Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Licencja maszynisty
#31
No jeśli Twister był ze mną w grupie Wink w CKU to płaciliśmy bodajże 3900. Na prace trzeba było poczekać ok pół roku po drodze zaliczając falstart w jednej firmie ale w końcu się udało znaleźć przewoźnika który szkoli na świadectwo. 
Moja rada jeśli chodzi o szukanie pracy na koleji: nie czekaj na jakiś oficjalny komunikat lub nabór na stronce jakiegoś przewoźnika, znajdujesz w necie listę wszystkich przewoźników kolejowych w Polsce, następnie szukasz ich oficjalnych stron i nr kontaktowych, łapiesz za telefon i dzwonisz  aż do skutku. Najczęściej dodzwonisz się do jakiejś pani sekretarki która daje Ci nr do jakiegoś kierownika, który z kolei daje Ci nr do człowieka odpowiedzialnego za nabór, szkolenia itp. Wymaga to trochę cierpliwości i miłej gadki ale jak uda Ci się porozmawiać z kimś kompetentnym to masz wiedzę co i jak w danej firmie planują. Często jest tak że usłyszysz że możesz już złożyć papiery pomimo że narazie oficjalnie na ich stronce nie ma ogłoszenia o przyjęciach. Smile
Odpowiedz

#32
(03.02.2017, 14:34)pershing1899 napisał(a): A jaki jest koszt w lodzi?  W Warszawie 4950, a Wrocław 4300. A tak z ciekawości. Macie prace po zrobieniu licencji?

W Łodzi płaciliśmy wtedy 3900 zł za kurs na licencje + 200zł za wydanie licencji + 750 zł badania lekarskie. Było to w grudniu 2015 do kwietnia 2016. Smile 
Generalnie cena na każdej edycji zmieniała się raz było taniej raz dużo drożej, trzeba się zapytać.
Co do pracy to ja osobiście czekałem 6 miesięcy i obecnie pracuję w Kolejach Dolnośląskich. Z mojego kursu jeszcze 2 osoby pracuję ze mną + kris66 w Pol-Miedzi i jeden kolega w PKP IC w Poznaniu. Praca się znajdzie, tylko trzeba cierpliwie dobijać się w każde możliwe miejsca no i być przygotowany psychicznie na ewentualną wyprowadzkę.    
Odpowiedz

#33
Tak dokładnie to wygląda Smile  Dodam jeszcze że jedna osoba dostała się do Kolpremu i jedna do PR czyli na 21 osób z grupy w ciągu pół roku prace znalazło 7 osób czyli 1/3 grupy.
Odpowiedz

#34
Super, dziękuję bardzo za odpowiedzi. Szkolenie na licencję w Łodzi się zaczyna za kilka dni i nie ma już miejsc, ewentualnie lista rezerwowych. Chyba zdecyduję się na ten Wrocław, ale poczekam jeszcze co u mnie w pracy będzie się działo.
Odpowiedz

#35
(04.02.2017, 19:58)pershing1899 napisał(a): Super, dziękuję bardzo za odpowiedzi. Szkolenie na licencję w Łodzi się zaczyna za kilka dni i nie ma już miejsc, ewentualnie lista rezerwowych. Chyba zdecyduję się na ten Wrocław, ale poczekam jeszcze co u mnie w pracy będzie się działo.

Nie ma za co. Smile
Powodzenia, daj znać jak już dostaniesz robotę. Smile
Edit: Znalazłem właśnie ogłoszenie do Kolei Mazowieckich. Dosyć drogo, ale jest gwarancja dostania pracy. Smile
https://www.mazowieckie.com.pl/pl/szkole...szynisty-1
Odpowiedz

#36
Halo halo,
gdzie obecnie jest prowadzony nabór na szkolenia na licencję?
Myślę gdzie warto robić, bo hagans w Toruniu słabą reputację ma.
Odpowiedz

#37
Musisz poszukać na stronkach ośrodków szkolących ewentualnie podzwonić i popytać czy jest nabór i kiedy rozpocznie się kurs. Co do opinii... to raczej nie ma ona większego znaczenia, nie spotkałem się do tond z sytuacją żeby kogoś przyjęli lub nie tylko dlatego że robił licencje w danej szkole. Program szkolenia wszędzie jest taki sam, różni się jedynie zajęciami praktycznymi (inne stacje, przewoźnik, tabor). Na egzaminie końcowym i tak masz komisje z zewnątrz a na "kartoniku" licencji nie masz napisane gdzie robiona albo ile punktów zdobyłeś na egz. Tak że lepiej robić licencje tam gdzie bliżej i taniej.
Odpowiedz

#38
Jestem w Legnicy i chciałbym zrobić licencje.

