Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Licencja maszynisty
#61
(24.10.2017, 21:39)Konrad1961 napisał(a): Podobno jest górna granica wieku 30 lat.

Poza tym oprócz IC są jeszcze inne firmy. Nie rozumiem czemu ludzie tak się napalają na tą firmę.

Rozumiem jak ktoś ma 40-50 lat, to można mieć wątpliwości czy nadaje się jeszcze na maszynistę. Ale człowiek tuż po 30 ? Niby w czym jest gorszy od takiego 20-latka ?

Ale tylko IC robi regularne rekrutacje ( i ma oferty pracy na Warszawę, gdzie chciałem zamieszkać), zresztą trzeba od czegoś zacząć.

Cytat:Michal_26

Psychotesty może nie są takie trudne, ale musisz przyjść wypoczęty. Liczy się refleks, szybkość i oczywiście dokładność. Myślę, że jak człowiek jest w miare kumaty to żaden psycholog nie obleje kursanta ;Winka psychotestach masz kilka ćwiczeń na pamięć (wypełniasz na kartkach typu, dopasuj odpowiedni obrazek do pozostałych) oraz ćwiczenia na refleks, wtedy klikasz w taką maszynę ... zapalają się światełka i masz wcisnąć odpowiedni guzik.

A po tych wszystkich testach ma się wgląd do wyników ? Są jakieś widełki których nie można przekroczyć ?
Odpowiedz

#62
Na świadectwo w ostatnim czasie oprócz IC szkoli lub szkoliło PMT,KD, PKP Cargo czy Koleje Mazowieckie. Lotos czy DB Schenker szkoli swoich pracowników. Poza tym są jeszcze PR-y. Wielu przewoźników nawet się nie ogłasza że szkolą bo chętni się zawsze znajdą.

Więc gadanie że tylko IC szkoli mija się z prawdą i to bardzo.
Odpowiedz

#63
a po tych wszystkich testach ma się wgląd do wyników ? Są jakieś widełki których nie można przekroczyć ?

Na pewno są jakieś widełki, ale w moim przypadku Pani psycholog tylko wręczyła mi zaświadczenie, że uzyskałem pozytywny wynik, także nie mam pojęcia jakie są widełki. Z reguły psycholodzy są raczej przyjaźni ludziom, chyba, że naprawdę wszystko źle się robi to wtedy uwali taki klient.

(24.10.2017, 23:29)Konrad1961 napisał(a): Na świadectwo w ostatnim czasie oprócz IC szkoli lub szkoliło PMT,KD, PKP Cargo czy Koleje Mazowieckie.  Lotos czy DB Schenker szkoli swoich pracowników. Poza tym są jeszcze PR-y. Wielu przewoźników nawet się nie ogłasza że szkolą bo chętni się zawsze znajdą.

Więc gadanie że tylko IC szkoli mija się z prawdą i to bardzo.

Konrad, a Ty już pracujesz w zawodzie maszynisty, czy też dopiero starasz się gdzieś załapać ?
Odpowiedz

#64
Cześć Panowie , mam sprawę . Jestem w trakcie licencji i pomału szukam sobie pracodawce na swiadectwo . Zadzwoniłem do Cargo service w Katowicach w sprawie świadectwa no i zostałem poinformowany że narazie nie ma naboru ale miła pani z kadr po rozmowie z dyrektorem zaproponowała mi przyjęcie w ramach takiego jakby szkolenia 6 miesięcy na warsztacie a później 3 miesięczny kurs (po zdaniu licencji) jako prowadzący pojazdy kolejowe w obrębie bocznicy na kopalni . Moje pytanie czy zwiększy to moje szanse w przyszłości jak będzie nabór na swiadectwo maszynisty ?.
Ps. Prowadzący pojazdy kolejowe to tu chodzi o spalinowki.
Odpowiedz

#65
Też mogłem zostać maszynistą bocznicowym swego czasu ale stwierdziłem że to szkoda czasu. Lepiej zostać w tym czasie manewrowym lub rewidentem. Poza tym Cargo Service na 100% da Ci lojalke i na jakiś czas zostaniesz tam uwiązany i świadectwa szybko nie zrobisz.

(25.10.2017, 08:55)Michal_26 napisał(a): a po tych wszystkich testach ma się wgląd do wyników ? Są jakieś widełki których nie można przekroczyć ?

