Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolejowa Medycyna Pracy
Opinie nt. wymienionych ośrodków znajdziesz na forum. Ja robiłem we Wrocławiu i da się przeżyć, jeśli wiesz, że należy się za bardzo nie wychylać. O ile wiem, nie zrobisz części badań w jednym, a część w drugim, chyba że @Instruktor ma jakieś patenty na to.
Odpowiedz

Mieliscie tak ze musieliscie dwa razy prawie pod rzad robic badania ?? Bo mnie to przeraza. Ze nie wiem odswieze na licencje a po tygodniu na swiadectwo uwali mnie nawiedzona okulistka z wrocka
Odpowiedz

Tak, na licencje i to samo na świadectwo
Odpowiedz

Eh no nic. Bedzie trzeba walczyc
Odpowiedz

Jakoś u nas nikt z okulistą problemów nie miał - badanie trwało maksymalnie 5 minut i polegało na przeczytaniu dwóch rzędów, figurach 3D i tablicach Ishihary.
Odpowiedz

Ktorych w rzedow ?? Te figurki 3d we wrocku sa smieszne no ale ok
Odpowiedz

Nie pamiętam, chyba zaczynało się od drugiego od dołu.
Odpowiedz

Witam, czy kandydat na maszynistę może przejść badania wzroku po wykonanej korekcji? Wskutek urazu jedyna opcja żeby wrócić do pełni zdrowia to korekcja wzroku i stąd moje pytanie czy po zabiegu ma wgl sens, żeby iść na badania? Zna ktoś kogoś kto przeszedł takie badania z wykonanym zabiegiem? Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.
Odpowiedz

Tak, znam kilka osób. Najlepiej chyba tylko pójść po pewnym czasie by wszystko było zagojone.
Odpowiedz

Hej wszystkim,

A wie ktoś może jak wygląda sytuacja na badaniach okresowych odnośnie wzroku?
Pierwsze badanie na prowadzącego przeszedłem ledwo, teraz po dwóch latach mam korekcję, a bez niej ostrość 0,2.
To chyba poniżej normy, ale w korekcji jest idealnie. Jest szansa zaliczyć?

P.S. Co określa zdolność, ustawa w dzienniku czy instrukcja S1?
Odpowiedz

Na jakie stanowisko? Na maszynistę powinieneś pójść z korekcją, bo bez korekcji wymagana ostrość 0.5 i można by się przyczepić. Korekcja też jest teoretycznie ograniczona ale (być może się mylę) jest to chyba martwy przepis, a poza tym przy Twojej wadzie to i tak nieistotne.
Odpowiedz

@Animal

Wymagania zdrowotne dla maszynistów i kandydatów

Konieczne jest spełnienie następujących wymagań dotyczących narządu wzroku:
1) ostrość wzroku:
a) bez korekcji 0,8/0,8 w przypadku osób, które ubiegają się o świadectwo maszynisty, a dotychczas nie były
uprawnione do wykonywania czynności maszynisty,
b) bez korekcji 0,5/0,5 lub 0,7/0,3 oraz z korekcją 1,0/0,5 lub 0,8/0,8 (korekcja ±3,0 Dsph; ±2,0 Dcyl) – w przy-
padku osób uprawnionych do prowadzenia pojazdów kolejowych, które ubiegają się o świadectwo maszynisty
albo zachowanie jego ważności;
Odpowiedz

Ja jestem po korekcji i na badaniach nikt nawet nie zauważył.
Odpowiedz

(25.04.2021, 17:24)Vostok napisał(a): Na jakie stanowisko? Na maszynistę powinieneś pójść z korekcją, bo bez korekcji wymagana ostrość 0.5 i można by się przyczepić. Korekcja też jest teoretycznie ograniczona ale (być może się mylę) jest to chyba martwy przepis, a poza tym przy Twojej wadzie to i tak nieistotne.

Na stanowisko "prowadzący pojazdy kolejowe"
Chodzi o to czy po zdjęciu okularów też zbada mi wzrok i się przyczepi 0,2.
Co masz na myśli że jest ograniczona?

Gilbert- czytałem te przepisy, zresztą są już nowsze chyba.
Odpowiedz

Nie, bez problemu przejdziesz. Jest napisany zakres korekcji ale całkiem spory a dwa że o ile się nie mylę nie sprawdzają zakresu korekcji mimo zapisu.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaka medycyna kolejowa najlepsza jeśli chodzi o badania lekarskie? BaKu_Mechanik 1 1 472 18.11.2022, 09:15
Ostatni post: MR Q
  Medycyna pracy dla inżyniera budownictwa kolejowego Kiler 6 8 985 13.07.2013, 16:11
Ostatni post: Kiler

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.