Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolejowa Medycyna Pracy
(23.01.2018, 09:14)Konrad1961 napisał(a): Masz 100 pytań na całym egzaminie i chyba 13 działów. Są działy gdzie masz 3 pytania a są gdzie masz 15. Z każdego działu musisz mieć minimum 75% z wyjątkiem sygnalizacji gdzie masz mieć 100% oraz działów z 3 pytaniami gdzie masz 66.6%.
Działy z 3 pytaniami to pamiętasz jakie to były ?Smile
Odpowiedz

Dział z 3 pytaniami :
-eksploatacja pojazdów kolejowych
-postepowanie w razie poważnego wypadku, incydentu lub innego zdarzenia kolejowego
-przewozy towarów niebezpiecznych oraz przewozy wojskowe
-BHP, pierwsza pomoc oraz ochrona p.pozarowa pojazdów kolejowych oraz terenów kolejowych
- unijne śmieszne rozporządzenia tj. system przyznawania uprawnień dla maszynistów w UE oraz wypełnienie podstawowych dokumentów związanych z pracą maszynisty.
Z tego co pamiętam. Zawsze możesz sprawdzić w rozporządzeniu.

https://mojepanstwo.pl/dane/dziennik_ust...maszynisty

- tu masz wszystkie szczegóły ( rozdział 4 to co pytasz ). Swoją drogą, to chyba nie ten temat na forum ;-)
Odpowiedz

(21.01.2018, 13:34)daniel1993dnl napisał(a): Tam gdzie pracuje teraz zarobię mniej a robię po 10 godzin 6 dni w tygodniu, tutaj jednak praca zmianowa za trochę lepsze pieniądze. Myślisz że da radę ogarnąć te wszystkie badania w jeden dzień ? Dlatego o to pytam, bo mam ponad 100km do Tarnowa a do Rzeszowa 5 km. Także chciałbym zrobić psycho w Tarnowie a lekarskie w Rzeszowie żeby w razie czego nie jeździć 10 razy Wink

Ja jestem umówiony na badania na 5 lutego w Tarnowie, ale nie na ul. do Huty tylko na Placu Dworcowym 6...  tam mają być wykonywane badania podobno wszystko jednego dnia. Chcę spróbować czy się uda w ogóle przejść pozytywnie, kiedyś miałem podwyższoną bilirubinę we krwi i nie wiem czy lekko podwyższony jeden enzym w dniu badania mógłby przekreślić wszystko .
Odpowiedz

Cześć, na 14 lutego mam badania we Wrocławiu (świadectwo maszynisty) macie jakieś wskazówki, co do lekarzy którzy tam pracują ? . Chodzi mi konkretnie o okulistę (na licencji w Katowicach miałem wzrok na granicy dopuszczalnej) no i jak na psychotestach, słyszałem że ponoć ciężko przejść , to prawda ? Pozdrawiam
Odpowiedz

Gdzie się załapales jak można wiedzieć i czemu nie robisz badań w Kato? Skoro wtedy Cię tam puscili to teraz też powinni. Co do psychotestów, to wejdz na stronę psychotestykierowcow.pl i tam sobie poćwiczyć tablice Popelreutera, mi to pomogło.
Odpowiedz

(01.02.2018, 19:36)Onitchi napisał(a): Cześć, na 14 lutego mam badania we Wrocławiu (świadectwo maszynisty) macie jakieś wskazówki, co do lekarzy którzy tam pracują ? . Chodzi mi konkretnie o okulistę (na licencji w Katowicach miałem wzrok na granicy dopuszczalnej) no i jak na psychotestach, słyszałem że ponoć ciężko przejść , to prawda ? Pozdrawiam

Akurat okulistki we Wrocku (2  starsze panie) to chyba najsympatyczniejsze osoby z tamtejszego personelu, ale nie liczył bym u nich na taryfę ulgową. Niektórzy spędzają u nich w gabinecie po 10-15 min. Raczej dokładnie i rzetelnie przeprowadzają badania. Co do psychologi to nie wychylaj się tam za bardzo Wink panie nie są zbyt sympatyczne, rób co mówią nie okazuj zdenerwowania ani strachu Wink Testy nie są jakieś szczególnie trudne wystarczy uważnie posłuchać tłumaczenia zadań przed testem. A i bądz na miejscu sporo przed godz 7 żeby zająć sobie miejsce w kolejce do rejestracji bo później inni bedą już chodzić po lekarzach a Ty będziesz dalej stał w kolejce do rejestracji.
Odpowiedz

