Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Licencja maszynisty
#76
Konrad nie rozkrecaj sie bo sam piszesz bzdury w co drugim poscie ale mniejsza.. Big Grin Farta widocznie ze mna mialo tez 70% ludzi skoro tyle na moim naborze ludzi mialo dofinansowanie. A z PRow wiem ze takie tez robia zatrudnienia z gwarancja bo znam 4 osoby co ida na krakowski oddzial wlasnie z taka deklaracja. To ze Ty robisz prywatniw licencje nie znaczy ze musisz za soba ciagnac inne osoby. Taki pies ogrodnika troche z Ciebie. Boisz sie ze roboty nie znajdziesz i wtopiles duzo kasy w licencje i probujesz na sile za soba ludzi ciagnac w to samo bagno w ktore wszedles Ty sam. Ale i tak szkoda cokolwiek Ci pisac bo juz od dluzszego czasu to forum sledze i kazdy Twoj wpis mnie tylko rozsmiesza nic poza tym. Big Grin Co do reszty to zrobicie Panowie jak chcecie. Ja pomeczylbym po prostu spolki i czekal na jakis nabor.
Odpowiedz

#77
Ja w nic nie pcham innych ludzi tylko mówię jakie są realia. O pracę się jakoś specjalnie nie boję bo licencja jest ważna 10 lat i przez ten czas na pewno się gdzieś załapie.
Odpowiedz

#78
(26.10.2017, 03:18)Ptrrk napisał(a): Konrad nie rozkrecaj sie bo sam piszesz bzdury w co drugim poscie ale mniejsza.. Big Grin Farta widocznie ze mna mialo tez 70% ludzi skoro tyle na moim naborze ludzi mialo dofinansowanie. A z PRow wiem ze takie tez robia zatrudnienia z gwarancja bo znam 4 osoby co ida na krakowski oddzial wlasnie z taka deklaracja. To ze Ty robisz prywatniw licencje nie znaczy ze musisz za soba ciagnac inne osoby. Taki pies ogrodnika troche z Ciebie. Boisz sie ze roboty nie znajdziesz i wtopiles duzo kasy w licencje i probujesz na sile za soba ludzi ciagnac w to samo bagno w ktore wszedles Ty sam. Ale i tak szkoda cokolwiek Ci pisac bo juz od dluzszego czasu to forum sledze i kazdy Twoj wpis mnie tylko rozsmiesza nic poza tym. Big Grin Co do reszty to zrobicie Panowie jak chcecie. Ja pomeczylbym po prostu spolki i czekal na jakis nabor.

Tylko naborów brak ... i już niedługo szkoły kolejowe wypuszczą absolwentów, także My ludzie z ulicy nie będziemy mieli żadnych szans Wink
Odpowiedz

#79
Szkół kolejowych jest akurat mało i wielu ich absolwentów i tak nie podejmie pracy na kolei bo przez 4 lata plany się zmieniają. Niedługo masa ludzi odejdzie na emerytury więc firmy będą musiały szkolić ludzi z ulicy.....no chyba że masowa emigracja zarobkowa ze wschodu wejdzie na kolej czego bym nie chciał. Praca w Polsce powinna być w pierwszej kolejności dla Polaków a nie Szoszonów.
Odpowiedz

#80
(26.10.2017, 12:28)Michal_26 napisał(a):
(26.10.2017, 03:18)Ptrrk napisał(a): Konrad nie rozkrecaj sie bo sam piszesz bzdury w co drugim poscie ale mniejsza.. Big Grin Farta widocznie ze mna mialo tez 70% ludzi skoro tyle na moim naborze ludzi mialo dofinansowanie. A z PRow wiem ze takie tez robia zatrudnienia z gwarancja bo znam 4 osoby co ida na krakowski oddzial wlasnie z taka deklaracja. To ze Ty robisz prywatniw licencje nie znaczy ze musisz za soba ciagnac inne osoby. Taki pies ogrodnika troche z Ciebie. Boisz sie ze roboty nie znajdziesz i wtopiles duzo kasy w licencje i probujesz na sile za soba ludzi ciagnac w to samo bagno w ktore wszedles Ty sam. Ale i tak szkoda cokolwiek Ci pisac bo juz od dluzszego czasu to forum sledze i kazdy Twoj wpis mnie tylko rozsmiesza nic poza tym. Big Grin Co do reszty to zrobicie Panowie jak chcecie. Ja pomeczylbym po prostu spolki i czekal na jakis nabor.