Na pewno są jakieś widełki, ale w moim przypadku Pani psycholog tylko wręczyła mi zaświadczenie, że uzyskałem pozytywny wynik, także nie mam pojęcia jakie są widełki. Z reguły psycholodzy są raczej przyjaźni ludziom, chyba, że naprawdę wszystko źle się robi to wtedy uwali taki klient.

(24.10.2017, 23:29)Konrad1961 napisał(a): Na świadectwo w ostatnim czasie oprócz IC szkoli lub szkoliło PMT,KD, PKP Cargo czy Koleje Mazowieckie.  Lotos czy DB Schenker szkoli swoich pracowników. Poza tym są jeszcze PR-y. Wielu przewoźników nawet się nie ogłasza że szkolą bo chętni się zawsze znajdą.

Więc gadanie że tylko IC szkoli mija się z prawdą i to bardzo.

Konrad, a Ty już pracujesz w zawodzie maszynisty, czy też dopiero starasz się gdzieś załapać ?
Staram się gdzieś załapać, i wiem że oprócz IC na świadectwo szkoli również dużo innych firm.
Odpowiedz

#66
(25.10.2017, 09:11)Onitchi napisał(a): Cześć Panowie , mam sprawę . Jestem w trakcie licencji i pomału szukam sobie pracodawce na swiadectwo . Zadzwoniłem do Cargo service w Katowicach w sprawie świadectwa no i zostałem poinformowany że narazie nie ma naboru ale miła pani z kadr po rozmowie z dyrektorem zaproponowała mi przyjęcie w ramach takiego jakby szkolenia 6 miesięcy na warsztacie a później 3 miesięczny kurs (po zdaniu licencji) jako prowadzący pojazdy kolejowe w obrębie bocznicy na kopalni . Moje pytanie czy zwiększy to moje szanse w przyszłości jak będzie nabór na swiadectwo maszynisty ?.
Ps. Prowadzący pojazdy kolejowe to tu chodzi o spalinowki.

Kolego,daj sobie spokój z tym prowadzącym pojazdy a TYM BARDZIEJ w Cargo Service...uwiążą cie lojalką, bedziesz prowadził lokomotywy tak samo ryzykując odpowiedzialnością jak maszyniści ale za wiele wiele mniej...szukaj i bądź cierpliwy...jako manewrowy i rewident w Service czy PKP Cargo też nie polecam..i nie słuchaj tutaj tych wszystkich co piszą że więcej uprawnień to zwiększy szanse,bzdura,jak będą przyjęcia a przejdziesz badania to możęsz być po łopatologii, a wezmą..cierpliwości..do 5 lat będą takie braki że szok...
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

#67
Dokładnie, te inne uprawnienia możesz sobie wsadzić w d... Jak będą przyjęcia to przyjmą i nawet nie będą patrzeć co masz w papierach i kim byłeś. Już nie te czasy, że musiała być szkoła elektroniczna czy kolejowa. Może to tylko Tobie pomoc w przyszłości, nic więcej.
Odpowiedz

#68
(24.10.2017, 20:17)Michal_26 napisał(a): Z tego co mi wiadome 6800 zł. Oczywiście trzeba doliczyć również badania. 

Nie byłem świadomy tego, że cała aglomeracja trójmiejska nie ma swojego ośrodka szkoleniowego. A w Łodzi szkolu CKU czy ktoś inny ? Mógłbym otrzymać jakieś namiary na ten ośrodek szkoleniowy?

W Łodzi szkolenie przeprowadza CKU: http://www.cku-lodz.edu.pl/category/cku/...maszynista cena tam była jedną z najniższych w kraju jeśli nie najniższa i wynosiła ok 4000zł 2 lata temu. Musisz dzwonić do sekretariatu i pytać kiedy nabór wszelkie dokumenty potrzebne do rejestracji masz na stronce.
Odpowiedz

#69
(24.10.2017, 23:29)Konrad1961 napisał(a): Na świadectwo w ostatnim czasie oprócz IC szkoli lub szkoliło PMT,KD, PKP Cargo czy Koleje Mazowieckie.  Lotos czy DB Schenker szkoli swoich pracowników. Poza tym są jeszcze PR-y. Wielu przewoźników nawet się nie ogłasza że szkolą bo chętni się zawsze znajdą.

