Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Licencja maszynisty
Osobiście robiłem wcześniej badania. Możliwe, że przed planowanym kursem na licencję organizatorzy dopiero będą wysyłać ludzi na badania (tak było w mojej grupie). Przed rozpoczęciem świadectwa pracodawca wysyła Cie znowu na badania, które też opłaca.
Odpowiedz

Szkoła jak każda inna, wszyscy zdali.
Jak ja potrzebowałem badań, to w Łodzi nie robili na licencję i musiałem jechać do Warszawy. Chociaż słyszałem, że coś się zmieniło i już w Łodzi robią badania do licencji.
Odpowiedz

Pracujesz w zawodzie ?
Odpowiedz

Tak
Odpowiedz

Czy praca maszynisty jest taka jaka Ci się wcześniej wydawała przed podjęciem decyzji o zapisaniu na kurs ? Czy z Twoja wiedza  ,gdybyś miał ponownie zadecydować o zapisaniu się na kurs, to zrobiłbyś to ponownie ?
Odpowiedz

Na coś próbowałem się nastawić, rzeczywistość okazuje się trudna. Oczywiście, gdybym miał jeszcze raz pójść w ten zawód, to bym poszedł. Ogólnie żałuję, że nie zdecydowałem się wcześniej. Ale jest jedno "ale". Mnie już od lat pasjonuje kolej i jest/było mi łatwiej. Jakbym przyszedł z łapanki to szkoda nerwów. Może w ruchu pasażerskim też byłoby łatwiej (praca w grafiku)
Odpowiedz

W ruchu towarowym też jest grafik - zależy, na jakiego przewoźnika trafisz.
Odpowiedz

Jakiego przewoźnika polecacie na zapisanie się na świadectwo ,a jakiego się odradza w tym zawodzie ? 
Na jakie wynagrodzenie można liczyć posiadając jedynie licencję i zaczynając świadectwo u przewoźnika ? Z tego co czytałem to około 2 lat trwa .
Odpowiedz

gradziak, pasażerskiego, szybciej zrobisz papiery, jeżeli chodzi o czas szkolenia. Średnio 2 lata. Wynagrodzenie średnio 2,5 tys
Odpowiedz

Brzmi to niemal jak jałmużna...
Odpowiedz

Dokładnie przecież to prawie najniższa krajowa . Serio aż tak słabo jest ? Po świadectwie mam nadzieję że sporo się zmienia patrząc ile kasy i czasu trzeba poświęcić żeby zostać maszynista .
Odpowiedz

Niestety, rzeczywistość nie jest taka kolorowa. Chyba że pójdziesz do prywaciarza to zarobisz
Odpowiedz

Co ty za głupoty piszesz.. prywaciaz nie robi świadectw,poza tym zarobki tam stanęły, średnio wychodzisz podobnie jak na osobówkach u Marszałków... mówię oczywiście o podstawie..jak ktoś chce robić po 250-300 h to zarobi więcej to oczywiste..
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

Czyli sugerujesz że lepiej się wyjdzie na towarowych ?
Odpowiedz

Z całym szacunkiem ale ile byście chcieli zarabiać ucząc się i nie dając żadnej gwarancji pracodawcy że zdacie egzamin na świadectwo? Prywaciarze szkolą ale zazwyczaj już swoich pracowników którzy pracują tam za ustawiaczy, rewidentów itp. Po świadectwie w normalnych godzinach pracy zarobicie od 3.5 do 4.5 zł tysiąca w zależności od pracodawcy i rejonu kraju. Czy warto się w to pchać? Jak lubisz to tak ale zarobki już nie są tak atrakcyjne na tle innych zawodów jak jeszcze kilka lat temu. Na pierwszym lepszym magazynie lub fabryce masz bez żadnych kwalifikacji obecnie 3-3.5 tysiąca na start.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Lightbulb Licencja maszynisty i świadectwo Adiqxz 1 64 18.04.2024, 13:11
Ostatni post: Dudi85
  Licencja maszynisty w firmie zajmującej się doszkalaniem ludzi kempa240 1 714 04.09.2023, 08:15
Ostatni post: Manio
  Licencja maszynisty InterCity Yattamam 5 3 594 18.03.2023, 13:29
Ostatni post: Yattamam
Heart Jakie instrukcje do nauki na Egzamin Licencja Maszynisty Szymczak101 16 6 557 22.10.2022, 11:43
Ostatni post: SILENCEISGOLDEN
  Licencja Maszynisty ! Notatki pytania itp shady173 7 3 052 28.07.2022, 15:07
Ostatni post: Paweł Piotr

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.