temat.
Mam małe pytanie - dostałem skierowanie na badanie na którym podano tylko termin badania psychologicznego. (piątek), od poniedziałku do czwartku jestem poza miejscem zamieszkania(delegacja) i pomyślałem, że mógłbym badania podstawowe mógłbym wykonać tydzień przed planowanymi psychotestami, przyjść po delegacji na odbiór wyników, psychotesty oraz orzecznika. Czy tygodniowa przerwa jest dopuszczalna?

Badania oczywiście na licencję maszynisty dlatego rezerwuje na nie dwa dni.

Z góry dziękuję.
Amator wagoniarstwa
Odpowiedz

Tak jest to mozliwie, umawiasz się tylko do psychologa A resztę badań robisz jak chcesz
Odpowiedz

Witam, przymierzam się do badań w KMP do licencji. Żeby być pewnym okulisty, wybrałem się prywatnie. Pani stwierdziła, lewe oko 0,75. Przejdzie w KMP? Planuje w Bielsku-Białej po podobno mniejsze ryzyko Wink
Odpowiedz

Cześć,
Oczekuję na badania wstępne (konduktor IC) i mam oczywiście wielki stres xD

Miesiąc temu robiłam badania ogólne (krew, mocz itp) i wyniki były w normie jedynie nieznacznie podwyższone TSH bez konieczności leczenia lekami. Martwią mnie tylko próby wątrobowe których nigdy nie miałam wykonywanych - czy jeżeli okaże się że mam je podwyższone to skreślają na miejscu (nie trzeba być alkoholikiem żeby mieć czasami zawyżone te próby)?
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaka medycyna kolejowa najlepsza jeśli chodzi o badania lekarskie? BaKu_Mechanik 1 1 470 18.11.2022, 09:15
Ostatni post: MR Q
  Medycyna pracy dla inżyniera budownictwa kolejowego Kiler 6 8 985 13.07.2013, 16:11
Ostatni post: Kiler

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.