Poradźcie gdzie najlepiej zrobić szkolenie
Odpowiedz

#39
Za miesiąc zaczynam kurs w Szczecinie i są jeszcze miejsca, chętny?
Odpowiedz

#40
(19.06.2017, 09:27)macin napisał(a): Jestem w Legnicy i chciałbym zrobić licencje.

Poradźcie gdzie najlepiej zrobić szkolenie

W Legnicy w szkole " Henrykówka" niedawno ruszył ośrodek szkoleniowy PMT i KD dla maszynistów, z tego co wiem są też plany szkolenia na licencje najlepiej idz tam i sie popytaj.
Odpowiedz

#41
We Wrocławiu masz ośrodek szkoleniowy, jak chcesz to dam Ci namiary.
Odpowiedz

#42
(22.06.2017, 21:05)pershing1899 napisał(a): We Wrocławiu masz ośrodek szkoleniowy, jak chcesz to dam Ci namiary.

Dzięki. Już się zapisałem do Wrocławia.
Odpowiedz

#43
(30.06.2017, 14:05)macin napisał(a):
(22.06.2017, 21:05)pershing1899 napisał(a): We Wrocławiu masz ośrodek szkoleniowy, jak chcesz to dam Ci namiary.

Dzięki. Już się zapisałem do Wrocławia.
Takie pytania czy są jeszcze wolne miejsca na ten kurs we Wrocławiu oraz czy szkolenie będzie się odbywać w trybie weekendowym?
Jezeli można prosiłbym o namiary na ośrodek.

(19.06.2017, 10:26)Konrad1961 napisał(a): Za miesiąc zaczynam kurs w Szczecinie i są jeszcze miejsca, chętny?
Jeżeli nie wypali z Wrocławiem to ja byłbym chętny...pod warunkiem że tryb weekendowy. Dalbys namiary na ośrodek?
Odpowiedz

#44
(01.07.2017, 03:23)Tcztmar napisał(a):
(30.06.2017, 14:05)macin napisał(a):
(22.06.2017, 21:05)pershing1899 napisał(a): We Wrocławiu masz ośrodek szkoleniowy, jak chcesz to dam Ci namiary.

Dzięki. Już się zapisałem do Wrocławia.
Takie pytania czy są jeszcze wolne miejsca na ten kurs we Wrocławiu oraz czy szkolenie będzie się odbywać w trybie weekendowym?
Jezeli można prosiłbym o namiary na ośrodek.

(19.06.2017, 10:26)Konrad1961 napisał(a): Za miesiąc zaczynam kurs w Szczecinie i są jeszcze miejsca, chętny?
Jeżeli nie wypali z Wrocławiem to ja byłbym chętny...pod warunkiem że tryb weekendowy. Dalbys namiary na ośrodek?

Ja od 3.07 zaczynam kurs stacjonarny w CS we Wrocławiu. Wiem, że w połowie lipca mają zacząć kurs weekendowy, tylko że warunek to 6 osób.
Odpowiedz

#45
(01.07.2017, 21:56)macin napisał(a):
(01.07.2017, 03:23)Tcztmar napisał(a):
(30.06.2017, 14:05)macin napisał(a):
(22.06.2017, 21:05)pershing1899 napisał(a): We Wrocławiu masz ośrodek szkoleniowy, jak chcesz to dam Ci namiary.

Dzięki. Już się zapisałem do Wrocławia.
Takie pytania czy są jeszcze wolne miejsca na ten kurs we Wrocławiu oraz czy szkolenie będzie się odbywać w trybie weekendowym?
Jezeli można prosiłbym o namiary na ośrodek.

(19.06.2017, 10:26)Konrad1961 napisał(a): Za miesiąc zaczynam kurs w Szczecinie i są jeszcze miejsca, chętny?
Jeżeli nie wypali z Wrocławiem to ja byłbym chętny...pod warunkiem że tryb weekendowy. Dalbys namiary na ośrodek?

Ja od 3.07 zaczynam kurs stacjonarny w CS we Wrocławiu. Wiem, że w połowie lipca mają zacząć kurs weekendowy, tylko że warunek to 6 osób.
Dzieki!
zadzwonie i się dopytam.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Licencja maszynisty w firmie zajmującej się doszkalaniem ludzi kempa240 1 665 04.09.2023, 08:15
Ostatni post: Manio
  Licencja maszynisty InterCity Yattamam 5 3 427 18.03.2023, 13:29
Ostatni post: Yattamam
Heart Jakie instrukcje do nauki na Egzamin Licencja Maszynisty Szymczak101 16 6 353 22.10.2022, 11:43
Ostatni post: SILENCEISGOLDEN
  Licencja Maszynisty ! Notatki pytania itp shady173 7 2 907 28.07.2022, 15:07
Ostatni post: Paweł Piotr
  Korekcja wzroku, badania, licencja maszynisty Szymczak101 8 3 115 25.08.2021, 06:30
Ostatni post: Szymczak101

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.