Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Licencja maszynisty
#46
Ośrodek jest na ulicy bocznej 12
Odpowiedz

#47
Firma zajmująca się transportem kolejowym PKP CARGO SERVICE przyjmuje na stanowisko maszynisty, a także innych specjalistów, tutaj więcej https://pkpcs.pl/ogloszenia/wymogi.html
Odpowiedz

#48
Witam Państwa,

Jestem nowym użytkownikiem forum, ale mam nadzieję, że swoje pytanie piszę w dobrym miejscu. 

Czy wiadomo coś, gdzie jeszcze w tym roku, ew. na początku przyszłego roku będzie odbywało się szkolenie na licencję? Interesuje mnie obszar woj. kujawsko-pomorskiego, pomorskiego. 

z góry dziękuję za odpowiedź.
Odpowiedz

#49
Popytaj w Cargo Master w Toruniu, poza tym Natura Tour ma też siedzibę w Gdańsku. W pierwszej kolejności zacznij jednak od badań lekarskich dosyć łatwo je oblać ?
Odpowiedz

#50
Badania przejdziesz jak nie masz duzej wady na oczach i innych problemow zdrowotnych. No i oczywiscie jak jedtes flegmatyczny to psychotestow nie przejdziesz Big Grin. Co do licencji to co mies srednio kurs sie zaczyna. Poszukaj na internecie jakichs osrodkow. Jak kolega wyzej napisal Natura Tour robi. Ale na Twoim mirjscu zalapalbym sie na jakies przyjecia do przewoznikow i skolowal sobie dofinansowanie z urzedu pracy. Zawsze jakies pieniazki w kieszeni zostana a malo licencja nie kosztuje. Big Grin
Odpowiedz

#51
Z tym urzędem pracy to nie tak rozowo jak kolega napisał. Musisz mieć gwarancję zatrudnienia po kursie której żadnej przewoźnik nie chce dać.
Odpowiedz

#52
Nie pisz glupot bo sam tak do IC sie dostalem i nie mialem zadnych problemow... Big Grin
Odpowiedz

#53
Trzeba się jeszcze dostać do IC. Uwierz mi chciałem licencję przez urząd pracy i żadna firma nie chciała mi dać gwarancji zatrudnienia a do rekrutacji w IC nie miałem farta. Poza tym PUP nie finansuje kursów weekendowych a nie każdy może sobie pozwolić na to aby 1.5 miesiąca nie pracować.
Odpowiedz

#54
Dokładnie tak, do PUP-u trzeba posiadać deklarację zatrudnienia, a z tym naprawdę jest ciężko. Dlatego, aby zminimalizować koszty, chciałbym zrobić tą licencję jak najbliżej domu. CS Tour , faktycznie szkoli, ale w Warszawie (trzeba doliczyć koszt utrzymania w W-wie). Cargo Master nie zachęca ceną szkolenia, o innych ośrodkach, które szkoliłyby to nie słyszałem. Stąd moje pytanie , czy może słyszeliście, aby ktoś jeszcze na terenie tych województw szkolił na licencję? 

Nawet jeżeli człowiek zdecyduję się iść na licencję na własną rękę to czy w praktyce jest szansa na 'zaczepienie' się u jakiegoś przewodnika kolejowego na terenie tych województw , aby robić świadectwo w perspektywie 2-3 miesiące po zrobieniu licencji?
Odpowiedz

#55
Ile kosztuje szkolenie w Cargo Master? Pamiętaj że do kosztów dolicz sobie także zakwaterowanie oraz dojazdy. Miasta w których można robić licencję to Toruń, Łódź, Wrocław, Warszawa, Szczecin/Police, Kraków, Katowice no i to by było chyba na tyle póki co. Z tymi szkoleniami co startują niby co miesiąc też bym nie przesadzał.
Odpowiedz

#56
(24.10.2017, 20:12)Konrad1961 napisał(a): Ile kosztuje szkolenie w Cargo Master? Pamiętaj że do kosztów dolicz sobie także zakwaterowanie oraz dojazdy. Miasta w których można robić licencję to Toruń, Łódź, Wrocław, Warszawa, Szczecin/Police, Kraków, Katowice no i to by było chyba na tyle póki co. Z tymi szkoleniami co startują niby co miesiąc też bym nie przesadzał.