Tylko naborów brak ... i już niedługo szkoły kolejowe wypuszczą absolwentów, także My ludzie z ulicy nie będziemy mieli żadnych szans Wink

Spokojnie maszynistow będzie potrzeba bo luka pokoleniowa jest duża. Tym bardziej ze jak w Katowicach otwierano parę lat temu z wielką pompa klasy kolejowe to byly specjalizacje dotyczące automatyki, sterowania ruchem oraz bezpieczeństwa ale klasy maszynista nie było.

Inna sprawa Panowie ze u nas w Polsce musi być wszystko postwione na głowie...czemu innych krajach spółki szkola ludzi z ''ulicy'' za własne pieniądze od samej licencji i gwarantują prace a nawet mieszkanie w razie przeprowadzki. A u nas układzik dopuścił prywatne szkoły które szkola na licencję i biznes się kręci. Spółki oszczedzaja kasę na szkoleniu a my nabijamy kasę prezesom szkółek.
Odpowiedz

#81
Motorniczym we Wrocławiu czy Poznaniu można zostać za darmo ?. W Niemczech po prostu bardziej brakuje maszynistow niż w Polsce a sam zarobek maszynisty w Niemczech nie jest jakoś specjalnie atrakcyjny. W Polsce jest pod tym względem trochę inaczej.
Odpowiedz

#82
Wszędzie jest napisane o luce pokoleniowej, nawet w internecie trąbią, że brakuję maszynistów na potęgę, ale jednak póki co żadna spółka nie szkoli na potęgę. W tym roku był z tego co mi wiadomo jeden duży nabór do IC i do wszystko. W tym roku już się nic nie szykuje. Żadnych ogłoszeń, żadnego zachęcania ludzi, więc mamy tą lukę pokoleniową czy raczej są to nieprawdziwe informację? Bo sam zaczynam się zastanawiać. 

Na pewno lukę pokoleniową mamy w komunikacji miejskiej , tam podobno biorą wszystkich z 'papierami' Big Grin
Odpowiedz

#83
Z tym że w tym roku tylko IC brało ludzi na świadectwo to się mylisz i to bardzo ?.
Odpowiedz

#84
Jest luka pokolenia, a widoczne to będzie za max 5 lat. Bardzo dużo maszynistow jest grubo po 50 i zaraz będą odchodzic na emerytury. A wtedy osoby ze świadectwem będą na wygranej pozycji, bo wiele spólek będzie miało braki i chcąc mieć maszyniste z kwitami będą musieli dać ładna pensje.
Odpowiedz

#85
Ciekawy artykuł ukazał się w gazecie głos maszynisty. Poruszony został problem wieku maszynistow, przedstawię więc trochę faktów.
Mamy 13952 maszynistow, najliczniejsi maja 55-60 lat, połowa ma ponad 50 lat. Najmłodsi do 30 roku życia stanowi najmniejsza grupę, trzykrotnie mniejsza w stosunku do liczby maszynistow zbliżających się do wieku emerytalnego. Najmłodszy ma 22, a najstarszy 72, jest też zakładowy mechanik, który ma 79 lat.
Obecnie 1865 maszynistow ma ponad 60 lat i mogłoby odejść na emeryturę. W ciągu 5 lat z zawodu będzie moglo odejść ok 5 tys maszynistow. Na podstawie informacji dostarczonych przez przewoźników UTK szacuje że w 2019 roku potrzebnych będzie 18 tys maszynistow.
Jak więc widać jest zapotrzebowanie na ten zawód. Warto zrobić licencje chociażby na własną rękę, a przez kolejne lata będą musieli zatrudniać na świadectwo, no nie będzie komu jeździć.
Odpowiedz

#86
Czyli mając 21 lat i kończąc licencje za tydzień szanse mam spore ???. Mam 3 firmy na oku i do jednej jadę odrazu po egzaminie ?
Odpowiedz

#87
Mozna mieć 30 lat czy więcej i mieć spore szanse. Tak czy siak muszą szkolić, bo młodych maszynistow brak. Poniżej 30 roku to około 7%.
Odpowiedz

#88
W Łodzi w CKU koszt licencji 3900 ( 1 rata 1400 2 rata 2500) spotkanie organizacyjne 10-go listopada a kurs ma ruszyc 17-go albo 18-go juz nie pamietam.
Odpowiedz

#89
Mi niestety dalej spokoju nie daje masowa ukraińska emigracja zarobkowa do Polski, tym bardziej jak widzę co się dzieje np w służbie zzdrowia. Tutaj władze już nawet otwarcie mówią o lekarzach i pielęgniarkach ze wschodu zamiast podwyżek dla Polaków ktorzy uciekają na zachód lub wybierają mniej odpowiedzialne zawody za podobne albo często większe pieniądze w Polsce. Obawiam się że Nasz genialny minister (niedo)rozwoju oraz transportu lukę na kolei będzie chciał łatać właśnie ukraincami.
Odpowiedz

#90
(30.10.2017, 13:32)Konrad1961 napisał(a): Mi niestety dalej spokoju nie daje masowa ukraińska emigracja zarobkowa do Polski, tym bardziej jak widzę co się dzieje np w służbie zzdrowia. Tutaj władze już nawet otwarcie mówią o lekarzach i pielęgniarkach ze wschodu zamiast podwyżek dla Polaków ktorzy uciekają na zachód lub wybierają mniej odpowiedzialne zawody za podobne albo często większe pieniądze w Polsce. Obawiam się że Nasz genialny minister (niedo)rozwoju oraz transportu lukę na kolei będzie chciał łatać właśnie ukraincami.

Póki co nie ma sie czym martwić, musieliby zmienić Ustawę i wiele Rozporządzeń by obcokrajowcy jeździli z towarami lub ludźmi po naszych torach..najważniejsze to język więc mało który hindus lub ukrainiec opanowałby przepisy i później swobodne porozumiewanie się na radio...wpierw zatrudnieni będą i już są na C+E i komunikacji miejskiej...ale fakt faktem, będzie problem na kolei z zatrudnieniem za ok 5 lat bo nawet absolwenci nowopowstałych szkół kolejowych nie zapchają dziury, więc muszą być spełnione dwie kwestie do tego czasu,podnieść płące i obniżyć warunki zdrowotne.. albo jak to Oni, w 1 noc zmienią przepisy i będziemy się porozumiewać na kolei w 5 językach Wink
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Lightbulb Licencja maszynisty i świadectwo Adiqxz 1 63 Wczoraj, 13:11
Ostatni post: Dudi85
  Licencja maszynisty w firmie zajmującej się doszkalaniem ludzi kempa240 1 714 04.09.2023, 08:15
Ostatni post: Manio
  Licencja maszynisty InterCity Yattamam 5 3 593 18.03.2023, 13:29
Ostatni post: Yattamam
Heart Jakie instrukcje do nauki na Egzamin Licencja Maszynisty Szymczak101 16 6 555 22.10.2022, 11:43
Ostatni post: SILENCEISGOLDEN
  Licencja Maszynisty ! Notatki pytania itp shady173 7 3 052 28.07.2022, 15:07
Ostatni post: Paweł Piotr

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.