Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Licencja maszynisty
#1
Witam wszystkich na forum.  Mam 23 lata chciałem zapytać czy na dzień dzisiejszy  warto robić licencje maszynisty za swoje pieniądze ? koszt około 6 tys  czy są jacyś przewoźnicy którzy przyjmują po uzyskaniu takiej licencji? Wiem ze temat był już nie raz przerabiany ale lata lecą a z praca coraz gorzej Dodam jeszcze ze jestem z Ślaska Okolice Katowic szkołe mam ukończoną techniczna ale niestety w kierunku górniczym. Z góry dziekuje
Odpowiedz

#2
1000 nowych maszynistów chce zatrudnić PKP Cargo

Praca maszynista pojazdów trakcyjnych: 39 ofert

Oczywiście w internecie wszystko ładnie i optymistycznie wygląda...
Odpowiedz

#3
Do Cargo nie będzie tak łatwo. Byłem ostatnio w zakładzie śląskim i Pani powiedziała mi, że dziennie wpływa do nich po 30 podań..
Łowcy Rp1 team fan.
Odpowiedz

#4
A jesteś zarejestrowany w UP czy pracujesz? Zarejestrowani mają "łatwiej" bo niektórzy przewoźnicy dostają wtedy dofinansowanie za zatrudnienie i szkolenie takiego kandydata.
Odpowiedz

#5
Witam, jestem nowy na forum. Chciałbym się coś zapytać, więc chcę zrobić sobie kurs na licencję maszynisty, i tu pytanie czy opłaca mi się ją zrobić? Będę miał jakieś większe szansę niż inni na posadę maszynisty posiadając licencję ? Wkońcu to ok 9Tyś. PLN. Jeśli było to pytanie to z góry przepraszam.
Odpowiedz

#6
Gdzieś tam już było, ale można odpowiedzieć jeszcze raz- mając licencję masz większe szanse na zatrudnienie, ale czy pracę dostaniesz- zależy od wielu innych czynników.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#7
Czy w ogóle można byc maszynistą bez licencji??
Odpowiedz

#8
Maszyniści zarabiają 9 koła miesięcznie? To chyba tacy, którzy mają już długi staż pracy i jeżdżą ile się da. Mi się zawsze wydawało, że na kolei, przynajmniej na początku, nie ma co liczyć na kokosy (maszynista pewnie dostaje max. średnią krajową (czyli ok. 3,5k).
Odpowiedz

#9
kazio napisał(a):Czy w ogóle można byc maszynistą bez licencji??
Póki co jeszcze tak. Tzw. stary system szkolenia czyli najpierw pomocnik potem maszynista.

Afrika_Bambaata napisał(a):Maszyniści zarabiają 9 koła miesięcznie?
Skąd wziąłeś te 9 koła? Wink
Takiej kasy za normę godzin na pewno nikt nie zarobi.
Odpowiedz

#10
Chodzi tutaj raczej o koszty licencji, aczkolwiek są one trochę przesadzone Tongue
Odpowiedz

#11
kacper00072, WCE robi licencję za 5000 zł (razem z egzaminem) + dochodzi koszt badań lekarskich pewnie 700 zł i 100 zł za wydanie licencji w UTK więc mocno przesadziłeś z ceną kursu. Do tego potem dochodzi jeszcze 1000 - 1200 godzin (czasami więcej - zależy od spółki kolejowej) jako pomocnik jak już Cię zatrudnią i dopiero potem jeździsz sam. TU masz średnie zarobki maszynistów, ale jako pomocnik jesteś raczej bliżej najniższej krajowej niż tego co jest przestawione na tym wykresie. Dużym problemem nie jest sam kurs i egzamin, z tego co czytałem na różnych forach - jak się faktycznie uczysz a nie olewasz to zdajesz egzamin bez większych problemów - zresztą WCE na swojej stronie chwali się prawie 100% zdawalnością a egzamin nadzorowany jest przez UTK. Gorzej jest z badaniami lekarskimi - tutaj nawet jedna pierdoła w postaci -0,5 na jednym oku u upierdliwego lekarza może przekreślić Twoje plany. Wiele osób na forum miało właśnie dylemat czy najpierw nie zrobić (dla siebie) badań lekarskich żeby wiedzieć czy ze spokojem mogą pójść na kurs - tylko pamiętaj że to musi być specjalnie wyznaczony lekarz który robi te badania.

Pozdrawiam
sm31-131

[ Dodano: 2016-04-10, 11:42 ]
kacper00072, zapomniałem o jednej możliwości - spółki kolejowe też przyjmują bez licencji i wyrabiają Ci wszystkie papiery, ale po pierwsze w takim wypadku preferowani są absolwenci szkół kolejowych - chodzi o wykształcenie kierunkowe, po drugie dzieje się to dość rzadko, po trzecie - jeśli coś zawalisz z "własnej woli" to chyba zwracasz im jakieś pieniądze, po czwarte - podpisujesz lojalkę z pracodawcą na ileś(bodajże 5) lat.

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#12
W tamtym roku PR Poznań odpalił kurs na licencję maszynisty za 3500zł jednakże dodatkowo trzeba było zapłacić za badania, i za wydanie licencji. No i oczywiście nie było gwarancji zatrudnienia na świadectwo.
Wiecie czy teraz będą jakieś nabory na licencję czy to za swoje pieniądze czy full u przewoźnika czyli licencja + świadectwo..??
Jestem z Wlkp. interesują mnie rejony Szczecina, Poznania te okolice no jeszcze Lubuskie, ale nie wiem czy tam takie coś robią (Gorzów, Zielona Góra).
Odpowiedz

#13
Aktualnie maszynistów w LZPR jest nawet zbyt dużo. Za jakieś dwa lata się zacznie. W Krzyżu możesz się dowiadywać do IC. Nic więcej raczej w Lubuskim nie będzie Tongue
Odpowiedz

#14
erap2 tzn. co za 2 lata się zacznie.? - nabór na nowych maszynistów ?
Lubuskie podałem tak tylko bo daleko nie mam, Zachodniopomorskie i Wlkp też odpada, full ?? Niby gdzie w Krzyżu jest IC, to, że stacjonują tam na szopie Gamy to wiem i to by było na tyle.
Odpowiedz

#15
Kilku maszynistów ze Zbąszynka (7-8) odchodzi na emeryturę za dwa, trzy lata więc będą potrzebować nowych. W Krzyżu właśnie do IC jeszcze ostatnio mieli nabór, kilku osobom robili świadectwo (nie wiem, jak z licencją, muszę się podpytać). Ponadto w Krzyżu możesz do PRów próbować, ale jaka tam jest sytuacja to nie wiem. Prawdopodobnie właśnie ludzi potrzebują, bo ze Zbąszynka zabierają (2 mechaników wzięli)
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Licencja maszynisty w firmie zajmującej się doszkalaniem ludzi kempa240 1 665 04.09.2023, 08:15
Ostatni post: Manio
  Licencja maszynisty InterCity Yattamam 5 3 434 18.03.2023, 13:29
Ostatni post: Yattamam
Heart Jakie instrukcje do nauki na Egzamin Licencja Maszynisty Szymczak101 16 6 355 22.10.2022, 11:43
Ostatni post: SILENCEISGOLDEN
  Licencja Maszynisty ! Notatki pytania itp shady173 7 2 909 28.07.2022, 15:07
Ostatni post: Paweł Piotr
  Korekcja wzroku, badania, licencja maszynisty Szymczak101 8 3 116 25.08.2021, 06:30
Ostatni post: Szymczak101

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.