Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolejowa Medycyna Pracy
Dobry dobry wieczór.
Pytanie z ciekawości: Ile dB słuchu lekarz dopuszcza? Powiedźcie mi czy 70-75dB, to źle ?
Odpowiedz

Witam, mam pytanie; jakie badania przechodzi konduktor podczas przyjęcia do zakładu ?
Odpowiedz

Jeśli chodzi o badania, to jednak wybrałem Wrocław, ponieważ mam iść na zabieg laserowej korekcji, czyli powinienem przejść badania bez problemu. Będę Was informował na bieżąco.
Odpowiedz

Witam jestem tu nowa i proszę o wyrozumiałość.?. Mam pytanie. Czy osoba która leczy się na depresję może pracować na stanowisku związanym z ruchem kolejowym( dyżurny ruchu,nastawniczy, droznik przejazdowy). Czy  ta przypadłość dyskwalifikuje  ja od wykonywania czynności na tych stanowiskach. I jak to się ma do opinii lekarza orzecznika czy może wydać negatywna opinie do wykonywania obowiązków na tych stanowiskach? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam ?
Odpowiedz

Psycholog oraz lekarz orzeczenik pyta się Ciebie czy chorujesz na coś, tutaj możesz wszystko powiedzieć. Aczkolwiek jezeli się przyznasz to raczej wątpię że dostaniesz pozytywne orzeczenie.
Odpowiedz

Nie żebym miał coś przeciwko, ale depresja i prowadzenie ruchu kolejowego to nie jest dobry pomysł. To jest bardzo odpowiedzialna robota, trzeba mieć łeb na karku żeby ogarniać obowiązki i czynności przy prowadzeniu ruchu. Jeden błąd i po Tobie...
Odpowiedz

Jakby psycholog przy badaniach diagnozował zaburzenia psychiczne to dobre 80% jest odsunięte od czynności. Badania psychotechniczne nie mają na celu wychwycenia ludzi z problemami tylko określenie czy są zdolni do pracy na danym stanowisku. Niemniej także mam wątpliwości, czy lekarz orzecznik przepuści kogoś z depresją.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

Witam,

Jestem na tym forum od niedawna, ale od dłuższego czasu skłaniam się ku pracy na kolei, a konkretnie jako maszynista. Licencję prawdopodobnie zrobię prywatnie, ale najpierw obowiązkowe badania wstępne. Mieszkam obecnie w Małopolsce i rozważam Bielsko- Białą, Kraków oraz Nowy Sącz- wszędzie mam mniej więcej podobną odległość. Czy ktoś robił badania w tych miejscach i może się wypowiedzieć o podejściu lekarzy jak i samej organizacji badań?

Pozdrawiam
Dawid
Odpowiedz

Czy ktoś robił badania w Katowicach?ja mam 2 września, trochę się stresuje a ciężko znaleźć jakieś opinię o tej przychodni
Odpowiedz

W Katowicach podejście zależy od tego fazy księżyca, stanu lasów deszczowych, aktualnego kierunku wiatru na biegunach... Słowem jak trafisz dobrze to lajt, szybko, łatwo i przyjemnie, a jak źle - no to spędzisz cały dzień. Na wstępnych się czepiają, na okresowych jest generalne przyjemnie, zwłaszcza, że już się wie co i jak.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

Ja robiłem wstępne na licencję w Katowicach rok temu, prywatnie, całość pozytywnie w jeden dzień, byłem tam od godziny 7 do ok 13:30.
Odpowiedz

Dzięki za odpowiedź, będę dzwonił po niedzieli i się dowiadywał jak z terminami.
A może w Poznaniu ktoś robił badania? Mam też opcję żeby tam zrobić, bo będę przez kilka dni w najbliższym czasie.
Odpowiedz

Ja też robiłem w Katowicach w maju tego roku. Nie ma tragedii, tyle że na psychotestach jest hmmm bardzo zróżnicowany system oceniania - zależy która pani prowadzi test. Zaczynając od bardzo ostrego oceniania, a kończąc na tekstach typu "pani poszło źle, ale wydaje mi się, że następnym razem pójdzie lepiej więc zaliczę". Tak było Big Grin
Odpowiedz

Byłem niedawno na badaniach we Wrocławiu i jakoś przeżyłem ten eksperyment. Sporo czekania, duże kolejki i bałagan organizacyjny. Z badaniami różnie, np. audiogram to jakaś kpina. Warto dbać o wątrobę, bo na tym można nie przejść.
Odpowiedz

Jestem właśnie po badaniach w Katowicach całość od 7.30 do 12.30 dosyć sprawnie wszystko przebiegło, tak więc mogę polecić Katowice Smile A od soboty rozpoczynamy licencję
:???
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaka medycyna kolejowa najlepsza jeśli chodzi o badania lekarskie? BaKu_Mechanik 1 1 470 18.11.2022, 09:15
Ostatni post: MR Q
  Medycyna pracy dla inżyniera budownictwa kolejowego Kiler 6 8 985 13.07.2013, 16:11
Ostatni post: Kiler

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.