Więc gadanie że tylko IC szkoli mija się z prawdą i to bardzo.
  Tylko trzeba mieć wpierw licencję  Tongue Ja jej nie posiadam. A tylko IC organizuje szkolenia na licencję, które można sfinansować przez Urząd Pracy.
Odpowiedz

#70
Urząd Pracy musi mieć też środki na szkolenie. W przeciwnym razie mogą Ci odmówić i kazac czekać do końca roku ???. Nie wiem skąd jesteś ale koszty licencji na własną rękę przy trybie weekendowym idzie spokojnie ogarnąć.
Odpowiedz

#71
Polregio tez robi takie szkolenia przez UP. Wiec uderzaj gdzies na taka opcje nie rob na wlasna reke licencji . Zbyt duze ryzyko.
Odpowiedz

#72
(25.10.2017, 18:54)Ptrrk napisał(a): Polregio tez robi takie szkolenia przez UP. Wiec uderzaj gdzies na taka opcje nie rob na wlasna reke licencji . Zbyt duze ryzyko.
To jakim cudem jak pytałem się w lubuskich PR o kurs na licencję przez PUP to mi odmowili? Weź nie gadaj bzdur bo wiem jak to w praktyce wygląda, tylko Cargo oraz IC dają taką gwarancję. Inne firmy się po prostu boją że jak coś nie wypali to czekają ich konsekwencje. Ty miałeś farta podczas rekrutacji i doceń to bo 90% ludzi musi robić licencję za własne hajsy.
Odpowiedz

#73
(25.10.2017, 19:31)Konrad1961 napisał(a):
(25.10.2017, 18:54)Ptrrk napisał(a): Polregio tez robi takie szkolenia przez UP. Wiec uderzaj gdzies na taka opcje nie rob na wlasna reke licencji . Zbyt duze ryzyko.
To jakim cudem jak pytałem się w lubuskich PR o kurs na licencję przez PUP to mi odmowili? Weź nie gadaj bzdur bo wiem jak to w praktyce wygląda, tylko Cargo oraz IC dają taką gwarancję. Inne firmy się po prostu boją że jak coś nie wypali to czekają ich konsekwencje.  Ty miałeś farta podczas rekrutacji i doceń to bo 90% ludzi musi robić licencję za własne hajsy.

Każdy PUP ma swoje indywidualne zasady przyznawania środków na skzolenia indywiduale i pewnie też każdy oddział PR różnie patrzy na bezrobotnych. Na pewno trzeba rozmawiać z nimi bo bezrobocie w Polsce coraz mniejsze, a Urzędy Pracy muszą gdzieś rozdysponować pieniążki.
Odpowiedz

#74
(25.10.2017, 18:42)Konrad1961 napisał(a): Urząd Pracy musi mieć też środki na szkolenie. W przeciwnym razie mogą Ci odmówić i kazac czekać do końca roku ???. Nie wiem skąd jesteś ale koszty licencji na własną rękę przy trybie weekendowym idzie spokojnie ogarnąć.

Akurat mój prowincjonalny urząd ma zawsze środki na takie szkolenie  Big Grin Mieszkam na lubelskiej wsi, więc miałbym poważny problem z dojazdem do któregoś  z ośrodków szkoleniowych.

Cytat:Ptrrk



Polregio tez robi takie szkolenia przez UP. Wiec uderzaj gdzies na taka opcje nie rob na wlasna reke licencji . Zbyt duze ryzyko.

Każdy zakład ma własną politykę, widzę że w lubelskim PR jeździ dużo nowych młodych ludzi, ale żadnego ogłoszenia nigdy nie było na ich stronie. Słyszałem że bez znajomości tam nie ma szans.
Odpowiedz

#75
Niewiele firm daje takie ogłoszenia. Zazwyczaj trzeba sobie samemu wychodzić świadectwo ?. W lubuskim takiej tragedii nie ma podobno mają być przyjęcia do PR a liczba ludzi z licencją też jest znikoma ?
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Lightbulb Licencja maszynisty i świadectwo Adiqxz 0 42 16.04.2024, 16:28
Ostatni post: Adiqxz
  Licencja maszynisty w firmie zajmującej się doszkalaniem ludzi kempa240 1 712 04.09.2023, 08:15
Ostatni post: Manio
  Licencja maszynisty InterCity Yattamam 5 3 587 18.03.2023, 13:29
Ostatni post: Yattamam
Heart Jakie instrukcje do nauki na Egzamin Licencja Maszynisty Szymczak101 16 6 545 22.10.2022, 11:43
Ostatni post: SILENCEISGOLDEN
  Licencja Maszynisty ! Notatki pytania itp shady173 7 3 049 28.07.2022, 15:07
Ostatni post: Paweł Piotr

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.