(30.01.2018, 12:50)4est napisał(a): Ja jestem umówiony na badania na 5 lutego w Tarnowie, ale nie na ul. do Huty tylko na Placu Dworcowym 6...  tam mają być wykonywane badania podobno wszystko jednego dnia. Chcę spróbować czy się uda w ogóle przejść pozytywnie, kiedyś miałem podwyższoną bilirubinę we krwi i nie wiem czy lekko podwyższony jeden enzym w dniu badania mógłby przekreślić wszystko .
Z tego co wiem w Tarnowie nie robia badan w jeden dzien a rozkladaja na dwa. ;D Nadrabiaja to tym ze terminy sa blyskawiczne. Odezwij sie jak bedziesz po. Big Grin
Odpowiedz

W sumie co prawda termin nie był błyskawiczny, a deklarowali się że w jeden dzień... i tak bym wolał aby było faktycznie, bo do Tarnowa mam 150km
Do badań podchodzę na luzie bez spiny, co będzie to będzie. Przynajmniej będę wiedział że jest światełko w tunelu albo że to jednak nie dla mnie.
Odpowiedz

(01.02.2018, 19:56)Konrad1961 napisał(a): Gdzie się załapales jak można wiedzieć i czemu nie robisz badań w Kato? Skoro wtedy Cię tam puscili to teraz też powinni. Co do psychotestów, to wejdz na stronę psychotestykierowcow.pl i tam sobie poćwiczyć tablice Popelreutera, mi to pomogło.

Przeszedłem rozmowe w Polregio w opolskim tylko że warsztat zaczął się 1 lutego a badania mam najszybciej 14 lutego . Pani naczelnik na rozmowie mówiła że będę musiał podciągnąć wmiare możliwości te 2 tygodnie sam, i trochę się tym martwię czy dam radę. Jeszcze teraz się rozchorowałem 39stopni gorączki(grypa). Nie wiem czy choroba może mieć wpływ na wyniki badań za 2 tygodnie .
Odpowiedz

(03.02.2018, 09:12)Onitchi napisał(a): Przeszedłem rozmowe w Polregio w opolskim tylko że warsztat zaczął się 1 lutego a badania mam najszybciej 14 lutego . Pani naczelnik na rozmowie mówiła że będę musiał podciągnąć wmiare możliwości te 2 tygodnie sam, i trochę się tym martwię czy dam radę. Jeszcze teraz się rozchorowałem 39stopni gorączki(grypa). Nie wiem czy choroba może mieć wpływ na wyniki badań za 2 tygodnie .

Pewnie że może...nawet nie sama choroba co leki którymi się pewnie faszerujesz...na wyniki krwi nie będziesz miał wpływu ale sugeruję pochłonić wszystkie przepisane leki teraz codziennie i minimum tydzień przed badaniami już nic nie brać..niestety to mało czasu ale zawsze coś..
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

Ja na twoim miejscu spróbował bym w PKP Cargo w Kato i Tarnowskich Górach. Z Gliwic do Opola trochę jednak jest kilometrów. No chyba że sekcje masz gdzieś blisko

Jak się postarasz to PeKaPowi będziesz przygotowywał ciepłe napoje na Byku.
Odpowiedz

No przydałby mi się tzw " kuchenkowy" bo ciężko parzyć kawę jadąc po śląskich szlakach  Wink
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

Na Śląsku to w Cargo taki zap*erdol, że faktycznie nie ma kiedy kawy zaparzyć Big Grin
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

(01.02.2018, 22:37)Ptrrk napisał(a): Z tego co wiem w Tarnowie nie robia badan w jeden dzien a rozkladaja na dwa. ;D Nadrabiaja to tym ze terminy sa blyskawiczne. Odezwij sie jak bedziesz po. Big Grin

No więc jestem już po badaniach...  badania same w sobie nie trudne prócz tablic ravena i tym podobnych łamigłówek. 
Badania zrobione i zaliczone w jeden dzień  Wink
Odpowiedz

Robił ktoś badania i psychotesty w Katowicach w KMP? Jak z okulistą?
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaka medycyna kolejowa najlepsza jeśli chodzi o badania lekarskie? BaKu_Mechanik 1 1 522 18.11.2022, 09:15
Ostatni post: MR Q
  Medycyna pracy dla inżyniera budownictwa kolejowego Kiler 6 9 048 13.07.2013, 16:11
Ostatni post: Kiler

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.