• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prace konserwatorskie EW51-36 zakończone
#1
W Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego w Mińsku Mazowieckim zakończyły się prace konserwatorsko-restauratorskie jedynego zachowanego w Polsce przedwojennego elektrycznego zespołu trakcyjnego E-91 (powojenne oznaczenie EW51-36).

[Obrazek: z5c38ac63bbdc5.jpg]

Czytaj więcej ->
https://www.stacjamuzeum.pl/pl.zakonczon...yirNjfzERY


Jak oceniacie efekt końcowy ?  Smile
  Odpowiedz
#2
Ja jestem pod wrażeniem Smile . Kolory dobrane idealnie. Wdać, że pracownicy poświęcili dużo czasu i sił aby odrestaurować tę jednostkę.
  Odpowiedz
#3
Suuuper!!! Big Grin Big Grin Big Grin Widać,że jak się chce to się potrafi.! Big Grin A jeszcze tak niedawno rdzewiał na Warszawie Pradze.Widywałem go tam,jeżdżąc czasem pociągami KM z Nowego Dworu do Warszawy Gdańskiej.Szkoda,że żadnej jednostki z budowanych po wojnie w kraju i zagranicą serii,takich jak :krajowe Pafawagi EW53,EW55, szwedzkie ASEA EW54, NRD-owskie VEB Waggonbau Gorlitz EN56 i ED70 nie zachowano do celów muzealnych.Prawie wszystkie egzemplarze poszły pod palnik,zostało tylko kilka byłych EN56 przebudowanych na pociągi sieciowe.. Szkoda,że tak się stało.Widać włodarze naszych kolei wolą wszystko kasować,niż coś pozostawić jako eksponaty.Jak tak dalej będzie,to co pozostawimy naszym dzieciom..???
  Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  EW51-36 Siara 36 7 639 27.12.2013, 13:01
Ostatni post: Ariel Ciechańsk

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości