Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolejowa Medycyna Pracy
#46
Jak palisz zielsko, za dużo pijesz albo bierzesz coś innego to wyjdzie.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#47
Cytat:Jak palisz zielsko, za dużo pijesz albo bierzesz coś innego to wyjdzie.

Nie, nie piję za dużo, nie palę zielska i nie biorę nic innego... :->

Po prostu interesuje mnie jakie są dokładnie badania robione z krwi i moczu: typu cukier (glukoza), cholesterol itd.

Wie ktoś może?
Odpowiedz

#48
Jezeli naprawde Cie to interesuje to prawdopodobnie w rozporzadzeniu jest wykaz wymaganych badan.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#49
Z rozporządzenia wychodzi:
Cytat:6)
badanie krwi, w tym: morfologia z rozmazem, gli-
kemia na czczo, aminotransferazy i gamma-gluta-
mylo-transpeptydaza oraz badanie ogólne moczu;
7) badanie elektrokardiograficzne w spoczynku;
8) badanie radiologiczne klatki piersiowej;
9)
badanie w kierunku substancji psychotropowych
i nadużywania alkoholu, jeżeli istnieją wskazania;
10)
inne badania diagnostyczne i specjalistyczne, jeże-
li są potrzebne do oceny zdolności fizycznej i psy-
chicznej badanego.

ale czytając fora i wypowiedzi innych troche to inaczej wygląda i tak już natkołem sie na takie wypowiedzi w których kandydaci przechodzili badania:
morfologi z rozmazem, coś o GGTP, cholesterol??

Hmmm...

Ćpać nie ćpam, pije to od czasu do czasu tylko piwo w niewielkich ilościach. Tego się zupełnie nie boję ale kiedyś jak robiłem badania z krwi to miałem za wysoki cholesterol i cukier niby jeszcze w normie ale coś ok. 98, więc teraz wolałbym samemu sprawdzić te badania, które są na testach laboratoryjnych maszynisty. Bo jak miałbym wydać kilkaset zł i zostać odrzuconym za np. za wysoki cukier o kilka punktów to bym się pochlastał.

Jak przekroczenie jest nie duże albo na granicy normy to zawsze wprowadzając dietę można poprawić sobie wyniki.

Dlatego właśnie pytam
Czy ktoś kto ostatnio miał robione te badania laboratoryjne może wypisać wszystkie dokładnie jakie miał robione??
Odpowiedz

#50
Z tego co pamietam to ja nie dostalem wynikow do reki, lekarz dostal je do gabinetu razem z karta. Cukier 98 to jeszcze w normie, ale granica blisko.

Diete warto dla wlasnego zdrowia trzymac, bo troche tych badan przed Toba jeszcze jest Wink
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#51
Witam. Mam pytanie odnośnie badań na narkotyki. Jak to dokładnie wygląda? Od razu przyznam się że zdarzało mi sie kiedyś od czasu do czasu (raz w miesiącu) zapalić. Nigdy nic innego nie brałęm. Czy badają to z krwi czy w z moczu. Może powie ktoś z własnego doświadczenia
Odpowiedz

#52
OIDP z krwi.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#53
To mnie troche uspokoiles bo we krwi trzyma krocej niz w moczu z tego co czytalem. Załamałbym sie gdybym na tym poległ. Dzieki
Odpowiedz

#54
Mimo wszystko sugeruję Ci odstawić, bo możesz się nieźle umoczyć przy zdarzeniu...
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#55
Panowie, jak to wygląda w koncu z tymi badaniami na swiadectwo maszynisty ? Zdarzyło sie ze ktos przeszedł badania na licencje, a na swiadectwo juz nie?
Odpowiedz

#56
Zdarzyło się, choć nie ma w tym krzty logiki.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#57
Faktycznie nie ma w tym krzty logiki. Mozna sie odwolac, ale jak odwolanie nie pomoze i znowu bedzie orzeczenie "niezdolny", to mozna zglosic sie na ponowne badania do innej kolejowej medycyny pracy?
Odpowiedz

#58
Można i jeśli przejdziesz to wytocz proces cywilny lekarzowi, który Ci badań nie podpisał.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#59
Lekarzowi? Straci zdrowie próbując się sądzić a na końcu sprawę umorzą bo tak mu się zdrowie pogorszy że lekarz dowiedzie że miał rację nie podpisując badań :-).
I weźcie mi tu pokarzcie logikę :-D.

Pozdrawiam
sm31-131
Odpowiedz

#60
Jezeli jeden podpisuje, a drugi nie to cos jest mocno nie w porzadku i jakby nie patrzec jakies straty przez przez nierzetelnego lekarza ponosisz.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaka medycyna kolejowa najlepsza jeśli chodzi o badania lekarskie? BaKu_Mechanik 1 1 470 18.11.2022, 09:15
Ostatni post: MR Q
  Medycyna pracy dla inżyniera budownictwa kolejowego Kiler 6 8 985 13.07.2013, 16:11
Ostatni post: Kiler

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.