Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Licencja maszynisty
Na pewno musisz się liczyć z możliwym poślizgiem- w Warszawie licencja zaczęła się we wrześniu i dopiero egzamin się zbliża bo były zajęcia przenoszone.
Odpowiedz

(05.03.2021, 21:39)Ogórkowy napisał(a): Mam iść na licencję, czekam tylko na skierowanie na badania. Kurs weekendowy, start marzec/kwiecień - CS Natura. Ciekawe, czy będzie tak samo jak na kierowniku Tongue

Witam,

 Zaintrygowała mnie ta wiadomość aż się zarejestrowałem. Otóż skąd jest informacja że licencja na maszynistę startuję marzec/kwiecień?
Zrobiłem badania w przychodni PKP w pierwszym kwartale 2020 roku i też wtedy zapisałem się na kurs weekendowy w CS Natura, od tamtej pory nie mam żadnych informacji aby kurs miał ruszyć w tym terminie. 

 Pozdrawiam Pant
Odpowiedz

Myślę, że najlepiej zapytać w CS Natura. Zapewniam, że nie wziąłem sobie tej informacji z kapelusza.
Odpowiedz

Ktoś wie, gdzie można zrobić sam egzamin na licencję maszynisty? W sensie gdzie w Polsce mają najbliższe terminy na które można się załapać?
Odpowiedz

W ośrodkach gdzie kształcą na licencję. Egzaminy przeprowadzają po każdym kursie. Można też spytać w UTK, bo urząd ma wiedzę gdzie się odbywają kursy i egzaminy, bowiem sprawuje nadzór na ośrodkami.
Odpowiedz

Właśnie ukończyłem badania na licencję maszynisty. Pochodzę z woj. lubelskiego i w Lublinie planują kurs na wrzesień/październik, który może się nie odbyć. Pani mówiła, że to jeszcze nic pewnego. Mam kilka pytań.
Lepiej jest zrobić ten kurs prywatnie czy czekać aż ktoś z przewoźników się ogłosi i tam składać (Kraków, Warszawa)? Dodatkowo jestem zarejestrowany w urzędzie pracy, ale tam za dofinansowanie do kursu oczekują, że bezpośrednio po kursie zostanę zatrudniony.
Czy po skończonym kursie przewoźnicy zatrudniają na świadectwo? Czytałem, że koleje mazowieckie chętnie przyjmują na świadectwo. Do tego Pisałem z kilkoma innymi przewoźnikami to nie dostawałem jednoznacznej odpowiedzi. Pisali, żeby składać pismo do dyrektora.
Odpowiedz

W PR Gdynia startuje nabór na licencję maszynisty. Początek kursu w październiku.
Odpowiedz

Szukam kogoś kto zdawał ostatnio w https://www.szkoleniakolejowe.pl/ licencję . Mam kilka pytań .
Odpowiedz

W sumie to zapomniałem napisać - zdałem egzamin w CS Natura, teraz czekam na plastik.
Odpowiedz

Chodzi ktoś obecnie do Centrum Kształcenia i Doskonalenia Szkolenie Kadr Kolejowych S.C. 02 – 353 Warszawa ul. Szczęśliwicka 56 na licencję maszynisty ??? Mam kilka pytań .
Odpowiedz

Witam. Chciałbym zapytać, czy podczas kursu na licencję jest wystarczająco dużo czasu aby nauczyć się tego wszystkiego ? Materiału jest sporo, a zastanawiam się czy podczas kursu odpowiednio przygotują do egzaminu ? Trzeba jeszcze sporo czasu zarezerwować na naukę po za kursem, aby dobrze się przygotować do egzaminu ? Chcę to sobie jakoś rozplanować i bardzo byłbym wdzięczny za podpowiedzi i pomoc.
Odpowiedz

Zależy. A dokładnie zależy od:
- czy miałeś już kontakt z koleją
- czy ogarniasz już coś na starcie (w sensie jak dużo wiesz o przepisach, sygnalizacji itp itd)
- jak dobrze przyswajasz wiedzę
- jak bardzo chcesz zostać maszynistą
- i wg mnie dopiero na końcu "czy odpowiednio przygotują do egzaminu"

Jeśli nie będziesz miał szczerych chęci i samozaparcia, to najlepsi wykładowcy nie pomogą.
Znam ludzi, którzy dali radę, choć przyszli z łapanki z UP i nie są i nie byli nigdy "miłośnikami kolei", a traktują to jako zwykłą, ciekawą pracę.

Reasumując - NIKT nie da Ci wiążącej odpowiedzi na Twoje pytanie.

Pozdrawiam i powodzenia.
Odpowiedz

W Lublinie planują wystartować z kursem na licencje, warunek to zawiązanie się minimum ośmioosobowej grupy.
Prawdopodobnie organizować to będą Przewozy Regionalne (akurat co do tego nie mam 100-u procentowej pewności).
Myślę że sytuacja wyklaruję się w przeciągu kilku najbliższych dni. Jeśli się czegoś dowiem to zamieszczę informację - co jak i kiedy... cdn.
Odpowiedz

Witam 

Potrzebuje informacje kiedy robić badania na licencję, jeżeli ma ona wystartować w lutym 2022r. Ważność tych badań to dwa lata jeżeli wszystko jest ok . Pytanie czy robić przed samym rozpoczęciem kursu czy już śmiało mogę iść w październiku ? czy te badania gdyby mi się kończyły w czasie trwania świadectwa na maszynistę u przewoźnika to będę musiał zrobić ponownie na swój koszt, czy po zatrudnieniu już odpowiada za nie pracodawca ? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi .
Odpowiedz

(13.10.2020, 19:43)Zone napisał(a): Większość kursu były spotkania co drugi weekend (razem z piątkiem po południu), pod koniec jakoś co tydzień. Powiem tak, egzamin zdasz, ale to czy się czego nauczysz to zależy od Ciebie.  Ja pracę znalazłem, niedawno zacząłem już samodzielną jazdę, ale myślę, że 2 lata temu to jeszcze było duże zapotrzebowanie.

Witam zamierzam się zapisać na kurs również w Łodzi na cku na wielkopolskiej . Czy uczeszczales do tego samego ośrodka ? Możesz polecić tą szkołę ? 
Drugie pytanie mam to o badania . Kurs planowany jest dopiero na luty 2022. Badania robić przed samym rozpoczęciem kursu czy mogę robić już ? Na badania znalazłem ośrodek PKP na Tuwima 28 który robi badania, czy również tam robiłeś badania ?
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Licencja maszynisty w firmie zajmującej się doszkalaniem ludzi kempa240 1 665 04.09.2023, 08:15
Ostatni post: Manio
  Licencja maszynisty InterCity Yattamam 5 3 429 18.03.2023, 13:29
Ostatni post: Yattamam
Heart Jakie instrukcje do nauki na Egzamin Licencja Maszynisty Szymczak101 16 6 354 22.10.2022, 11:43
Ostatni post: SILENCEISGOLDEN
  Licencja Maszynisty ! Notatki pytania itp shady173 7 2 907 28.07.2022, 15:07
Ostatni post: Paweł Piotr
  Korekcja wzroku, badania, licencja maszynisty Szymczak101 8 3 115 25.08.2021, 06:30
Ostatni post: Szymczak101

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.