• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PKP PLK przywraca opłatę peronową dla przewoźników kolejowych
#1
Cytat:Od 1 lutego 2019 r. zarządca infrastruktury kolejowej, PKP PLK, wprowadzi opłatę „za dostęp do obiektów infrastruktury usługowej (OIU)”, czyli tzw. peronową. Za zatrzymanie się pociągu stawka będzie wynosić od 0,88 zł do 5,69 zł, w zależności od kategorii dworca lub stacji.


Najtańsza opłata peronowa będzie stosowana m.in. na stacjach Szczecin Zdunowo i Chorzów Miasto, a najdroższa na 15, w tym: Bydgoszcz (Główna), Częstochowa, Gdańsk Główny, Gdynia Gł., Gliwice, Łódź Kaliska, Kraków Gł., Katowice, Olsztyn Gł., Toruń Gł., Szczecin Gł., Opole Gł., Warszawa Wschodnia i Zachodnia (za perony kolei podmiejskiej stawkę obniżono do 1,66 zł). 

Spowoduje to dodatkowe koszty dla przewoźników pasażerskich. Według szacunków, wyniosą one od kilku do kilkunastu milionów złotych, w tym ostatnich przypadku prawdopodobnie tyle zapłaci PKP Intercity.

Czytaj więcej : https://logistyka.wnp.pl/pkp-plk-przywra...1_0_0.html
  Odpowiedz
#2
A za to zapłacą pasażerowie.
  Odpowiedz
#3
Jezeli kasa pojdzie na remont i utrzymanie dworcow to bylo by to jakies rozwiazanie, ale wydaje mi sie ze kasa pojdzie na zupelnie co innego.
  Odpowiedz
#4
PKP PLK przesuwa termin wprowadzenia stawek jednostkowych za korzystanie z peronów


Cytat:PKP PLK 5 lutego zdecydowały o przesunięciu terminu wejścia w życie stawek jednostkowych za korzystanie z peronów na 15 grudnia 2019 r. tj. od wejścia w życie rozkładu jazdy pociągów 2019/2020

Czytaj więcej: http://inforail.pl/plk-przesuwa-termin-w...12045.html
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości