Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolejowa Medycyna Pracy
Ktoś wie jakie trzeba mieć min./max. ciśnienie tętnicze oraz puls na badaniach na maszynistę żeby przejść pomyślnie ?
Odpowiedz

140/90, przy czym co do dolnej wartości nie jestem pewny.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

Pomiar ciśnienia w przychodni dla wielu osób jest niemiarodajny. Każdy dobry lekarz to wie, przynajmniej w katowickiej medycynie kolejowej. Ja miałem na licencję 135/85, a na świadectwo 150/100 i lekarz nawet się nie zająknął. Mój rekord to na toromistrza wyniósł 160/100.
Puls prawidłowy u zdrowego człowieka 60-100, poniżej pierwszej mamy bradykardię, powyżej drugiej pierwsze oznaki tachykardii.
Odpowiedz

Ja miałem 130 puls ze stresu. Musiałem robić dodatkowo holter 24h i zaświadczenie od kardiologa, że nie mam wady serca i przeszło, ale u mnie to syndrom białego fartucha że tak powiem. Do jakiego lekarza bym nie zaszedl to serce wali młotem. W normalnym życiu codziennym tego nie mam.
Odpowiedz

Dobrze wiedzieć, właśnie mam podobny przypadek, przy normalnym dniu i w ogóle mam puls różnie od 65 do 80
A jak tylko pójdę do lekarza to ponad 100
Odpowiedz

Jesli masz badania niedługo, to polecam iść do kardiologa, opowiedzieć o sytuacji i bez problemu powinien wypisać lek (w moim przypadku concor cor). Skutecznie obniży puls w takich przypadkach.
Odpowiedz

Witam
Mam pytanie dotyczące badań na świadectwo maszynisty, więc kieruję je do osób, które szkoliły się w ostatnich latach, ew. instruktorów, ew. znawców prawa kolejowego albo po prostu zorientowanych w temacieSmile
Załóżmy, że 01.01.2019 r. rozpocząłem szkolenie na świadectwo maszynisty. Badania, w tym okulistę, robiłem 31.12.2018 r., wyszła mi ostrość wzroku 0,8. Następne badanie zaplanowane 31.12.2020 r.
Jest rok 2020, kończę szkolenie na świadectwo, ale okazuje się, że egzamin będę miał dopiero 01.03.2021 r. Zbliża się termin badań, a wzrok mi się popsuł i mam teraz na każdym oku 0,75 bez korekcji (oczywiście w okularach miałbym idealne 1).
Moje pytanie brzmi, czy okulista i orzecznik dostaną kwit z firmy, że stanowisko jest takie jak 2 lata wcześniej, czyli "szkolenie na świadectwo maszynisty", czy może już nazwa stanowiska będzie "maszynista"? Innymi słowy, czy już będę traktowany jako "stary" maszynista z wymaganiami ostrości wzroku 0,5/0,5 lub 0,3/0,7 bez korekcji, czy też jak "młody" z wymaganym 0,8?
Odpowiedz

Drugie badania na swiadectwo są juz badaniami okresowymi i masz już obnizone wymagania co do zdrowia. Tylko na wstepnych wszystko jest zaostrzone
Odpowiedz

Dzięki, pozdrowienia
Odpowiedz

Witam ! 
Czy na badaniach wstępnych na maszynistę jest test na narkotyki poprzez mocz i krew czy poprzez próbkę włosów ?  (na zachodzie popularna metoda)
Czy np. monter nawierzchni też ma badania na narkotyki czy to się tyczy tylko maszynistów i służby ruchu ?
Pozdrawiam
Odpowiedz

Badania są na krew i mocz, co do montera to nie wiem, nie wiem czy jest to stanowisko bezposrednio zwiazane z prowadzeniem ruchu kolejowego
Odpowiedz

Monter nie jest związany i nie ma obowiązkowych badań na narkotyki. Z tego co wiem, to PLK ich nie robi.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

Mam pytanko, czy ktoś robił badania na maszynistę w Białej Podlaskiej?
Odpowiedz

Cześć!
Na początku chciałbym Wam podziękować za wszystkie wpisy - przeczytałem cały wątek.
Teraz do sedna. Dowiedziałem się, że warto wybrać się na badania do Bielska-Białej - podobno u okulisty nie jest tak ciężko, a na tym mi najbardziej zależy. Ktoś może był tam na badaniach i orientuje się w sytuacji? Wrocławia raczej nie planuję, bo podobno masakra...
Odpowiedz

Wróbelki ćwierkają, że masz rację Big Grin
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaka medycyna kolejowa najlepsza jeśli chodzi o badania lekarskie? BaKu_Mechanik 1 1 470 18.11.2022, 09:15
Ostatni post: MR Q
  Medycyna pracy dla inżyniera budownictwa kolejowego Kiler 6 8 985 13.07.2013, 16:11
Ostatni post: Kiler

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.