• 3 głosów - średnia: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Licencja maszynisty
Na pewno musisz się liczyć z możliwym poślizgiem- w Warszawie licencja zaczęła się we wrześniu i dopiero egzamin się zbliża bo były zajęcia przenoszone.
  Odpowiedz
(05.03.2021, 21:39)Ogórkowy napisał(a): Mam iść na licencję, czekam tylko na skierowanie na badania. Kurs weekendowy, start marzec/kwiecień - CS Natura. Ciekawe, czy będzie tak samo jak na kierowniku Tongue

Witam,

Zaintrygowała mnie ta wiadomość aż się zarejestrowałem. Otóż skąd jest informacja że licencja na maszynistę startuję marzec/kwiecień?
Zrobiłem badania w przychodni PKP w pierwszym kwartale 2020 roku i też wtedy zapisałem się na kurs weekendowy w CS Natura, od tamtej pory nie mam żadnych informacji aby kurs miał ruszyć w tym terminie. 

Pozdrawiam Pant
  Odpowiedz
Myślę, że najlepiej zapytać w CS Natura. Zapewniam, że nie wziąłem sobie tej informacji z kapelusza.
  Odpowiedz
Ktoś wie, gdzie można zrobić sam egzamin na licencję maszynisty? W sensie gdzie w Polsce mają najbliższe terminy na które można się załapać?
  Odpowiedz
(26.03.2021, 09:26)Sosna00 napisał(a): Ktoś wie, gdzie można zrobić sam egzamin na licencję maszynisty? W sensie gdzie w Polsce mają najbliższe terminy na które można się załapać?
W ośrodkach gdzie kształcą na licencję. Egzaminy przeprowadzają po każdym kursie. Można też spytać w UTK, bo urząd ma wiedzę gdzie się odbywają kursy i egzaminy, bowiem sprawuje nadzór na ośrodkami.
  Odpowiedz
Właśnie ukończyłem badania na licencję maszynisty. Pochodzę z woj. lubelskiego i w Lublinie planują kurs na wrzesień/październik, który może się nie odbyć. Pani mówiła, że to jeszcze nic pewnego. Mam kilka pytań.
Lepiej jest zrobić ten kurs prywatnie czy czekać aż ktoś z przewoźników się ogłosi i tam składać (Kraków, Warszawa)? Dodatkowo jestem zarejestrowany w urzędzie pracy, ale tam za dofinansowanie do kursu oczekują, że bezpośrednio po kursie zostanę zatrudniony.
Czy po skończonym kursie przewoźnicy zatrudniają na świadectwo? Czytałem, że koleje mazowieckie chętnie przyjmują na świadectwo. Do tego Pisałem z kilkoma innymi przewoźnikami to nie dostawałem jednoznacznej odpowiedzi. Pisali, żeby składać pismo do dyrektora.
  Odpowiedz
W PR Gdynia startuje nabór na licencję maszynisty. Początek kursu w październiku.
  Odpowiedz