Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolejowa Medycyna Pracy
Dokładnie tak, przed badaniami robisz przelew 750 zł i nic nie zwracają jeśli nie przejdziesz
Odpowiedz

Jeśli nie przejdzie się badań to jest to odnotowane w utk ? Potem przez jakiś czas nie można próbować ponownie ? Np ktoś nie przeszedł badań w styczniu ( razem z odwołaniem) to może podejść ponownie za kilka miesięcy?
Odpowiedz

Badania możesz przechodzić tyle razy ile chcesz, w końcu to Twoja kasa. Znam człowieka który za 1 razem poległ u okulisty, zrobił korektę i podszedł 2 raz z pozytywnym wynikiem.
Odpowiedz

(15.12.2017, 16:56)pioczu napisał(a): Jeśli nie przejdzie się badań to jest to odnotowane w utk ? Potem przez jakiś czas nie można próbować ponownie ? Np ktoś nie przeszedł badań w styczniu ( razem z odwołaniem) to może podejść ponownie za kilka miesięcy?

Kolejowa Medycyna Pracy i UTK to dwie różne instytucje. Jak przechodzisz badania to wszystkie dokumenty zostają w danej medycynie pracy, i nikt poza tobą i pracującymi tam lekarzami, NIE MA PRAWA do niej zaglądać. Co do kolejnego podejścia w tym samym ośrodku - jeżeli przyczyna (jakieś schorzenie) przez którą cię wcześniej nie przepuścili, nadal istnieje, to oczywiście nie masz po co startować, bo znowu cię uwalą  Big Grin
Odpowiedz

(15.12.2017, 16:13)nakama napisał(a): Kasa przepada, przecież nie płacisz za pozytywny wynik badań, tylko za ich przeprowadzenie  Big Grin A gdzie planujesz je robić ? Jeżeli w Warszawie, to w Multi-med badania kosztują 580 zł, więc taniej o prawie 200 zł niż w kolejowej medycynie.

Planuje w Białymstoku. A jak wyjdzie to się okaże po niedzieli.
Odpowiedz

(15.12.2017, 16:56)pioczu napisał(a): Jeśli nie przejdzie się badań to jest to odnotowane w utk ? Potem przez jakiś czas nie można próbować ponownie ? Np ktoś nie przeszedł badań w styczniu ( razem z odwołaniem) to może podejść ponownie za kilka miesięcy?
Co do przesyłania wyników badań do UTK, to jak robiłem we Wrocku badania na świadectwo to babka przepisywała papierowe oświadczenie lekarskie do kompa i kazała mi jeszcze osobiście sprawdzać poprawność danych bo twierdziła że wysyła to własnie do UTK. Przy innych badaniach na licencje, manewrowego czy rewidenta tego nie robili.
Odpowiedz

Dzwoniłem do swojego oddziału Medycyny kolejowej w Białymstoku i niestety nie robią badań na licencję gdyż nie mają drugiego lekarza... I teraz pytanie czy ktoś robił te badania w Multi-Med Warszawa? Czy da się je ogarnąć w jeden dzień?
Odpowiedz

Badań w Multi-med'zie nie da się ogarnąć w jeden dzień, co więcej nie będą to dwa kolejne dni tylko sobota i środa (w tej kolejności).
W Kolejowej Medycynie Pracy w Warszawie niezbyt miła pani powiedziała mi, że u nich też nie uda się zrobić badań w 1 dzień. Ciekawe, że właśnie od niej dowiedziałem się o istnieniu Multi-med'u.
Jedyna zaleta jest taka że w Multi-med'zie po pierwszym telefonie byłem umówiony na pojutrze a w KMP miało być za prawie 2 tyg. (bez skierowania).
Razem ze mną na badaniach były 3 osoby które nie zaliczyły okulisty i wszystkim zaproponowano laserową korekcję wzroku, panie w recepcji twierdziły, że dużo osób odpada na okuliście i potem decyduje się na korekcję, i podobno jeśli wrócą w ciągu "iluś tam" miesięcy to dokończą badania w tej samej cenie (570-580zł).
Odpowiedz

Ja u mnie załatwiłem wszystko w 3 dni. Pierwszego dnia wizyta w KMP (bo telefonicznie nie szło się nawet dodzwonić xD) w celu zapoznania się z tematem, czyli dostałem numer konta do wpłaty i umówiłem się na psychotesty, bo robią od razu grupowo w wyznaczonym terminie. Kolejny raz miałem już przyjść z dowodem wpłaty kiedy mi pasowało, żeby przejść przez wszystkie gabinety specjalistów, czyli jakieś 4 godziny zeszło, bo prawie wszędzie kolejki. Następnym razem przyszedłem na psychotesty, odebrałem wyniki z rentgena i na koniec dostałem zaświadczenie przejścia badań. Łącznie 3 wizyty mi wyszły. No i w KMP taki minus, że w soboty jest nieczynne.
Odpowiedz

Badania na szofera, rewidenta i mechanika zaliczone włącznie z psychologiem. Od 1 stycznia zaczynam w PKP Cargo szkolenie na rewidenta a jeżeli w międzyczasie ruszy szkolenie na świadectwo to automatycznie jestem zdejmowany z szopy i kurs na rewidenta koncze w innym terminie. Ogólnie to życie dało mi drugą szansę. Pani psycholog była też zdziwiona ze wyniki w tak krótkim czasie się poprawiły. Szkolenie na świadectwo w zakładzie zachodnim ruszy jakoś na wiosnę.
Odpowiedz

A gdzie teraz robiłeś badania Wrocław czy Poznań?
Odpowiedz

Psychotesty na rewidenta i maszyniste są praktycznie identyczne

(20.12.2017, 14:00)kris66 napisał(a): A gdzie teraz robiłeś badania Wrocław czy Poznań?

Poznań.
Odpowiedz

Gratulacje Konrad, czyli najbliższe lata spędzisz w Cargo  Big Grin
Odpowiedz

A tak narzekałes na cargo i ic, że zarobki słabe itp. A teraz tam zaczynasz pracę i to na szopie. Przed świadectwem kolejne badania Ciebie czekaja. Szkolenie w cargo miało być już na jesień 2017, więc nie bądź taki pewny, że będzie wiosna...
Odpowiedz

(20.12.2017, 18:53)pershing1899 napisał(a): A tak narzekałes na cargo i ic, że zarobki słabe itp. A teraz tam zaczynasz pracę i to na szopie. Przed świadectwem kolejne badania Ciebie czekaja. Szkolenie w cargo miało być już na jesień 2017, więc nie bądź taki pewny, że będzie wiosna...
Jak dla mnie może być nawet w wakacje ?. Najpierw chce zrobić rewidenta i się czegoś nauczyć, potem świadectwo. Szope trzeba i tak zrobić, nie ważne czy chcesz być maszynistą czy rewidentem lub jednym i drugim.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaka medycyna kolejowa najlepsza jeśli chodzi o badania lekarskie? BaKu_Mechanik 1 1 522 18.11.2022, 09:15
Ostatni post: MR Q
  Medycyna pracy dla inżyniera budownictwa kolejowego Kiler 6 9 048 13.07.2013, 16:11
Ostatni post: Kiler

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.