Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolejowa Medycyna Pracy
Ok super, dzięki. 

W ogóle szukając informacji na te tematy, dowiedziałem się że jest metoda korekcji wady ostrości polegająca na zakładaniu soczewek na noc, które zmieniają kształt rogówki poprawiają widzenie za dnia.

Nosimy kilka nocy przed badaniem i przechodzimy je wzorowo Big Grin

Pozdrawiam Smile
Odpowiedz

Co to za soczewki ???
Odpowiedz

Szukaj "ortokorekcja"
Odpowiedz

Czy w Warszawie poza tablicami Ishihary używa się jeszcze lampy wilczka?
Odpowiedz

Czy można sobie zrobić badania w kolejowej medycynie pracy np we Wrocławiu na własną rękę prywatnie?
Odpowiedz

Można. Skontaktuj się z nimi (jak nie odbierają telefonu to trzeba ruszyć tyłek) i przedstaw sprawę, że chcesz wykonać badania prywatnie. Powiedzą, co i jak.
Odpowiedz

Pieniążki na stół i wszystko da się zrobić, nie ma problemu
Odpowiedz

Z tymi tablicami to juz chore sie robi. Kazda czytac przedostatnia z 5metrow skoro jak byk pisze na tablicy ze to sie czyta z 3metrow. Teraz kogos uwalili bo nie przeczytal przedostatniego rzedu skoro wymagany jest 3 od dolu.
Odpowiedz

a czy ktoś orientuje się odnośnie badań na stanowisko konduktora?
Odpowiedz

Jestem świeżo po badaniach na licencję w Lublinie . Badania wzroku są dość rygorystyczne i jest tego DUŻO , kazano mi czytać najniższy ( najmniejszy ) rząd .
Odpowiedz

No wlasnie i co jesli nie przeczyta sie tej najnizejsz linijki kaze czytac ta wyzej az do 3 od dolu czy odrazu uwala?? Ze nie przeczytalo sie tej ostatniej. Wiem ze jest ciemnia jakies obrazki te cyfry kropeczki na daltonizm itp
Odpowiedz

Mi kazała czytać od największych do tych na samym dole ( najmniejszych ) , przeczytałem i te najmniejsze . Jest ciemnia , ale ona nie jest straszna , można sie do niej przygotować bo w niej są dwa testy . czytasz mocno oświetlony tekst ( naświetlasz oczy ) a później wyłącza podświetlenie i każe szukać na ciemnym tle święcącej figury geometrycznej . Na znalezienie jej w ciemni jest chyba 35 sekund . Jest też test 3D ( w okularach ) i tabliczki na daltonizm . Dwa razy zaglądają w oczy w aparacie , oraz tablica z ledwo widocznymi literami ( test na mgłę ) . Było też czytanie z kartki najmniejszego tekstu każdym okiem .
Odpowiedz

A gdzie robiles badania ???
Odpowiedz

Badania robiliśmy w KMP Lublin ul. okopowa
Odpowiedz

Witam, mam pierwsze badania na Montera nawierzchni kolejowej w Bielsku Białej.
Moje pytanie czy jest tam pobieranie Krwi z żył czy nie potrzeba na to stanowisko aż takich badań??
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaka medycyna kolejowa najlepsza jeśli chodzi o badania lekarskie? BaKu_Mechanik 1 1 472 18.11.2022, 09:15
Ostatni post: MR Q
  Medycyna pracy dla inżyniera budownictwa kolejowego Kiler 6 8 987 13.07.2013, 16:11
Ostatni post: Kiler

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.