Z tego co mi wiadome 6800 zł. Oczywiście trzeba doliczyć również badania. 

Nie byłem świadomy tego, że cała aglomeracja trójmiejska nie ma swojego ośrodka szkoleniowego. A w Łodzi szkolu CKU czy ktoś inny ? Mógłbym otrzymać jakieś namiary na ten ośrodek szkoleniowy?
Odpowiedz

#57
To trzeba czekac na jakis nastepny duzy nabor do ktorejs ze spolek. Nie szarzowac bo potem jest placz ze pracy nie ma. Lepiej czekac i wlasnie zalapac sie na nabor. Ja jestem z ostatniego naboru do IC i IC samo zachecalo do rejestracji w UP i samo oferowalo deklaracje zatrudnienia. I nie rozumiem w czym problem jesli chodzi o to ze na bezrobocie przez 1.5 mies sobie nie mozesz pozwolic ? Dostajesz 6000 tys z urzedu ktoryvh nie zarobilbys za Chiny Ludowe w poltora mies i jestes tak czy siak na plus. Po licencji masz zatrudnienie i zarabiasz pieniadze. Ale to kazdy jest kowalem swojego losu. Pisze tylko jak ja to widze. Desperacja rzadko wychodzi na dobre.
Odpowiedz

#58
(24.10.2017, 15:42)Ptrrk napisał(a):  No i oczywiscie jak jedtes flegmatyczny to psychotestow nie przejdziesz Big Grin.

A te psychotesty to jakieś trudne są ? 

A tak ogólnie się zapytam: w jakim wieku najczęściej biorą do IC ? Czy ktoś tuż po 30-te ma szanse na zatrudnienie ? Dużo było takich osób ?
Odpowiedz

#59
Podobno jest górna granica wieku 30 lat. Poza tym oprócz IC są jeszcze inne firmy. Nie rozumiem czemu ludzie tak się napalają na tą firmę.

Psychotesty są dosyć wymagające na tle tego co mają np kierowcy zawodowi.
Odpowiedz

#60
(24.10.2017, 21:14)nakama napisał(a):
(24.10.2017, 15:42)Ptrrk napisał(a):  No i oczywiscie jak jedtes flegmatyczny to psychotestow nie przejdziesz Big Grin.

A te psychotesty to jakieś trudne są ? 

A tak ogólnie się zapytam: w jakim wieku najczęściej biorą do IC ? Czy ktoś tuż po 30-te ma szanse na zatrudnienie ? Dużo było takich osób ?

Psychotesty może nie są takie trudne, ale musisz przyjść wypoczęty. Liczy się refleks, szybkość i oczywiście dokładność. Myślę, że jak człowiek jest w miare kumaty to żaden psycholog nie obleje kursanta ;Winka psychotestach masz kilka ćwiczeń na pamięć (wypełniasz na kartkach typu, dopasuj odpowiedni obrazek do pozostałych) oraz ćwiczenia na refleks, wtedy klikasz w taką maszynę ... zapalają się światełka i masz wcisnąć odpowiedni guzik

(24.10.2017, 21:39)Konrad1961 napisał(a): Podobno jest górna granica wieku 30 lat. Poza tym oprócz IC są jeszcze inne firmy. Nie rozumiem czemu ludzie tak się napalają na tą firmę.

Psychotesty są dosyć wymagające na tle tego co mają np kierowcy zawodowi.

IC podobno robi regularne kursy, u innych cisza , żeby mieli szkolić lub szkolili większą ilość osób.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Licencja maszynisty w firmie zajmującej się doszkalaniem ludzi kempa240 1 665 04.09.2023, 08:15
Ostatni post: Manio
  Licencja maszynisty InterCity Yattamam 5 3 433 18.03.2023, 13:29
Ostatni post: Yattamam
Heart Jakie instrukcje do nauki na Egzamin Licencja Maszynisty Szymczak101 16 6 355 22.10.2022, 11:43
Ostatni post: SILENCEISGOLDEN
  Licencja Maszynisty ! Notatki pytania itp shady173 7 2 908 28.07.2022, 15:07
Ostatni post: Paweł Piotr
  Korekcja wzroku, badania, licencja maszynisty Szymczak101 8 3 115 25.08.2021, 06:30
Ostatni post: Szymczak101

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.